254 świadectw uczestników Rekolekcji ” Finanse po Bożemu ” na podstawie kursu finansowego Crown.

 

UWAGA: wpisy oryginalne, bez korekty graficznej, stylistycznej, ortograficznej…

 

Link do formularza zapisu do najbliższej edycji: https://dlarodziny.eu/crown/

 

Po edycji, która rozpoczęła się 06.09.2021 r. 

1.To była prawdziwa przyjemność brać udział w takich rekolekcjach/kursie o takiej tematyce, bo podparta motywacją do rzetelnej pracy nad sobą i posiadanymi dobrami. Cena kursu nie jest adekwatna do tego, co się zdobywa na tym kursie (jaką wiedzę i umiejętności) i czasu jego trwania – jest znacznie zaniżona! Systematyczne wykonywanie zlecanych zadań, był to wysiłek, który niesamowicie się opłacił. Odbycie tego kursu rzuciło zupełnie nowe światło na moje sprawy finansowe, posiadany majątek, sposób wydawania i oszczędzania pieniędzy, dawania, styl życia. To wszystko na pewno ulegnie zmianie a raczej przemianie, której doświadczam. Jest to proces, który z pomocą Boga, determinacją zdobytą na kursie jestem w stanie przejść. Nigdy wcześniej nikt w tak pożyteczny sposób nie pracował ze mną, z taką życzliwością i troską. Bardzo ważne było to, że w całości kurs oparty był na Słowie Bożym, na zapisach w Piśmie Świętym. Była to Prawda przekazana nam, osobom wierzącym, chcącym poprawić relację z Bogiem poprzez wierne wypełnianie Jego nakazów w czystej postaci. Bardzo przemyślane tematy (rozdziały) i jakże ważne, bo całkowicie odnoszące się do życia tego tu na ziemi i przyszłego w wieczności. Podczas spotkań wielokrotnie ujęła mnie szczerość wypowiedzi pozostałych uczestników, ich świadectwa, sprawy, którymi żyją. Oddziaływało to na mnie motywująco, aby przenieść ich wskazania, doświadczenia do własnego życia, jak również podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami. Na odbytym przeze mnie kursie skorzystała również moja rodzina, którą aktywnie włączałam do wykonywanych zadań i z którą dzieliłam się moimi odkryciami, przeżyciami wypływającymi ze Słowa Bożego. Odbycie kursu na pewno pomoże mi w uporządkowaniu moich spraw finansowych. Głęboko wierzę, że dzięki temu kursowi będę żyć w wolności finansowej.
Z utęsknieniem czekam na ten radosny dzień!
Wszystkim, którzy zechcą te rekolekcje/kurs odbyć, a szczerze polecam, aby tak było, życzę słowami z Listu do Diogneta: “Niechaj poznanie będzie twoim sercem, a Słowo Prawdy, na które się otwierasz, twoim życiem.”

 

2.Przystępując do rekolekcji nie spodziewałem się spektakularnej poprawy swojej kondycji finansowej. Mam dość dobrą pracę, którą lubię, poduszkę finansową, nawyk oszczędzania, etc… Wydawać by się mogło, że poukładane jak należy. Po trzech miesiącach spędzonych z prowadzącymi z dlarodziny.org i zupełnie obcymi na początku ludźmi okazuje się, że owoce tego czasu ukazują się w obszarach, o których zbytnio nie miałem pojęcia. Przede wszystkim zmieniło się moje patrzenie na pieniądze jako na cel życiowy. Pieniądze są potrzebne do funkcjonowania i żadna mądrość tego nie zmieni. Ale po uświadomieniu sobie, że zawsze będę miał tyle, ile w danej chwili mi potrzeba (oczywiście pod pewnymi warunkami), nagle zapanował spokój w skroniach i pełna akceptacja metody małych łyżek zamiast czerpania chochlą… Przez niemal 40 lat swojego życia nie potrafiłem (może bardziej nie chciałem) dzielić się moimi pieniędzmi. Łatwiej było wydać na totka, niż kupić bułkę ubogiemu. Nie miałem świadomości, że ta bułka, to dużo lepsza inwestycja niż możliwe miliony z numerków. Tak, ta bułka, koc czy herbata to wymierna inwestycja. Inwestycja w przyszłość, szczęście, możliwość obcowania z TATĄ i Mamą. To nie koniec zmian. „Głupi uważa swą drogę za słuszną, ale rozważny posłucha rady”. Tak, moja pyszna duma sprawiała, że strategiczne decyzje podejmowałem sam, bo przecież mam skończone 2 uczelnie, doświadczenie, etc. Okazuje się, że moja żona, choć bez potrzebnej wiedzy i doświadczenia, na pewne obszary potrafi doradzić lepiej niż niejeden analityk… Bardzo dziękuję za te trzy miesiące swoistej ewangelizacji, za otwartość ludzi, którzy uświadamiają jak ważna jest wspólnota.
Osoby, które mają nazwijmy to nieład w swoich finansach podstawowych, serdecznie zachęcam do udziału w kursie/rekolekcjach. Nauczycie się samokontroli i działać tak, aby Wasze pieniądze zaczęły się słuchać właściciela. Dostaniecie też potrzebne narzędzia, które bardzo pomagają „złapać”, gdzie środki wypływają niepotrzebnie. A wielu z Was tak jak ja zapewne wyniesie z tego czasu głębsze zmiany swojego dotychczasowego stylu. Chwała Panu! Pozdrawiam Michał

 

3.Polecam serdecznie ten kurs. Nie powiem, że jest łatwo, bo nie jest. Bo to w końcu jest nawracanie się, więc jest wymagająco. Ale WARTO! Pomaga poznać Boga i REALNIE zaprosić Go do swojego życia. Oddać Mu bardzo konkretnie przynajmniej część swojego życia.

 

4.Jestem bardzo zadowolony z Kursu Crown. Jest on bardzo intensywny, ale zarazem daje ogrom wartości. Zawsze miałem problem z budżetem, pieniądze przepływały nie wiadomo gdzie. Dzięki kursowi lepiej panuję nad tym. To, co najbardziej kurs zmienił we mnie, to moja relacja z Bogiem oraz poprawa relacji rodzinnych. Fragmenty Pisma, omówienie oraz spotkania w grupach są bardzo otwierające i dające do myślenia. Pomimo tego, że jestem osobą relatywnie “młodą”, nigdy nie myślałem o wieczności, “przecież będę żył co najmniej 60-80 lat 🙂 “, a prawda jest taka, że nigdy nie wiem, kiedy Bóg wezwie mnie do siebie. Kurs pomógł sprowadzić mnie na ziemię również w tym aspekcie. Teraz zupełnie inaczej patrzę na każde moje wyjście z domu, co ma ogromne przełożenie na spokój rodzinny oraz relacje w rodzinie. Chociaż jest to kurs finansowy, to pokazuje, jak pieniądze wpływają na relacje zarówno w domu, w pracy, jak i relację z Bogiem. To był bardzo owocny dla mnie kurs. Na kursie prosiłem o modlitwę o znalezienie lepszej pracy dla mnie. Moje prośby zostały wysłuchane. Bóg znalazł dla mnie bardzo dobre miejsce, w którym z dnia na dzień odkrywam, jak Bóg mnie Kocha 🙂 Polecam kurs każdemu! 🙂

 

5.Crown pozwolił mi uznać Jezusa jako Pana – również moich finansów. Do tej pory trochę było tak, że na moim portfelu założona była korona i one nade mną królowały. Kurs pozwolił mi spojrzeć na finanse z Bożej perspektywy. Odnowiłam spojrzenie i otrzymałam wolność w dawaniu i w sięganiu po radę. Uporządkowałam zarządzanie finansami w kwestii oszczędzania, inwestowania i wreszcie sporządziłam testament! Czuję się lekka i radosna, bo moje oczy patrzą na Mistrza, a uszy słyszą “To jest droga, idźcie nią!”

 

6.Kurs Crown przeżyliśmy razem z mężem i pomogło nam to uporządkować wiele zagadnień finansowych, które nie domagały w naszej rodzinie. Niektóre zagadnienia, np. dziesięcinę znaliśmy już wcześniej, ale trudno nam było wejść w to na całego. Dzięki wiadomościom z kursu i przede wszystkim po pięknym świadectwie prowadzących i innych współuczestników próbujemy bardziej zaufać Bogu w tych kwestiach. Dodatkowo poznaliśmy nowe zagadnienia, takie jak podejście do spadku czy inwestowanie. Mam nadzieję, że odbyty kurs przyczyni się do lepszego życia tu na ziemi i do zbawienia naszego i naszych dzieci.

 

7.Kurs spełnił moje oczekiwanie, a nawet więcej. Crown to dla mnie bodziec do pracy nad sobą w innych obszarach życia i na drodze rozwoju duchowego. Kurs traktuję jako początek przygody z finansami, a sam kurs dał mi narzędzia, wiedzę, motywację i zgodną z moimi wartościami perspektywę. Szkoda, że już koniec. W ramach ewaluacji i przypomnienia powtórzę kurs za jakiś czas. Z pewnością będę pogłębiać zdobytą wiedzę, a praktykę zamierzam wypracować w nawyk, część życia. Kurs będę polecać przy każdej możliwej okazji.

 

8.Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w rekolekcjach z kursem Crown. Dzięki rekolekcjom uporządkowałam swoje finanse i wiele się nauczyłam na temat zarządzania nimi zgodnie z nauczaniem płynącym z Pisma Świętego, co dało mi duży spokój. Ponadto zrozumiałam, co jest dla mnie w życiu ważne i w jakim kierunku chcę podążać. W trakcie kursu zrodziło się we mnie pragnienie poznania Pisma Świętego. A każde kolejne spotkanie pogłębiało moją relację z Panem Bogiem i najbliższymi. To niesamowite jak te 10 tygodni szybko zleciało i ile pozytywnych zmian zapoczątkowało w moim życiu.

 

9.Kurs Crown to przede wszystkim miejsce wzrostu w wierze. Kurs uzmysłowił mi, że tu na ziemi jestem tylko i aż zarządcą Boga, a to według mnie jest bezcenna wiedza we współczesnym świecie.

 

10.Bardzo przydatne kurso -rekolekcje. Nie tylko w dziedzinie finansów, ale całego życia.
Szkoda, że tak późno, a nie trzydzieści lat temu, bo zaoszczędziłbym sporo pieniędzy na niepotrzebnych kredytach. Jednakże ten moment na rozpoczęcie kursu był kluczowy, bo otworzył mi oczy, że właśnie wpadam w spiralę zadłużenia. Po wstępnej analizie finansów wyszedł spory deficyt i nie było widać nadziei na rozwiązanie. Myślę, że to dzięki wzajemnej modlitwie uczestników kursu, przy moim skromnym wysiłku, a większej Łasce Bożej, budżet powoli się równoważy, a spłaty kredytów idą szybciej niż myślałem. Wielką radością jest dla mnie obserwować, jakie cuda dzieją się w naszej grupie, gdzie Pan Bóg wysłuchuje modlitw, oczywiście nie wszystkich od razu, ale z nawiązką i “od ręki” . Chwała Panu.

 

11.Rozpoczęłam rekolekcje, ponieważ chciałam wprowadzić porządek Boży do finansów (bo porządek uspokaja 😉), chciałam nauczyć dzieci Bożych zasad finansowych, chciałam uporządkować sferę dawania oraz inwestowania. Dowiedziałam się, jak zacząć działać i choć jestem gdzieś na początku drogi, wiem w którą stronę iść (a liczy się kierunek, a nie prędkość). Zamysłem Pana Boga jest, abyśmy wzrastali we wspólnocie i również w sferze finansów ta wspólnota się bardzo przydaje. W grupie wzajemnie się ubogacaliśmy i wspieraliśmy. Rekolekcje bardzo odmieniły moje spojrzenie na zagadnienia uczciwości, planowania, porządkowania majątku. Myślę i mam taką nadzieję, że to początek dobrych zmian w moim życiu. Chwała Panu za ten czas!

 

12.Napiszę krótko, jestem przemienionym człowiekiem. Jestem bliżej Boga – w relacji. Jestem pełen pokoju o przyszłość swoją i najbliższych. Jestem lepszym mężem, ojcem i pracodawcą, a przede wszystkim jestem lepszym zarządcą…

 

13.Kurs finansowy Crown to bardzo wartościowe dzieło zarówno pod kątem finansowym, jak również duchowym. Osobiście odbieram ten kurs jako zaproszenie Pana Boga do budowania i pogłębiania z Nim już istniejącej relacji, jednak tym razem na poziomie kolejnej dziedziny życia, jaką są finanse. Dziękuję prowadzącemu za trud i poświęcony czas. Dostałam dużo odpowiedzi na temat spojrzenia na pieniądze. Lepszego organizowania i zarządzania powierzonymi mi środkami. Dziękowania i doceniania tego, co już posiadam. Zwrócenia uwagi na to, co niekorzystne w oczach Boga i wiele wiele innych pozytywnych spraw! Jestem ogromnie wdzięczna za wspólnie spędzony czas. Bardzo dobry i owocny czas!

 

14.Rekolekcje Finanse po Bożemu to był dla mnie bardzo intensywny czas. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w nim udział razem z mężem na początku naszego małżeństwa. Wiedza, którą zdobyliśmy, jest niezbędna do wspólnego planowania rodziny i jej finansowej przyszłości. Szczególnie ważny był dla mnie aspekt dawania i dzielenia się dobrami niezależnie od sytuacji finansowej. Rekolekcyjna forma kursu pozwala ufnie zawierzyć Bogu ten obszar życia.
Dziękuję Bogu za to dzieło!

 

15.Przed rozpoczęciem rekolekcji uważałem, że nie mamy pieniędzy i musimy oszczędzać. Żona mnie przekonywała, że mamy pieniądze (oszczędności) i nie musimy oszczędzać, więc i ja powolutku zacząłem w to wierzyć. Po rekolekcjach Crown uważam, że mamy pieniądze i musimy oszczędzać. Oprócz wymiaru praktycznego (układanie budżetu, plan oszczędności i inwestycji, testament etc.) ogromny wymiar duchowy. Staramy się żyć zgodnie z Bogiem, ale mieliśmy swoje “ale”. Tym “ale” było ukrywanie dzieci przed bankiem podczas starania się o kredyt hipoteczny. Uważaliśmy, że nie da się inaczej. Nie dostalibyśmy kredytu z uwzględnieniem dzieci i naszymi niskimi dochodami. Dalej trudno jest mi się pogodzić z tym, że mam oddać Bogu wszystko, również perspektywę (albo ryzyko) mieszkania z trójką dzieci na 39mkw na czwartym ostatnim piętrze bloku. Dostrzegam w tym błogosławieństwo, choć czasem w sercu jestem rozdarty. To, co Pismo mówi o pieniądzach w życiu człowieka, co mówi o uczciwości, o inwestowaniu w wieczność, jest dla mnie odkryciem. Dźwięczą mi w uszach słowa “Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie” – mówią mi one o tym, gdzie jest granica między zarabianiem pieniędzy, a relacjami z żoną i dziećmi. Co zbuduję pieniędzmi, a co zbuduję czasem danym rodzinie. Książka “Twoje pieniądze się liczą” jest lekturą obowiązkową. Otworzyła mi oczy na mnóstwo spraw. Nie wyobrażam sobie, jak można tej książki nie polecić ludziom, dla których Pan Bóg jest ważny. Rekolekcje pozwoliły mi wiele treści przepracować, powoli się z nimi pogodzić. Świadectwa ludzi były dla mnie ważne, mimo iż kompletnie odmienne od moich doświadczeń. Skutkiem książki i rekolekcji jest prawdziwa metanoja, przemiana myślenia, nawrócenie człowieka wierzącego.

 

16.Polecam kurs FINANSOWY CROWN każdej osobie, która myśli, że posiada wiedzę na temat finansów, jak i osobom bez doświadczenia. OGROM cennej wiedzy i wskazówek ..na to jak postępować w wielu przypadkach, jak wyjść z długów oraz jak w nie nie popadać i konkretne odpowiedzi w Bibilii. Podczas kursu otrzymałam także wsparcie moralne, psychiczne i przyjacielską pomoc. Cieszę się, że skorzystałam. Nie był to stracony czas. Już wiem, że 10 razy się zastanowię przed wzięciem pożyczki lub kredytu, sprawdzę źródła i możliwości.. a dzięki budżetowi domowemu nie wpadnę w pułapkę braku gotówki

 

17.Na początku byłam negatywnie nastawiona do rekolekcji. Przede wszystkim ze względu na czas ich trwania – 12 spotkań i długość jednego spotkania. Wydawało mi się, że nie będę mogła pogodzić ich z obowiązkami domowymi. Później okazało się, że w ogóle nie jest to dla mnie problemem. Rekolekcje CROWN spowodowały, że zaczęłam częściej sięgać po Pismo Święte, również w innych celach niż tylko przygotowanie się do zajęć. Oczywiście zaczęłam bardziej przyglądać się swoim wydatkom, organizować je w sposób przemyślany. Przed zakupami bardziej analizuję, co jest mi tak na prawdę potrzebne. Na pewno czeka mnie tutaj dużo pracy jeszcze w przyszłości. Rekolekcje dla mnie były pierwszym krokiem, który zrobiłam w kierunku wolności finansowej, czyli bez długów.

 

18.Kurs interesujący i mogę polecić każdemu, kto chciałby uporządkować finanse i sposób wydawania pieniędzy. Choć mam wrażenie, że książki zakładają trochę z góry, że kursant ma problemy finansowe i długi to jednak dla osoby, która tych kłopotów nie ma, treści będą bardzo pomocne dla potencjalnego ustrzeżenia się przed problemami finansowymi. Dodatkowo kurs pozwolił mi spojrzeć na znane już cytaty z Biblii w zupełnie nowy sposób. Każdy większy wydatek konsultuję już z Panem Bogiem (czego nie robiłem wcześniej) oraz zmieniło się trochę podejście do rzeczy, które są w moim posiadaniu (lub mówiąc dosadniej, które są mi użyczone przez Stwórcę).

 

19.Kurs Crown dużo mi pomógł. Wyciszył moje serce. Poprawiła się moja sytuacja nie tylko materialna, ale też duchowa i rodzinna. Wiem, na co zwracać uwagę i jestem bliżej Boga poprzez rozważanie Pisma Świętego

 

20.Udział w kursie uświadomił mi, jak ważne jest dobre zarządzanie finansami. Wcześniej nie myślałam, że wszystko co posiadam, a szczególnie finanse, pochodzą od Boga, a ja tylko nimi zarządzam. Teraz wiem, że tylko dzięki wierności Bogu mogę dobrze pomnażać “swój” majątek a przed podjęciem każdej trudnej decyzji muszę prosić Ducha Świętego o światło, aby pokazał mi, która droga jest dobra. Bardzo ważne jest również szukanie rady szczególnie u Bożych Ludzi. Temat długów, dziesięciny, ubezpieczeń, organizacja majątku – same bardzo potrzebne i praktyczne tematy bardzo ułatwiające nasze życie.

 

21.Kurs/Katechezy bardzo mi pomogły zmienić nastawienie do pieniędzy i bogactwa. Nastawiły mnie na Boże tory. Praca ze Słowem i nauka przedsiębiorczości wraz z odpowiedzialnością, to wspaniały sposób na życie wg. Bożych zasad. Praca, zarabianie i dzielenie się. Dały mi też pogląd na to, jak ważna jest edukacja dzieci w zakresie finansów. Aby w przyszłości były bardziej świadome co do obracania niegodziwą mamoną w Bożej perspektywie błogosławieństwa. Dzięki i na pewno do zobaczenia.

 

22.Bardzo wartościowy kurs i jednocześnie rekolekcje (2 w 1) o tym, co Bóg chce ci powiedzieć o twoich finansach. Jeśli chcesz, aby Bóg pobłogosławił twoje finanse domowe i/lub firmowe, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek od samego Pana Boga o tym, jak zarządzać budżetem domowym, oszczędzać i nauczyć swoje dzieci tej ważnej umiejętności. Dowiesz się także, jak pomnażać, inwestować i dzielić się twoim bogactwem z innymi, następnie jak przygotować się na nieoczekiwane losowe zdarzenia, a w końcu do wieczności.
Dla mnie ten kurs był dopełnieniem dotychczasowej wiedzy, że Bóg przez wszystkie nasze aspekty codziennego życia chce, abyśmy się uświęcali. To jak zarządzamy dobrami materialnymi może nas oddalać lub przybliżać do Boga. Dzięki temu kursowi będę już inaczej spoglądał na bogactwo i nic nie będzie już takie jak dawniej. Gorąco polecam!

 

23. Rekolekcje uświadomiły mi, co naprawdę jest ważne w życiu. Pokazały, gdzie popełniam błędy w życiu zawodowym, osobistym. Także pokazały, ile dobrego robię i ile jeszcze mogę zrobić. Rozpoczęły proces porządkowania ziemskich spraw, abym kiedyś mogła cieszyć się wiecznością z Panem.

 

24.Kurs bardzo mi się podobał. Jestem mamą półtorarocznej córeczki, więc udział w kursie stacjonarnym byłby dla mnie niemożliwy. Poranna pora była w mojej sytuacji idealna. Polecam wszystkim wahającym się mamom. Naprawdę można przejść kurs Crown nawet z małym dzieckiem. Atmosfera była wspaniała. Kurs pomógł mi zrozumieć, jak podchodzić do pieniędzy na podstawie Biblii i po Bożemu. Kurs nie jest tylko dla osób, które borykają się z kredytami i długami. Jestem w trakcie zakładania działalności gospodarczej. Nie mam wykształcenia finansowego, więc zastanawiałam się, jaki kurs przejść przed rozpoczęciem działalności. Na Teobankologi dowiedziałam się o kursie finansowym Crown. Kurs spełnił moje oczekiwania. Teraz wiem, co robić, a czego unikać w biznesie.

 

25. Kurs Crown w połączeniu z rekolekcjami może wielu zaskoczyć, bo jest to najskuteczniejsze na świecie połączenie. To co właśnie niektórych zniechęca do wzięcia udziału – słowo “rekolekcje” okazuje się kluczem do mega pozytywnych przemian w każdej dziedzinie życia! Oczywiście warunkiem jest pełne otwartości osobiste zaangażowanie – samo słuchanie jest jak oglądanie skarbca. Natomiast, aby skarby się na nas posypały, trzeba włożyć swoje serce w rozważanie finansowych treści w oparciu o Słowo Boże. Po przebyciu kursu sądzę, że wpłacana kwota udziału jest śmieszna wobec narzędzi, jakie zostały mi włożone w ręce…
Teraz pozostaje tylko wiernie wcielać to w życie, a nie odkładać na bok z lenistwa, jak błędnie uczy świat (że wszystko się należy i przyjdzie do nas samo)…
Mój udział w rekolekcjach przypadł na jeden z najtrudniejszych w życiu okresów; w samotności mogłabym się w tym czasie załamać. Tymczasem spotkała mnie wielka motywacja i wsparcie nawet modlitewne ze strony liderów a także grupy. To sprowadziło niezliczoną ilość codziennych łask, które wyciągnęły mnie z zamartwiania się, zapatrzenia w swoje niedostatki. Omawiane treści dzięki oparciu o Słowo Boże autentycznie mają moc!

 

26.Na uczestnictwo w kursie namówiła mnie moja żona. Po dłuższym namyśle oboje postanowiliśmy się zapisać na najbliższą edycję kursu, która startowała we wrześniu.
Był to dla mnie bardzo owocny choć – nie da się tego ukryć – również bardzo intensywny czas. Tempo kursu wymagało ode mnie dużego zaangażowania i samodyscypliny. Znalezienie odpowiedniej ilości czasu na analizę Słowa Bożego czy modlitwę w intencjach pozostałych uczestników kursu było dla mnie niejednokrotnie sporym wyzwaniem.
Dziękuję Bogu za to, że miałem okazję uczestniczyć w tym dziele. Uświadomienie sobie, że wszystko co posiadam, jest tak naprawdę własnością Boga, że wszelkie dobro otrzymałem od Niego w zarząd, z którego kiedyś będę musiał zdać sprawę, jest dla mnie powodem do szczególnej mobilizacji w zakresie moich finansów osobistych. Uczestnictwo w kursie Crown stanowi dla mnie inspirację do bardziej świadomego przeżywania swojej wiary w przyszłości, uwrażliwiło mnie na potrzebę dawania i oszczędzania oraz unikania wszelkich długów.

 

27.Przede wszystkim dziękuję Bogu, że na mojej drodze stawia wspaniałych ludzi, którzy są blisko Niego i potrafią zmieniać świat dzieląc się swoją wiedzą. Człowiek chyba świadomie lub podświadomie szuka jednak korzyści dla siebie: chciałam znaleźć “przepis” na uporządkowanie długów. Dostałam dużo więcej: poznałam dużo wspaniałych ludzi, od których mogę się uczyć, wdrażać ich metody, przekazywać wiedzę dzieciom, nieść te skarby do otoczenia, w którym jestem lub będę. Podczas tych rekolekcji uświadomiłam sobie, że to co mam, należy do Pana Boga, nic nie jest moim, mam tylko tym zarządzać. Tak naprawdę to nie jest moja własność. Najtrudniej było z zestawieniem i podpisaniem Aktu Przeniesienia Własności i teraz wiem dlaczego. Podczas dodatkowych spotkań środowych padło takie zdanie: na własność dla Pana należy przenieść wszystko: nieruchomości, ubezpieczenia i długi. Gdy uzupełniłam ten Akt o długi, podpisałam go świadomie – oddałam Panu nie tylko co do Niego należy – ten cały majątek (dobytek), ale i to co przez moje nieodpowiednie zarzadzanie sprawiło mi kłopoty. Również mam już pewność co do dzielenia się swoją wiedzą i zdolnościami – nie należy ich zatrzymywać dla siebie lub dzielić się nią tylko za pieniądze (nieraz padały komentarze ze strony moich bliskich, że pomagam za darmo, ale robiłam to chętnie, a przygotowując jakieś wnioski, też się przez to dokształcałam). Chcę się dzielić wiedzą, gdyż ona zachowana tylko dla siebie może stać się niebezpieczeństwem dla mojego zbawienia.
“Wiedza wbija w pychę, miłość zaś buduje” – List do Diogneta

 

28.Na rekolekcje Finanse po Bożemu na podstawie Crown w Fundacji dlarodziny.eu zapisałam się po zachęceniu przez dobrego znajomego. Zaczynałam z wielką ciekawością, chciałam też dowiedzieć się czegoś więcej na temat inwestowania. Choć nie do końca byłam świadoma, na czym polegają te rekolekcje/ten kurs, to przerosły moje oczekiwania. Oprócz praktycznych wskazówek, rad, ćwiczeń, opracowań budżetu itp. mogłam przeżyć piękny czas zatrzymania się nad fragmentami Pisma Świętego, które bardzo konkretnie mówi, jak dysponować dobrami, jakie mamy do dyspozycji na ziemi i że sposób zarządzania nimi pomaga nam pogłębić relację z Panem Bogiem. Dużo słów zapadło mi bardzo mocno w serce, mam wrażenie, że jestem inna, nie mogę żyć już tak samo. Odczuwam większy pokój, jak myślę o wieczności, o tym że to naprawdę nadejdzie i jest nieuniknione. Jest nawet radość z tego powodu. Niesamowita dla mnie była jedność i jakiś rodzaj więzi między uczestnikami w mojej grupie, choć większość z nas nie znała się wcześniej, nawet forma zdalna nie przeszkodziła temu. Mam wrażenie, że to dopiero początek czegoś nowego. Uznać Imię Pana Boga, Jego Panowanie i to, że on MA WSZYSTKO, a mi udziela tego, żebym z tego korzystała na ziemi, żyjąc dla wieczności. Z serca polecam i życzę ogromnych owoców tych rekolekcji!

 

29.Myślę że było to bardzo dobre posunięcie, aby wziąć udział w kursie.. Na początku, gdy żona mi o tym wspomniała, moja myśl była jedna: “Co ona znowu wymyśliła”, ale znowu z drugiej strony, czego się nie robi dla osoby, którą się kocha!! No i boom, jestem. Pierwsze spotkania zastanawiałem się trochę, co ja tu w ogóle robię, przecież każda osoba, która się wypowiadała miała dużo większą wiedzę, wydawało mi się, że była dużo bliżej Boga i dużo więcej rozumiała. Ale Ania wytłumaczyła mi, że nie ma złych odpowiedzi, one mogą się różnić od siebie i są po prostu nasze i trzeba je pisać z głębi serca. Moment, w którym jesteśmy, jest dla mnie wyjątkowo przykry, ponieważ wiem, że nie przepracowałem wszystkiego w 100%. Wiele bym zmienił, do wielu spraw podszedłbym nieco bardziej dojrzale, ale niestety czasu nie cofnę.. ALE!! Też niesamowicie wiele zobaczyłem, zacząłem doceniać wiele więcej. Był to naprawdę niesamowicie spędzony czas. Gdyby nie kurs, to ten czas spędzałbym gapiąc się w telewizor albo wyświetlacz telefonu, a teraz dopiero widzę, jak Pan na każdym kroku podaje mi rękę i pokazuje, jak piękne jest życie, jeśli tylko wpuścimy Go do naszych serc i domów!! Pozdrawiam serdecznie wszystkich, których mogłem poznać na tym kursie.

 

30.Spotkałam i poznałam na kursie Crown cudownych, bożych ludzi, którzy dzielą się swym doświadczeniem w życiu duchowym, wspierają oraz przekazują wiedzę, a tą posiadają całkiem sporą. Prowadzący kurs uważnie słucha, a następnie nadaje kierunek, którym mamy podążać. Kurs pomaga poukładać rodzinne sprawy finansowe oraz firmowe, a wszystko to w oparciu o Pismo Święte. Kurs przechodzę razem z mężem, co pomogło nam obrać ten sam kierunek w zarządzaniu finansami, który do tej pory mieliśmy rozbieżny. Oprócz tego zbliżył nas do siebie jako małżonków. Podczas kursu należy wykonać sporo pracy, ale jest ona bardzo owocna – wylewa się dużo dobra. Kurs przemienił moje postrzeganie spraw doczesnych i przyczynia się do przemiany serca.

 

31.O kursie Crowna słyszałam dosyć często, jednak był to temat, który omijałam szerokim łukiem z tego względu, że dla mnie był bardzo drażliwy. Pan Bóg jednak miał inne plany wobec mnie i chwała Jemu, że dane mi było ukończyć ten kurs. Łatwo nie było, ale przecież najbardziej docenia się to, co wymaga wysiłku, poświęcenia. Kurso-rekolekcje są pięknym drogowskazem. Z każdym tygodniem poznawałam zasady, które pozwoliły mi na weryfikację, jaka jest moja relacja z Bogiem i najbliższymi. Poruszone tematy odsłoniły moje niedociągnięcia, słabości i ułomności oraz wskazały drogę, którą mam dalej iść. Nie tracę nadziei, że to co zdobyłam na tym kursie, będzie owocowało w jesieni życia i poprawię to, co było zaniedbane w kwiecie wieku, aby w dniu, gdy stanę przed trybunałem Boga, przedłożyć swoje dzieła o wiecznym znaczeniu. Polecam ten kurs każdemu bez względu na wiek czy staż małżeński. Niezależnie od tego, kto w jakiej znajduje się sytuacji, czy bogaty, czy biedny, czy żyje w dostatku, czy ledwo wiąże koniec z końcem. Może ktoś znajduje się w szponach zadłużenia lub nie wie, co zrobić z pieniędzmi. Bóg ma dla każdego Swój plan. Wystarczy zapisać się na kurs i go ukończyć, a owoce pojawią się w odpowiedniej porze. Składam serdeczne Bóg zapłać dla organizatorów i prowadzących ten kurs, za Ich zaangażowanie, cierpliwość i wytrwałość, za świadectwo wiary i doświadczenie, którym dzielą się z innymi. Bogu niech będą dzięki!

 

32.Nie spodziewałem się, że kurs finansowy może tak dużo powiedzieć o jakości mojego życia duchowego 🙂 I przede wszystkim tak bardzo je poprawić. Przychodzimy z nadzieją na naukę umiejętności wydawania i liczenia naszych funduszy a wychodzimy z przepisem na lepsze życie duchowe 🙂

 

33.Ten kurs był istną rewolucją w moim życiu!
W trakcie kursu zrodziła się decyzja powrotu do kraju – do Polski na stałe. Zostałam bardzo profesjonalnie przygotowana do przeprowadzki pod względem finansowym, do polskich warunków. Utwierdziłam się, że warto być uczciwą osobą i że jest wiele osób o podobnym systemie wartości. Dowiedziałam się, w jaki sposób mogę chronić moje serce przed chciwością. Nie do końca zdawałam sobie sprawę, jak bardzo Pan Bóg interesuje się moimi finansami. Odkrywałam Go na nowo. To była bardzo dobra inwestycja!

 

34.Kurs otworzył mi oczy na zanurzenie spraw finansowych w Biblii. Na gospodarowanie dobrami patrząc na nie jako dar od Boga, którego nie można marnować. Zrozumiałam, że rujnujące budżet opłaty roczne można rozłożyć, przewidując je wcześniej i odkładając środki w każdym miesiącu.

 

35.Polecam każdemu. Wspaniała przygoda i nauka. Wyzwanie osobiste do wejścia w głąb siebie, spojrzenie z lotu ptaka na swoje finanse, relacje rodzinne, relacje z Bogiem, priorytety i modlitwę. Takie kursy powinny się odbywać we wszystkich obszarach życia.

 

36.Był to dla mnie czas rekolekcji , przybliżenia do Boga. Kurs uporządkował moje patrzenie w świetle Pisma Świętego. Przestałam patrzeć na swoje życie przez braki, a zaczęłam być wdzięczna za to, co mam i współpracować z Bogiem w drodze wyjścia z długów.

 

37.Na kurs namówiła mnie żona. Ja bardzo nieufnie podchodzę do wszystkiego, co ma taki amerykańsko-protestancki sznyt. Irytuje mnie ta forma przekazu. Część moich obaw się potwierdziła (język materiałów dydaktycznych), ale dostrzegam też ogrom pozytywów, które zmieniły moje patrzenie na wiele spraw. Żałuję bardzo, że nie byłem w stanie poświęcić kursowi tyle uwagi, ile powinienem, ale po prostu nie było na to czasu w tygodniu poza spotkaniami. Mam jednak pewność, że tematy poruszone na kursie będą we mnie pracować i na pewno wydadzą w swoim czasie owoce. Poprzez uczestnictwo poznałem również ciekawych ludzi, których wypowiedzi i osobiste świadectwa również dały mi wiele do myślenia.

 

38.Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w kursie finansowym Crown, ponieważ zaczęłam świadomie doceniać wartość tego, co miałam i co mam obecnie. Dostrzegać, jak obficie Pan Bóg mi błogosławi, ale nie tylko mnie. Jestem zadowolona i cieszę się nawet z najmniejszych rzeczy każdego dnia. Staram się i próbuję, jak najlepiej wykorzystać czas, jaki otrzymałam tu na ziemi, bo trening czyni mistrza. Kurs pokazał mi, że dzięki odpowiedniej motywacji i dobrej organizacji czasu oraz wytrwałości mogę dużo zrobić i zmienić. Zmieniło się moje podejście do życia. Teraz polubiłam dyscyplinę i kontrolę nad wydatkami. Jestem bardziej świadoma, jak ważne jest oszczędzanie. Dowiedziałam się, że w Piśmie Świętym jest ponad 2300 wersetów dotyczących finansów i zarządzania nimi.

 

39. Jestem bardzo zadowolona. Nasze finanse z mężem zaczęły nabierać kształtu. Robimy budżety miesięczne. Spisaliśmy testament. Dużo wiedzy o wprowadzeniu w życie rodzinne Crown. Jak uczyć dzieci. Też spora dawka o ubezpieczeniach. Samo słowo Boże wywarło ogromny wpływ, bo przenikało każdy dzień naszego życia. Decyzje też były inne niż przed kursem Crown. Uczymy się cały czas tej uczciwości absolutnej. Zaczęłam dawać na dziesięcinę. Ogólnie duże rewolucje się zaczęły u nas. Na plus. Prowadzący Kamil i Andrzej wspaniała opieka duchowa i organizacyjna.

 

40.Rekolekcje bardzo potrzebne. Uporządkowały i uzupełniły wiadomości dotyczące finansów w kontekście Biblii. Efektem jest zmiana mojego podejścia i odpowiedzialności do finansów oraz powierzonego mi do zarządzania majątku.

 

41.Kurs Crown pomógł mi zrozumieć, jak Bóg zapatruje się na finanse. Dzięki kursowi pogłębiłam znacznie czytanie Słowa Bożego oraz relację z Bogiem. Treści zawarte w kursie ukazały mi znaczenie znajomości Pisma Świętego i patrzenia na zarządzanie środkami z perspektywy Bożej. Zachęcam do kursu Crown. Moim zdaniem treści te powinny być obowiązkowym nauczaniem na drodze wzrostu i podążania za Bogiem, aby uniknąć błędów, pomyłek i nie iść za duchem tego świata. W kursie zawarte są konkretne wskazania, w jaki sposób postępować, aby być szczęśliwym i uzyskać zasłużoną nagrodę w wieczności.

 

42.Poczułam obecność Boga, który pomimo wielu obowiązków dał mi czas na systematyczną pracę z Pismem Św. i modlitwę. Szczególnie doświadczyłam łaski, kiedy w trakcie kursu wyniknął problem ze zwolnieniem mojego pracownika. Dzięki wspólnej modlitwie wszystkich kursantów, w krótkim czasie pojawił się nowy pracownik. Bóg zapłać

 

43. Już w czasie kursu zmieniło się moje podejście do życia. Wiem, co jest dla mnie teraz najważniejsze w życiu – Bóg, rodzina i moi bliscy przyjaciele. Pieniądze to kwestia drugorzędna. Wiem, że Bóg da mi tyle, ile będzie mi potrzebne.
Będę się cieszyła z rzeczy małych, a każdy dzień będzie dla mnie jak ostatni, będę żyła całym sercem i szła drogą, którą wyznaczył mi Jezus.

 

44.Trafiając na kurs spodziewałam się pewnej transformacji w moim życiu. Nie spodziewałam się jednak, że będzie tak znacząca. Mam wiele przemyśleń i jestem bardzo wdzięczna za to, że kurs pomógł mi umocnić się w moich przekonaniach. Pokazał mi również, jak wiele pracy przede mną. Bóg zapłać!

 

45.Kurs ten pokazał mi, że warto być uczciwym, to zostaje wynagrodzone. Warto pomagać z sercem i radością, wtedy ja też dostaję. Warto odkładać na bezpieczny czas, uświadamiać dzieci, że dobrze nie być uzależnionym finansowo.

 

46. Podjęcie się tych rekolekcji to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu. To piękny czas dużej świadomości. To była taka szkoła poznawania Boga – Ojca. I nieważne czy ktoś Boga do tej pory traktował jako kogoś dalekiego, czy był z Nim w relacji. Uważam, że rekolekcje są dla każdego. I każdy z nich coś zabierze. Obcowanie ze Słowem Bożym dotyka człowieka bardzo głęboko i zostawia ślad; ziarno…Na pewno serce moje zostało poruszone, dotknięte, a na finanse patrzę już inaczej. Największym odkryciem dla mnie był fakt, że pieniądz to największy rywal Pana. W moim życiu było to kluczowe.

 

47.Dziękuję Panu Bogu za ten czas. Otworzono mi oczy na moje podejście nie tylko do finansów, ale także na moją wiarę, cel i styl życia. Myślę, że to dopiero pierwszy krok pokazujący mi, gdzie jestem. Samo się nic nie zrobi. Konieczna jest dalsza praca nad tym, co sobie uświadomiłem.

 

48.Pomimo połowicznie wypełnionego studium, modlitwy… nie dało się nie odczuć Łaski Bożej. Jestem spokojniejszy o przyszłość i bieżące potrzeby rodziny, lepiej funkcjonujemy względem finansów. Dodatkowo miałem bardzo przyjemny bonus finansowy w swojej firmie, w innej kierownik mnie mocno wyróżnił, a przede wszystkim wyraźniej dociera do mnie Słowo Boże. Były w tym czasie momenty tragiczne w domu, w pracy i w mojej głowie, ale byli przy mnie słudzy Boży, którzy bez wątpienia pomogli mi przez to przejść. Jeśli zły Was atakuje, to znaczy, że idziecie w dobrą stronę 🙂

 

49.Rekolekcje, które miałem łaskę przeżyć podczas ostatnich 10 tygodni, oceniam bardzo dobrze. Prowadzący w bardzo profesjonalny sposób prowadzili naszą grupę. Co tydzień mogliśmy podzielić się tym, co przeżywamy, jakie napotykamy trudności, podzielić się radościami. Grupa, w której brałem udział, była również fajna, otwartość w dzieleniu bardzo ubogacała nasz czas dzielenia. Same rekolekcje uważam za bardzo dobry czas, który dał mi Pan Bóg. Doświadczyłem tego, jak wiele troski Pan Bóg wkłada w to, aby objawić swoją wolę w życiu człowieka. Sfera finansów jest bardzo ważna w naszym życiu i tym bardziej musi być dobrze prowadzona, dlatego dziękuję Panu Bogu za łaskę uczestniczenia w rekolekcjach i za to, że na tak wiele aspektów zwrócił moją uwagę w zarządzaniu finansami. Mam nadzieję, że owocem tych rekolekcji będzie to, żeby być dobrym zarządcą tych dóbr, które Pan Bóg nam dał począwszy od odpowiedniego planowania budżetu miesięcznego po długoterminowe planowanie naszego życia. Za ten czas składam Panu Bogu i prowadzącym serdeczne dzięki.

 

50.Kurs/ Rekolekcje zbliżyły mnie do Boga. Zaczęłam czytać Pismo Święte. Nie sądziłam, że Pismo Święte jest tak AKTUALNE mimo, iż pisane wieki temu.
Ogarniam również swoje wydatki. Wiem, na co wydaję. Ważne, że potrafię odróżnić potrzebę od zachcianki i często z niej rezygnuję, bo wiem, że nie mogę sobie na to pozwolić. Do tego spotkałam cudnych ludzi. Dziękuję za wszystkie łaski, jakie otrzymałam. Chwała Panu!

 

51.Rekolekcje dały mi więcej, niż zakładałem. Myślałem, że dzięki kursowi finansowemu uporządkuję swoje finanse, a oprócz tego mogłem również studiować Słowo Boże i za to jestem najbardziej wdzięczny.
Dzięki podstawowemu kursowi finansowemu uszczelniłem swoje finanse, a przez to mogłem trochę odłożyć. Myślę, że dzięki Crown będę mógł w niedalekiej przyszłości osiągnąć cele, które są w mym życiu naprawdę ważne.

 

52. Kurs Crown zapoczątkował gruntowny remont w życiu moim i moich bliskich, za który jestem wdzięczna. Jako osoba związana z finansami od ponad 20 lat nie spodziewałam się takiego spojrzenia na sferę finansów. Kurs wyposaża w bardzo dobre narzędzia, wyczula na newralgiczne kwestie finansowe i pogłębia relacje z żywym Bogiem. To wspaniałe doświadczenie, które będę chętnie kontynuować w kolejnym etapie.

 

53. Bardzo się cieszę, że wraz z mężem mogliśmy wziąć udział w kursie Boże finanse. To był dla nas bardzo owocny czas. Rekolekcje pogłębiły moją relację z Panem Bogiem na tyle, że zaczęłam codziennie uczestniczyć w Eucharystii w Adoracji Pana Jezusa. Zrozumiałam, że Pan Jezus umarł na krzyżu za mnie, żebym była wolnym człowiekiem i Jemu służyła a nie mamonie. Zrozumiałam również, że wszystko co posiadam, należy do Boga. To On jest właścicielem i chce, abym o Jego dobra dbała, pomnażała je i nimi się dzieliła. Bóg nie chce, abyśmy trwali w długach. Studiowanie słowa Bożego podczas kursu przyniosło mi ukojenie i pokój. Każde spotkanie wniosło coś nowego. Niewiele wiedziałam też o tym, co Biblia mówi o pieniądzach. Omawiane tematy i gorące dyskusje pokazały mi właściwy kierunek działania. Na kursie zdobyłam narzędzia, które mogą pomóc mi oszczędzać, planować i inwestować. Dziękuję Panu Bogu, że poznałam wspaniałych liderów Kamila i Andrzeja, a także wspaniałych uczestników grupy, którzy byli otwarci, szczerzy, a ich historie były pełne działania Bożego.
Bóg zapłać

 

54.Kurs pozwolił mi na poznanie wielu fragmentów Pisma Świętego, które dotyczyły zarządzania dobrami. Teraz trochę inaczej patrzę na pieniądze. Oprócz tego poznałam fantastycznych ludzi, z którymi kontakt dał mi poczucie wspólnoty.

 

55. Jestem mamą wielodzietnej rodziny. Kurs Crown bardzo mi pomógł w odzyskaniu pokoju wewnętrznego jeśli chodzi o sprawy finansowe i materialne. Wiele się nauczyłam. Otrzymaliśmy naprawdę cenne rady i było wspaniale słuchać tak wiele osób profesjonalnych i wierzących przede wszystkim. Jestem wam bardzo wdzięczna za ten kurs, waszą pracę i pomoc. Polecam wszystkim ten kurs.
Małgosia

 

57.Rekolekcje po Bożemu to był cudowny czas, który spędziłam wraz z mężem. Cotygodniowe wypełnianie zadań i spotkania online weszły w nasze życie i zakorzeniły się w nim i mam nadzieję, że będą przynosiły owoce jeszcze po jego zakończeniu. Największym plusem była praca z Pismem Świętym, czas spędzony na jego analizie i przenoszeniu go na życie codzienne w każdej z omawianych kwestii. Niesamowita jest zmiana myślenia, że to nie my jesteśmy właścicielami dóbr ziemskich a Pan Bóg, a my możemy być dobrymi zarządcami tego, co On nam powierza. Poznaliśmy super ludzi, którzy spowodowali, że człowiek jeszcze bardziej otwierał się na słyszane słowo. Serdecznie dziękujemy za tą inicjatywę.

 

58.Przede wszystkim, na kursie poznałam bliżej Pismo Święte. Księga Przysłów jest dla mnie ogromnym odkryciem. Kurs pokazał mi, jak Pan Bóg troszczy się o moje finanse. Nie jest to dziedzina życia, w której jesteśmy pozostawieni sami sobie. Jeśli powierzymy Mu nasze finanse, będzie je nam prowadził tak, jak to jest dla nas najlepsze. Trzeba zachowywać umiar między zarabianiem/gromadzeniem pieniędzy a dawaniem . Prace swoją muszę wykonywać tak, jakbym codziennie pracowała dla Jezusa. Obraz pracujących mrówek jest tego najlepszym przykładem.
Praktyczne zadania, prowadzenie rejestru wydatków, planowanie budżetu, spłaty kart kredytowych, system kopertowy, finanse dla dzieci spowodowały, że stanęłam w prawdzie finansowej i powoli mogę iść dalej.
Podczas trwania kursu wydarzyła się w moim życiu sytuacja związana z próbą zniszczenia mojego “majątku “, a co za tym idzie, z niespodziewanymi wydatkami na naprawę. Gdybym nie była na kursie, ciężko byłoby mi to wszystko zrozumieć i ogarnąć. Jestem wdzięczna Bogu za to, że mogłam uczestniczyć w tym kursie.

 

59. Zaczęliśmy płacić dziesięcinę, choć przy naszej sytuacji wydawało się to pomysłem zupełnie “od czapy”. I choć w tej materii na razie wiele się nie zmienia, najbardziej ze względu na nasz status finansowy, to Bóg nas zaskakuje…Jak to ktoś powiedział: Trudno się z Nim tańczy, bo jest szybszy od muzyki, którą Mu grają:) Resztę będziemy mówić, jak już się spotkamy.

 

60. Ten kurs może nie przemienił mojego życia, ale dał bardzo wiele konkretnych wskazówek odnośnie praktycznego rozwiązywania kwestii finansowych, organizacji majątku, planowania wydatków czy też sprawy testamentu. Potrzebny teraz jest czas i praca własna, aby to wszystko wykorzystać. Bardzo ważne było uświadomienie sobie, jak Pismo Święte, które powinno być najlepszym przewodnikiem życia, tak wiele miejsca poświęca sprawom pieniędzy i zarządzania majątkiem. Istotny punkt kursu to spotkania raz w tygodniu z ludźmi, z którymi się nawiązuje pewne relacje i którzy mogą nas ubogacić swoją wiedzą i swoimi doświadczeniami.

 

61. Być może wybrałam zły moment na rekolekcje i przez brak czasu nie przeżyłam ich tak, jak można było je przeżyć. Na pewno są bardzo wartościowe i dają szansę przemyślenia nie tylko swoich finansów, lecz także całego życia. Dużą wartością jest też modlitwa wzajemna w intencjach uczestników kursu i wsparcie, jakiego na co dzień doświadczałam. Mam zamiar wracać do materiałów przekazanych nam na kursie i myślę, że rekolekcje będą jeszcze długo przynosiły owoce.

 

62.Finanse były u nas obszarem jakoś nieuporządkowanym, stąd liczne trudności w wydatkach, domykaniu budżetu, darowiznach, niemożność oszczędzania. To było też jakoś wstydliwe, marnie przyziemne. Pokazanie, zestawienie tego, co Biblia, co Bóg mówi o finansach, przeniosło tę strefę życia wyżej. Nie jako uciążliwą i problemową, a jako pełną mądrości wiedzę, jak zarządzać finansami, a raczej jak zarządzać swoim życiem i na tym obszarze. Bóg chce wiernego zarządcy.
Jednocześnie wszystko pokazane praktycznie i tak:
– będę prowadzić budżet, planować go, a nie tylko pisać wydatki,
– dużo łatwiej i radośniej będę obdarowywać, bez poczucia winy, że dałam za mało lub za dużo,
– wprowadzimy organizację majątku tak, by było wiadomo, co jest gdzie i to też Mój cel finansowy 🙂
– będę robić bilans co kilka miesięcy, może co 0,5 roku.

 

63.Dzięki temu kursowi dowiedziałam się, że w Piśmie Świętym można znaleźć tak wiele odpowiedzi na rozterki dotyczące finansów! Zaczęłam też modlić się przed pracą, ofiarowując ją Panu. Trochę słabo, kiedy tylko jeden z małżonków uczestniczy w kursie…

 

64.Otwórzcie drzwi Chrystusowi, wasze serca, mieszkania, by na nowo zawitał ten, w którego wierzymy, ufamy i za którym chcemy iść. Moją zachętą do tego udziału, otwarcia się na Chrystusa jest Pismo Święte, które usposabia mnie i ćwiczy mój Boży charakter na Ziemi do miłości z bliźnimi, okazywania tej miłości, w pielgrzymiej drodze do Wieczności. Ażeby ją łatwiej zrozumieć i należycie przejść to po to jest mój udział w Kursie Crown, który porządkuje i ukierunkowuje finansowy Boży ład i mój charakter, bym jako chrześcijanin mądrze nim zarządzał, bym nie inwestował swojego dorobku w rzeczach materialnych tego świata dla siebie, ale finansował te duchowe prowadzące do mojego zbawienia. Jest to ogromna praca, którą buduje Boża Solidarność w rodzinie, sąsiedztwie, Kościele, państwie, między narodami.

 

65.Kurs pożyteczny zwłaszcza od strony praktycznej, np. nauka prowadzenia budżetu. Wszystkie tematy bardzo ważne i potrzebne.

 

66.Kurs Crowna spełnił moje oczekiwania. Pozwolił mi usystematyzować Boże podejście do finansów.

 

67. Dzięki kursowi lepiej poznałem sposoby zarządzania budżetem. Zacząłem bardziej analizować swoje wydatki oraz zakupy. Otworzył mi oczy na temat inwestowania oraz dawania.

 

68.Dużo się u mnie dzieje co dobre i co niekoniecznie też, ale jedno wiem – BYŁO WARTO podjąć decyzję o zapisaniu się na Kurs Finansowy CROWN. Dziękuję za wszystko ♥️🙏.

 

69.Materiał przerobiony dał mi wiele do myślenia. Wiedziałam, że muszę przystopować i zatrzymać się, co kurs potwierdził i dał mocne przemyślenia.

 

Po edycji, która rozpoczęła się 23.03.2021 r.

 

Rewelacyjny kurs porządkujący finanse i podejście do nich, redukujący stres wynikający z bałaganu/zagubienia w tej sferze życia. Kurs zwięzły, systematycznie uporządkowany, mający u podstawy wartości ewangeliczne – prawdy nieprzemijające oraz mający na celu osiągnięcie dobra najwyższego i trwałego – życia wiecznego w niebie – przy minimalizacji stresu, dzięki dobrze ustawionym finansom. Organizacja kursu wzorowa. Wspaniale przeżyty czas studium indywidualnego i spotkań online. Rekolekcje gratis! Gorąco polecam każdemu.

 

Kurs przede wszystkim pokazał mi moją rolę w pełnieniu obowiązków i zarządzaniu własnym majątkiem, zaczęłam traktować swoją własność jako coś, co mam na chwilę, coś co zostało mi powierzone, a tak naprawdę nie należy do mnie. Bardzo cenna wiedza we współczesnym świecie. Ugruntowałam wiedzę dotyczącą darowizny.

 

Wiadomości zawarte w kursie potrzebne każdemu. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć. Bardzo dużo się dowiedziałam na temat zarzadzania finansami i, co dla mnie cenne, w oparciu o Pismo Święte. Polecam każdemu, kto dobrze chce używać pieniędzy i nie mieć kłopotów finansowych.

 

Do kursu zachęciła mnie żona. Moje początkowe zdanie na ten temat brzmiało: “nie znajdziemy tyle czasu, by w tym uczestniczyć, mamy małe dzieci które o 20:00 chodzą spać i będziemy mieli problem logistyczny, żebym mógł co tydzień o 20:00 uczestniczyć w spotkaniach online”. Ogólnie byłem na NIE. Trochę się bałem. Po wielu rozmowach zgodziłem się na uczestnictwo. Moja żona też przyjęła obowiązek zajęcia się dziećmi podczas spotkań, pomimo tego, że często wracała zmęczona z pracy chwilę przed rozpoczęciem spotkania. Dodatkowo wygospodarowaliśmy czas na moją codzienną pracę z podręcznikiem. Opłaciłem kurs, zakupiłem materiały i jak tylko przyszły to zacząłem czytać książkę “Twoje pieniądze się liczą”.  Książka bardzo mnie wciągnęła i rozjaśniła moje wątpliwości co do uczestnictwa. Nabrałem ochoty na kurs, ponieważ zauważyłem, że zawarte w niej informacje są wartościowe i przedstawione w zwięzły, spójny sposób, który mi bardzo odpowiadał. Pierwsze spotkania online były ciekawe. Poznałem nowych ciekawych ludzi, wszelkie obawy ustąpiły i udało mi się wprowadzić codzienny tryb pracy z podręcznikiem. Podobał mi się częsty kontakt z Pismem Świętym. Zauważyłem jaką wartość ma codzienne czytanie Biblii. Dodatkowo nad każdym przeczytanym wersetem spędzałem krótką chwilę myśląc o nim. Moja więź z Bogiem zaczęła się pogłębiać. Po kilku tygodniach zacząłem zauważać jak przedstawione zasady działają w życiu. Moje myślenie na temat własności zmieniło się. Postawiłem się w roli zarządcy, a nie właściciela. Nauczyłem się jak rozmawiać z dziećmi o finansach. Wiele spraw związanych z finansami udało mi się w mojej rodzinie uporządkować i zostały one oparte solidnym fundamencie jakim jest Słowo Boże. 

 

Na kursie odkryłem że najważniejsza jest odpowiedzialność oraz wierność Bogu. Ta wierność motywuje mnie do miłości, uczciwości, oszczędności, mądrego wydawania pieniędzy i planowania. Chwała Panu

 

Kurs otworzył mi oczy na wiele istotnych spraw, m.in., że to, co mam zależy od łaski Pana, że w sumie to, co mam tak naprawdę nie należy do mnie. Muszę być odpowiedzialna za wszystko, co otrzymuję. Pierwszą osobą, której powinnam się radzić jest mój mąż. Wszystkie wydatki powinnam przemadlać i grupować na potrzeby, pragnienia i zachcianki. Bardzo ważne w Bożych finansach jest dzielenie się z innymi z miłości, a nie z matematycznej kalkulacji. Dług jest niewolą, żyrowanie pożvczek innym również. Bogactwo nie jest złe, o ile nie jest celem samym w sobie, a jedynie ubocznym skutkiem wierności Bogu. Do tej pory pieniądze byłym jednym z najczęstszych powodów konfliktów w moim małżeństwie. Moje spojrzenie na finanse zmienia się, a to wpływa na relacje w małżeństwie.

 

Kurs pomaga patrzeć na Biblię z rożnych perspektyw, uczy czytać wnikliwie, szukając sensu. Ciekawie to, że nawet krótkie zdanie może być odebrane przez każdą osobę inaczej, dlatego praca w grupie otwiera nowe spojrzenia, zwraca uwagę na ukryte rzeczy.

 

Kurs, który polecam wszystkim.

 

Bazując na moim doświadczeniu Pan Bóg będzie pracował we mnie i po jakimś czasie dopiero będę w stanie ocenić, co zyskałam. Nie mam problemu z zarządzaniem finansami. Nie bardzo wiedziałam, czemu się zapisałam na tego typu zajęcia. Teraz wiem, mam poznawać i poznawać Pana Boga i pewnie coś mam zrobić w obszarze finansów, w szerszym znaczeniu niż moje własne finanse. Na ten moment kupiłam kilka publikacji z tego zakresu w Fundacji Crown i po ich przeczytaniu pewnie mi się rozjaśni co mam robić dalej.. :-))))

 

Podjęcie decyzji uczestnictwa w rekolekcjach uświadomiło mi, że właścicielem wszystkich dóbr jest Pan Bóg, a ja jestem zarządcą tego co otrzymałam. Wierność Bogu, życie według Jego zasad w każdym aspekcie codzienności, to skarb dla rodziny. Chwała Panu.

 

Uważam rekolekcje – kurs za bardzo pożyteczny, polecam wszystkim.

 

Finanse, to istotny element życia rodzinnego, który ukazuje: kondycję samego małżeństwa, relacje z mężem/żoną, z dziećmi. Kurs Crown nauczył mnie: jak dawać sercem, jak dzielić się z innymi, gdzie szukać rady i jak mądrze podejmować decyzje n/t zakupów. Kurs zweryfikował moje podejście do finansów, tak aby było zgodne z wolą Bożą.

 

Trochę inaczej wyobrażałam sobie formę kursu, ale kurs spełnił moje oczekiwania, uświadomiłam sobie, jak dużo Pismo Święte mówi o podejściu do pieniędzy i co mówi. Narzędzia otrzymane na kursie pomogły i ułatwiły zorganizowanie i pilnowanie finansów.

 

Dziękuję Bogu, że przyprowadził mnie na ten kurs. Trafiłam na niego w momencie dużych zawirowań rodzinnych, związanych z dobrami materialnymi. W Słowie Bożym, które rozważaliśmy oraz świadectwie osób prowadzących i uczestników, otrzymałam wiele wskazówek, napomnień oraz odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Wiem, że jestem na początku drogi wprowadzania w życie Bożego sposobu zarządzania tym, co otrzymałam czasowo. Rekolekcje z kursem Crown pokazały mi nie tylko jak sprawować kontrolę nad finansami, ale pokazały mi też ścieżkę, którą podążając mogę w przyszłości otrzymać życie wieczne. Dziękuję organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom za ich wkład w nawracanie mojego portfela oraz mnie samej.

 

Czas tych rekolekcji pokazał mi jak bardzo Bóg chce mojej wolności, również finansowej. Czas ten dał zrozumieć popełniane błędy w zarządzaniu finansami.

 

Przez długi czas myślałam, że dla mnie ten kurs to strata czasu i pieniędzy. Spodziewałam się czegoś innego. Bardzo mocno biłam się z chęcią rezygnacji i otrzymania zwrotu pieniędzy. Chyba by ta chęć rezygnacji wygrała, gdyby nie to, że przed końcem kursu zobaczyłam, że PAN BÓG NAPRAWDĘ ZACZĄŁ SIĘ TROSZCZYĆ O MOJE FINANSE. INWESTYCJA W KURS ZWRÓCIŁA MI SIĘ KILKAKROTNIE. Chwała Panu, że nawet z tak nieodpowiedniego dla mnie kursu potrafił wyciągnąć DOBRO. Cieszę się, że mimo wszystko wytrwałam do końca i namacalnie bardzo mocno doświadczyłam działania Pana Boga w moim życiu.

 

Kurs uporządkował moje podejście do finansów. Spojrzałam dzięki niemu na pracę jak na relację z Jezusem i pracę dla Jezusa. Wszystko co się dzieje w moim życiu zależy od mojej relacji z Panem Bogiem.

 

Podczas trwania rekolekcji spostrzegłam czego dokonywał w moim życiu Pan Jezus. Na kurs zapisałam się, ponieważ bałam się, czy poradzę sobie z finansami, gdyż mąż odszedł do kochanki i mamy oddzielne konta. Jeszcze przed kursem zaufałam Bogu podczas adoracji i prosiłam, aby zajął się moimi finansami. O dziwo, po 3 miesiącach nie miałam debetu. Nawet trochę zaoszczędziłam. W czasie kursu podpisałam akt własności. Stałam się zarządcą i będę starała się jak najlepiej zarządzać powierzonymi mi dobrami. Cały czas czułam wsparcie modlitewne. Bogaciłam swoja wiedzę, ale i wrastałam duchowo. Obecnie mam sfinansowany pobyt 5-dniowy w Bieszczadach w ramach wolontariatu. Ostatnio marzyłam o komplecie wypoczynkowym na taras. Był zbyt drogi, więc zrezygnowałam. Przyniosłam stara wersalkę. Po mszy św. W święto Serca Jezusa pojechałam do sklepu i komplet wypoczynkowy trochę mniejszy był o połowę tańszy. Było mnie na niego stać. Bóg zadbał o mój komfort wypoczynku. Tego samego dnia pojednałam się z moja szwagierką. Chwała Panu Jezusowi za wszystko, czego dokonuje w moim życiu.

 

Szczęść Boże, cieszę się i dziękuję Bogu za te rekolekcje o finansach po Bożemu. Od teraz inaczej patrzę na wszystko, co mam, jaka ma być moja odpowiedzialność odnośnie pieniędzy, ludzi, dóbr materialnych. Pomocne są konkretne zadania do wprowadzenia w życie, budżet, „kula śnieżna”, testament i inne. Dziękuję, że mogłam uczestniczyć, Bogu chwała.

 

Cieszę się, że wzięłam udział w rekolekcjach. Pozwoliło mi to uporządkować swoją wiedzę dotyczącą finansów i zmobilizowało do zrobienia rzeczy, które już od dawna miałam w planie. Wzmocniło też moją więź z Chrystusem i powróciłam do czytania Pisma Św.

 

Bardzo jestem zadowolona, że brałam udział, z wielu względów od rytmu, jaki spotkania nadały mojemu życiu, poprzez ryzy w jakie dzięki niemu wzięłam moje finanse i na pogłębieniu wiary i poczucia wspólnoty kończąc…dużo by pisać.

 

Na ten kurs wybraliśmy się wraz z mężem, jednak ze względu na jego tryb zmianowy pracy nie mógł w większości uczestniczyć. Mimo to widzimy bardzo ogromne zmiany w naszych relacjach, w rozmowach o finansach bardziej zwracamy uwagę na to, co kupujemy, za ile kupujemy. Zakupy są przemyślane. Kredyty spłacają się szybciej. Bardzo utkwiło mi jedno zdanie: “Jeśli na coś miałabym wziąć kredyt, to mnie na to nie stać”. To przede wszystkim pośpiech w podejmowaniu decyzji doprowadzał mnie do niechcianych kredytów. DZIŚ czekanie z decyzją na zakup, oszczędzanie na określony cel i przemyślenie, czy to jest mi potrzebne jest kluczowe, żeby tych kredytów uniknąć w przyszłości. Kurs również pokazał mi, jak ważne jest spędzanie czasu z Bogiem, na modlitwie, szukanie Jego rady, a także zmiany stylu życia i pamiętanie o Bogu jako cudownym doradcy.

 

Patrząc na kartkę sprzed 10 tyg., na której zapisałam, jakie są moje oczekiwania co do rekolekcji z kursem Crown, mogę spokojnie powiedzieć, że przerósł on moje oczekiwania. Prosiłam o wiele, a dostałam w zamian jeszcze więcej niż przypuszczałam.  Z tygodnia na tydzień odkrywałam nowe zagadnienia, w których Pan Bóg przemawiał do mnie poprzez Słowo z Pisma Świętego lub poprzez świadectwa i wiedzę moich współuczestników kursu.  Kurs pomógł mi spojrzeć przejrzyście na nasze finanse. Dostałam wszelkie narzędzia pomocne do prowadzenia rejestru wydatków, przychodów i prowadzenia budżetu domowego.  Nigdy wcześniej tego nie robiłam i nie miałam pojęcia, na co idą nasze pieniądze. To było dla mnie bardzo pomocne. Największym odkryciem była dla mnie to, że nie powinnam zwlekać z przygotowaniem testamentu tylko dlatego, że jestem jeszcze  młoda. Sporządzenie testamentu już teraz jest wyrazem troski o moja rodzinę. Umacniająca dla mnie osobiście była również wspólna modlitwa za siebie nawzajem w cotygodniowych intencjach i poczucie bycia we wspólnocie.  Dziękuje za każdą modlitwę wszystkim współuczestnikom. To był bezcenny czas, który będę wspominać zawsze. Wierzę, że to dopiero początek nowej podroży przez życie z Panem Bogiem, któremu oficjalnie zawierzyliśmy z mężem w Akcie Przeniesienia Praw Własności to wszystko, czym nam błogosławi. Pragnę być wiernym i uczciwym zarządca na każdej płaszczyźnie i sytuacji do której zaprasza mnie Bóg. Bo mój prawdziwy dom jest tam w Wieczności z moim Niebieskim Ojcem. Tam pragnę spotkać i Ciebie. 🙂 Chwała Panu.

 

Dziękuję za zorganizowanie tego kursu właśnie w taki sposób. Dobranie tematów i ich rozwinięcie ( wcześniej takiej tematyki nie rozważałam na żadnych rekolekcjach ). Brakowało mi takich. Odnalazłam się w nich, chociaż nie było łatwo. Wymagał wiele czasu na zgłębienie Pisma Św., ale dzięki czynnemu zaangażowaniu, przestudiowaniu tematów, więcej z nich zapadło mi w pamięć i stają się tymi, według których żyję. Uważam, że wypowiedzi Prowadzącego były wyczerpujące, ukazywały tematy w nowym świetle. Cenne są wszystkie podsumowujące wypowiedzi Andrzeja – zanotowałam je, podzieliłam się nimi z rodziną. Ważna atmosfera przyjaźni /nie współzawodnictwa/.Uwaga Prowadzącego skupiona na właściwym dotarciu treści do uczestników rekolekcji. Wystarczająco dużo czasu na możliwość wypowiedzi, ale też i dyscyplina kursantów – wzajemny szacunek i przyjaźń. Szczerość wypowiedzi tak bardzo osobistych. To bardzo mnie zbudowało.

 

Mnie osobiście Kurs Crown uświadomił, że jestem zarządcą dóbr Bożych a nie ich właścicielem, dlatego mam starać się o nie, jak o dobra powierzone i pomnażać ich wartość /wszystkie zdolności w tym dobra materialne, intelektualne/. Dowiedziałam się, ile informacji jest w tekście Pisma Św. na tematy gospodarowania pieniędzmi i innymi dobrami wg Bożego zamysłu. Nauczyłam się planowo rozporządzać darowanym majątkiem. Pilnowanie budżetu domowego jest cały czas moją nauką. Przymierzam się ciągle do sporządzenia testamentu – teraz wiem, jak jest on istotny. Czas spędzony dla Kursu Crown to czas studiowania Pisma Św. z różnych ksiąg spisanych w różnym czasie – zdziwiło mnie jak bardzo spójne są Jego wersety. W Crownie spotkałam grono przyjaciół modlących się do Boga Żywego, żyjących Bogiem na co dzień, dbających, by wypełniać dokładnie Boże przykazania i napomnienia. Cieszę się, że możemy dzielić się własnymi zdaniami i przemyśleniami. Bardzo zaczęło mi brakować w moim środowisku osób postępujących wg Bożych przykazań. Teraz wiem, że mogę w koniecznych sytuacjach dopytać się o sposób rozwiązania niektórych problemów przez przyjaciół z Crowna /np. sprawa adopcji dzieci przez syna i synową/. Crown dał mi smak Bożego Słowa żyjącego pośród ludzi chcących nim żyć. Pozwolił mi więcej modlić się w sposób bardzo różnorodny. Poznałam nowe kanały przekazu np. “Pogłębiarkę”. Crown nauczył mnie rozwiązywać codzienne zadania po modlitwie, a większe problemy po odszukaniu słów Bożych, mających zastosowanie do mnie w Piśmie Św. W czasie Crowna wydzieliłam stałą sumę na wspomaganie dzieł Kościoła /misje/ i wspomagania ubogich /do tej pory było to okazjonalne/.

Do kursu Crown podchodziłam z nastawieniem głównie “ułożenia w głowie” prawd dotyczących finansów wg Bożych wskazówek. Tak też się stało, że na wiele kwestii niepotwierdzonych znalazło się uzasadnienie. Szczególne dla mnie było to, że stabilne i umiarkowane powodzenie finansowe, nie wyklucza mnie z kolejki do nieba… Praca z Pismem Świętym zrodziła we mnie głębsze pragnienie czytania go codziennie. Na kursie kluczowa była wiedza o tym, aby dać sobie czas, zasięgnąć porady Bożych ludzi odnośnie planów finansowych, czy inwestycji i poznania punktu widzenia innych. Nauczyło mnie to zwrócenia się do innych z prośbą o pomoc, do tej pory było dla mnie koniecznością pozostawienie w tajemnicy osobistych kwestii finansowych i nie ujawniania ich przed innymi. Cały kurs zmotywował mnie do przełamania nieśmiałości i otwarcia się przed innymi w dzieleniu swoimi doświadczeniami. Dziękuje za ten czas z Wami. 🙂 Z Panem Bogiem.

 

Dziękuję za ten czas rekolekcji porannych. Pokazały mi one mocno na nowo, co jest w życiu ważne. Bardzo mocno doszły do mnie słowa o uczciwości, której czasami brakowało. Pokazały mi, że Pan Bóg potrzebuje ode mnie tylko trochę, a resztą zajmie się On sam. Pomogły mi uświadomić sobie, że ciągle będę chciał mieć więcej pieniędzy, niezależnie od tego ile będę zarabiał, a to jest zgubne. Pozwoliły mi rezygnować z czegoś, co mam by dawać innym. Pozwoliły mi zmierzyć się z testamentem i z tym, komu mam co przekazać. Poprzez fragment w książce o swoim nekrologu, uświadomiły mi, co w życiu się naprawdę liczy. Dziękuję.

 

Bardzo wartościowy kurs, dziękuję za wszystkie spotkania, cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć. Ten kurs wreszcie nauczył mnie, jak zarządzać domowym budżetem, jak nie robić więcej długów, u kogo szukać porady w ważnych finansowych decyzjach i jak żyć codziennie słowem Bożym. O inwestycjach jeszcze pewnie musiałabym przejść osobny kurs, bo trudny to dla mnie temat. Jestem szczęśliwa, że tylu rzeczy się nauczyłam, że mogę przekazać np. synom cenne wskazówki, żeby dobrze prowadzili swoje domowe budżety. Będzie mi bardzo brakowało tych porannych spotkań z grupą. Dziękuję za wszystkich ludzi, którzy realizują to piękne dzieło Boże.

 

Rekolekcje “Finanse po Bożemu” bardzo pomogły mi w rozumieniu moich finansów w Bożym świetle oraz rozjaśniły mi wiele kwestii dotyczących nie tylko finansów, ale i uczciwego życia po Bożemu. Poprzez przerabianie studium indywidualnego poświęcałam więcej czasu na zgłębianie Słowa Bożego i byłam zdumiona jak Pan Bóg troszczy się o mnie i innych ludzi. Dodatkowo zrozumienie na czym polega moja a Boża odpowiedzialność zmieniło i uspokoiło moje życie. Dzięki rekolekcjom uczę się być dobrym zarządcą dóbr, jakie Pan Bóg mi przekazał. Ponadto staram się teraz bardziej świadomie i oszczędnie prowadzić budżet domowy oraz dawać hojnie i z radością. Co więcej, planuję inwestować w swoją wieczność i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, a szczególnie z moimi dziećmi oraz młodszym pokoleniem. A przede wszystkim od teraz chcę bardziej świadomie dbać o moją więź z Bogiem i bliźnimi.

 

Kurs dał mi bliskość Boga i zachęcił do działania wg zasad Bożej ekonomii. Jestem zachwycony podejściem i zmienił moje podejście do uczciwości, i przede wszystkim dziesięciny.

 

Cieszę się, że uczestniczyłem w kursie. Dzięki niemu zacząłem porządkować swoje codzienne /comiesięczne wydatki, co dało mi obraz ile faktycznie wydajemy z żoną. Nie jestem zadowolony z tego, co mi wyszło (wydajemy dużo), ale wolę prawdę niż żyć złudzeniami. Treści kursu były niesamowite, bardzo dla mnie zaskakujące były fragmenty Pisma Świętego (często otwierałem oczy ze zdumienia, jak bardzo dany fragment jest “życiowy” i mimo często późnej pory, chciałem koniecznie z kimś się tym podzielić). Bardzo wartościowe były dla mnie również treści dodatkowe poddawane przez Andrzeja. Ten kurs odkrył przede mną bogactwo katechizmu. Mam wrażenie, że chyba to jest główne dzieło tego kursu w moim życiu – to otworzenie oczu na to, co wydawało mi się, że znam, a tak naprawdę znałem tylko swoje zdanie, a nie fakty. Żałuję jedynie, że nie byłem bardziej zaangażowany, że nie przerabiałem materiału codziennie. Ale mam w sobie nadzieję, że to co udało mi się przerobić, że to będzie we mnie pracować i owocować. Jestem wdzięczny Bogu za ten kurs, ale również żonie, że mnie namówiła i motywowała, także pani Ewie, która zadzwoniła na parę dniu przed rozpoczęciem i przekonała mnie do uczestnictwa. Dziękuję, Andrzeju, za to, co robisz (i również za Randki Małżeńskie, skąd dowiedzieliśmy się z żoną o tym kursie). Mam nadzieję, że spotkamy się znowu na kursie, który tym razem będziemy przerabiać razem z żoną 🙂

 

Dziękuję Bogu za czas tych rekolekcji. Nie było łatwo. Czasami zmęczenie czy nadmiar obowiązków nie pozwalał na dokładniejsze i pełniejsze przygotowanie do spotkania, ale i tak to był DOBRY CZAS. Czas zainwestowany w relacje z Panem Bogiem. Czas na poznawanie siebie. Czas na przyglądanie się relacjom z najbliższymi. Dziękuję za cenne wskazówki, dotyczące prowadzenia finansów. Chaos i lęk, dotyczący finansów, które były wcześniej przed rekolekcjami, zostały częściowo opanowane. Uczę się z nimi zaprzyjaźnić. Ziarenko dobrego zarządcy zostało zasiane. Co z niego wyrośnie, będą mogła powiedzieć za jakiś czas.. Jedno jest pewne. Dziękuję Bogu za Prowadzących i za Uczestników. Spotkanie z Nimi było samą przyjemnością i radością. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Jestem zadowolona z Rekolekcji z kursem Crown, podjęłam decyzję o uczciwym prowadzeniu moich dochodów, być bliżej Jezusa czyli inwestować więcej czasu w Relację z Nim, gdyż ta relacja będzie procentować we wszystko inne w moim życiu.

 

Przyszłam na kurs, żeby poprawić to co mogę z finansami. Otrzymałam niesamowitą wiedzę i opiekę duchową, której bardzo potrzebowałam. Kurs stał się moim kołem ratunkowym. Polecam tym wszystkim, którzy potrzebują wsparcia finansowego, ale i tym, którym grunt usuwa się spod nóg… Organizatorów proszę, by utrzymać katolicki charakter, mówić o Bogu, modlić się. To ogromna pomoc dla nas, katolików, przepiękne świadectwo wiary, którego potrzebujemy. Ale może i ścieżka dla tych, którzy przechodzą kryzys wiary…Wyznawcy innych kultur i religii bardzo mocno pilnują swoich zasad. W tym trudnym czasie i my powinniśmy bardziej pilnować sami siebie w przestrzeganiu Bożych zasad i nie zmieniać innych z powodu oczekiwań innych. Uświadomiłam sobie jeszcze bardziej, że nasze życie to życie dla i z Bogiem, Bogiem wszystkich ludzi. Ku Bożej Chwale czyńmy co nam Pan nakazuje.

 

REKOLEKCJE POMOGŁY MI SPOJRZEĆ INACZEJ NA MOJE FINANSE I ZARZĄDZANIE NIMI. BARDZIEJ KONTROLUJĘ WYDATKI DZIĘKI TEMU WIĘCEJ OSZCZĘDZAM PIENIĘDZY. MNIEJ WYDAJĘ NA RZECZY ZBĘDNE I NIEPOTRZEBNE ZACHCIANKI. CIESZĘ SIĘ, ŻE MOGŁAM UCZESTNICZYĆ W KURSIE .

 

Cieszę się z udziału w kursie. Budowała mnie grupka, dająca poczucie bezpieczeństwa, osoby z różnym doświadczeniem. Pan Bóg pozwolił odnowić/odświeżyć relacje z Nim, przypomnieć sobie moja tożsamość Dziecka Bożego – wspaniale doświadczenie! Różne ciekawe odkrycia, raczej niezwiązane z finansami.  Przede wszystkim, jak często buduję na człowieku, szukając jego zadowolenia, pocieszenia, pozytywnej oceny… Rujnuje mnie krytyka, szczególnie krytyka dla krytyki, a nie dla budowania. a ja nie chce być więźniem ani kredytów, ani czyjejś oceny! Inne trudne odkrycie dotyczyło potrzeby bycia kimś w tym świecie, w oczach tego świata – potrzeby ciągłego udowadniania mojej wartości…a ja przecież chce żyć tylko dla Pana i w Jego oczach szukać docenienia, czekać na nagrodę w Jego Ramionach. Budowało mnie studiowanie Pisma Świętego! I uważam, że ogromnie cenne jest wypunktowanie wielu fundamentalnych zasad życia człowieka Bożego. Bóg zapłać. Chwała Panu za wszelkie dobro, które wyświadcza każdemu.

 

Dwa tematy zmieniły moje podejście do życia: uczciwość i praca.

 

Kurs, to dla mnie rewolucja w życiu. Zaczęło się od lektury książki “Twoje finanse się liczą”, która była świetnym wprowadzeniem w temat. Rewolucja oznacza głównie sposób myślenia o rzeczach materialnych: nic nie jest moje, właścicielem wszystkiego jest Bóg. Ja jestem zarządcą Jego dóbr, z których pozwala mi korzystać. Ta perspektywa wstrząsnęła mną, zmienia nie tylko nastawienie do spraw finansowych, czy rzeczy materialnych – jakoś mniej lekko podchodzę teraz do wszystkiego, czym Bóg pozwala mi zarządzać, gdyż nie jest to moje, również do wszystkiego wokół – bo tego również właścicielem jest Bóg. Ale też poczucie odpowiedzialności za to wszystko, za życie moje i mojej rodziny, za wprowadzenie zdobytej wiedzy w życie, za przekazanie jej dzieciom, Wreszcie za podzielenie się nią z jak największą liczbą osób. Również podejście do pracy – Bóg zaspokaja nasze potrzeby, on jest tak naprawdę moim szefem, on daje pracę, podwyżkę, awans. Wszystko to sprawia, że inaczej podchodzę teraz np. do decyzji o powrocie do pracy po urodzeniu dziecka, do ewentualnej dłuższej przerwy w pracy zawodowej. Nie jest to łatwe: zły posługuje się strachem o nieznaną przyszłość, podsuwa czarne “scenariusze”, ale to jest też pole do modlitwy i pracy nad moim zaufaniem Bogu.

 

Kurs pomógł mi zrozumieć Bożą ekonomię. Jak powinienem zarządzać pieniędzmi, a przede wszystkim jak powinienem się dzielić i wspomagać Kościół – ewangelizatorów dziesięciną. W tej chwili poza zrozumieniem Bożych mechanizmów staram się wierzyć i oddawać Panu wszystko. Wiem, że nie będzie łatwo i czekają mnie kryzysy, lecz będę starał się trwać w tych postanowieniach. Ufam, że owoce kursu przyjdą, abym miał tylko siłę, by je przyjąć i zaakceptować, nawet jak nie będą takie, jak bym tego sobie życzył. Dziękuje wam, bo na pewno ten kurs zmienił moją perspektywę postrzegania Boga.

 

Jestem bardzo wdzięczna za kurs i wiedzę, którą na nim otrzymałam. Był on kolejnym krokiem w mojej drodze do Pana. Po tym, czego się dowiedziałam o finansach po Bożemu, nie mogę już tak samo patrzeć na to, co wydawało mi się, że jest moje. Teraz mam świadomość tego, że jestem tylko zarządcą własności Pana i, że jestem za to odpowiedzialna i kiedyś będę rozliczona z tego, jak zarządzałam Jego własnością. Wiem również, że najlepszy skarb, jaki mogę gromadzić, to skarb w niebie, poprzez dzielenie się tym, co otrzymałam tu na ziemi oraz przez pomoc i dawanie siebie innym. Polecam każdemu Rekolekcje na podstawie kursu Crown.

Dla mnie kurs był okazją do zatrzymania się i spojrzenia na wiele kwestii życia z innej perspektywy. Pomimo, że przed rozpoczęciem kursu nie miałam finansowych problemów, na pewno kurs ten bardzo ubogacił mnie, mojego męża oraz całą naszą rodzinę. Jestem bardzo wdzięczna Bogu, jak i wszystkim prowadzącym za możliwość wzięcia udziału w tych rekolekcjach.

 

Polecam kurs na każdej drodze rozwoju chrześcijańskiego. Kurs pozwolił mi na przemyślenie wielu spraw. Przypomniałam sobie, jak ważna w życiu jest uczciwość – nawet w najmniejszych sprawach. Już widzę, że inaczej podchodzę do zakupów, starając się robić je zgodnie z wolą Bożą. Podobne zmiany widzę, jeśli chodzi o dawanie. Zdaję sobie sprawę, że główna praca wciąż przede mną i że CROWN tak naprawdę dopiero się zaczyna, gdyż teraz trzeba stosować zasady w praktyce i być w tym wytrwałym. Mam jednak wytyczoną ścieżkę.

 

Dla mnie, to drogowskaz, nowy etap w życiu. Dowiedziałam się o ponadczasowych prawdach, o Słowie, które jest żywe, bardzo pomaga mi to w życiu, widzę więcej i niekoniecznie mi z tym wygodnie, jednak o prawdę chodzi, a nie o wygodę. Dostałam na kursie ubezpieczenie na życie, zobaczyłam, jak mogę uniknąć niewolnictwa zadłużenia. Tego nie uczą w szkole. Z całego serca dziękuję wszystkim. 

 

Dzięki Beatce, która przypomniała mi o rozpoczynających się rekolekcjach, mogłam w nich uczestniczyć. Wiem, że to działanie Boga na mojej drodze i tutaj zadziałał właśnie przez nią. 🙂 Kurs Crown, to droga do wolności, w końcu tego chce dla nas Bóg. Dzięki niemu dowiedziałam się, że tak naprawdę nic nie mam, a wszystko, co mam należy do BOGA i to pozwoliło mi zrozumieć, iloma dobrami obdarzył mnie Bóg, ile dał mi talentów w zarząd. Rekolekcje to niesamowita przygoda i otwarcie na Pismo Święte. Dzięki temu kursowi znalazłam uniwersalną dla każdego człowieka instrukcję obsługi życia – Pismo Święte. Nie przypuszczałam, że w Piśmie Świętym jest tyle wskazówek finansowych, nigdy tego nie widziałam. Wszystkim, którzy mają jakiekolwiek problemy finansowe lub ich nie mają ten kurs wskaże właściwą drogę zarządzania majątkiem powierzonym nam przez Pana. Serdecznie polecam!!!

 

Przed kursem wydawało mi się, że w moim życiu jest wszystko na właściwym miejscu, wartościowanie w odniesieniu ludzi i rzeczy było właściwe – nic bardziej mylnego. Rekolekcje finansowe, bo tak ten kurs nazywam, pokazały mi, jaki chaos panował w moim pozornie „poukładanym życiu”. To recepta, jak być szczęśliwą żyjąc w świecie pokus i rywalizacji. W zasadzie znalazłam odpowiedź na każde pytanie, a jeśli czegoś nie wiem obecnie, to wiem, gdzie szukać i od kogo mogę otrzymać pomoc. Jeśli się zastanawiasz, dlaczego masz problemy finansowe, dlaczego kasa jest powodem Twoich smutków, jak obchodzić się z finansami, z kim warto robić interesy, a kogo unikać itp. – to Kurs dla Ciebie.

 

O Kursie Crowna pierwszy raz usłyszałam od syna, który bardzo polecał tego rodzaju rekolekcje. Gdy pewnego dnia na Teobańkologii usłyszałam, że będzie organizowany taki kurs, postanowiłam się zapisać. To była najlepsza decyzja na drodze mojego nawrócenia! Ten Kurs nie tylko pomógł mi zapanować nad finansami, zobaczyć, co Bóg mówi na temat pieniędzy w naszym życiu i jak nimi dobrze zarządzać, ale także zobaczyć błędy popełnione przeze mnie. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że dzięki Kursowi Crowna zmieniły się na lepsze moje relacje z mężem. Od wielu lat w naszym życiu sama o wszystkim decydowałam, nie dopuszczając męża do głosu. Teraz inaczej do tego podchodzę. Mąż chętnie się angażuje i wspólnie o wszystkim decydujemy. Bóg działa w naszym życiu a to dopiero początek drogi do uwolnienia się z długów i do wolności. Chwała Panu! 

 

Bardzo dziękuję całemu zespołowi za cały kurs. Był to świetny czas ,bardzo mi potrzebny do zrozumienie wielu moich słabości, braków i niewiedz. Wszystko pięknie poparte wersetami Pisma Św. Dziękuję Bogu za to, że mogłem z Wami to przejść. Jeszcze raz dziękuję. Z Bogiem.

 

Po edycji, która rozpoczęła się 05.01.2021 r.

 
Kurs był dla mnie miłą niespodzianką. Nigdy wcześniej nie skupiałam się na swoich finansach co podczas kursu, ale to pozwoliło mi ogarnąć te kwestie i już teraz wiem, w czym niedomagam i nad czym mogę a raczej powinnam popracować. No i ten drugi aspekt, który bym nazwała pierwszym, czyli sfera ducha. Niesamowicie ustawia relację z Panem Bogiem. Pod każdym względem. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w kursie.
 
 
 
Kurs dostarczył mi wielu informacji na temat finansów, ale przede wszystkim zachęcił mnie do pogłębienia mojej wiary i zapoznania się z Pismem Świętym. Super prowadzone, świetni ludzie, super wsparcie Anetki. Dziękuję
 
 
Polecam każdemu kurs CROWN, korzyści przeszły moje oczekiwania zdecydowanie. Kurs CROWN uczy jak zarządzać finansami by były one zgodne z wolą Boga. Człowiek, który jeśli otworzy serce na słowo, działanie Boże, uzyska pomoc w kwestii odnalezienia drogi życiowej, uzyskania wolności finansowej a co za tym idzie również spokoju umysłu, szerszego spojrzenia na Boga i otaczających ludzi. Biblijne zasady, które poznałam na kursie pomogły mi zrozumieć dlaczego powinnam patrzeć na finanse z bożej perspektywy a nie własnym rozumem, który nie zawsze wprowadzi na dobrą drogę. Fragmenty w Biblii uczą jak mam zarządzać wszystkimi dobrami, które otrzymałam od Boga, będąc jednocześnie wierną Słowu Bożemu.
 
 
Miałam nadzieję, że Rekolekcje o finansach pomogą mi spojrzeć na tę dziedzinę z perspektywy Boga oraz pomogą je uporządkować. Jak bardzo się myliłam…wywróciły moje życie do góry nogami i pokazały, gdzie niedomaga moje małżeństwo i ja. Pokazały, że po 13 latach wciąż uczymy się rozmawiać ze sobą, słuchać siebie i jak różnie patrzymy na tematy, które wydawały się nas łączyć. Po dramatycznych zwrotach wracamy na Rekolekcje jeszcze raz….by razem z Bogiem spojrzeć nie tylko na naszą trudną sytuację finansową, ale także na nasze małżeństwo i macierzyństwo/ojcostwo, pracę/karierę i przyszłość oczami Boga.
 
 
Bóg zawsze ma swój plan….a kurs Crown był w planach Bożych dla mnie. Czas w którym uczestniczyłam w tym kursie, nie należał do łatwych. Bóg kocha mnie i zawsze tak będzie, niestety nie zawsze mogłam odczuć tak piękną miłość do mnie. Dlatego że, grzech oddzielał mnie od Niego. Kurs przypomina o bezwzględnej wierności Panu Jezusowi, uczciwości, uczy kochać bliźniego i stać na straży zasad zapisanych w Słowie Bożym. To sam Jezus Chrystus jest tym, który jest Prawdą i pragnie zbawienia dla każdego! I On jest Zbawieniem, przejął wszystkie nasze grzechy i poniósł je na Krzyżu. Praca jest od Boga i dla Boga tak samo pieniądze, jestem tylko zarządcą tych wszystkich dóbr. Czuję się wolna w tym co robię, bo już kilka lat temu z wiarą i decyzją serca poszłam za Panem Jezusem Chrystusem. Teraz ten Kurs podniósł moją wiedzę o szczebel w górę, wiele aspektów odsłoniło przede mną nowy wymiar, pozwoliło mi czerpać na nowo radość z tego co posiadam. Trudno opisać swoimi słowami, bo… to więcej niż tylko kurs czy rekolekcje. Bardzo mi się podobało że , przy każdym spotkaniu wzywaliśmy Ducha Świętego, bo to On usprawnia słowo w czyn, daje energię i światło do nowego poznania. To była prawdziwa przyjemność spotykać się w gronie osób, którzy mają te same cele i że mogliśmy w grupie doświadczać działania Boga, który rozwiązuje najtrudniejsze problemy. Wspólnota daje siłę i pomoc w różnych sytuacjach. W mądry, prosty i jasny sposób Andrzej, lider Crowna wspierał nas i naprowadzał na tor Bożych rozwiązań. Dziękuję za ten Kurs, z którego wyniosłam jak w Boży sposób gospodarować pieniędzmi. To ważny aspekt, aby pieniądze które mam były dobrze uszanowane: dawane, wydawane, oszczędzane i inwestowane. Cieszę się też że, mogłam uczestniczyć w tym kursie z mężem, razem mogliśmy pogłębiać naszą więź z Bogiem oraz z samym sobą. Uważam iż, po przejściu Kursu nie będziesz bał się podejmować działań które przed Tobą czekają. Zaufaj i nie bój się rzeczy Wielkich, bo pamiętaj że jesteś drugi po Bogu , a On zawsze pierwszy idzie przed Tobą by utorować Tobie ścieżkę!
 
 
Jestem zadowolony z kursu, gdyż odkrył przede mną wiele bardzo istotnych aspektów związanych z Bożym prowadzeniem finansów. Pragnę całkowicie oddać się Bogu i zaufać jego planowi i prowadzeniu przez życie. Zmiana nastawienia i hierarchii wartości w dużym stopniu pozwoli na bardziej efektywne i mądre zarządzanie naszymi finansami. Głęboka analiza aspektów finansowych związana z wydatkami, planowaniem budżetu, dawaniem, oszczędzaniem i inwestowaniem myślę że pozwoli naszemu małżeństwu osiągnąć zamierzone cele życiowe. 
 
 
Bardzo dziękuje Bogu ,że mogłam wziąć udział razem z mężem w rekolekcjach on-line :”Finanse po Bożemu”- na podstawie kursu finansowego CROWN. Jezus w trakcie tych rekolekcji nie tylko zaczął dotykać spraw finansowych , ale również mojego serca, relacji z moim mężem i naszymi dziećmi. Przełomowym i bardzo uwalniającym momentem dla mnie było uświadomienie sobie za co w moim życiu jestem odpowiedzialna a za co Pan Bóg. On mnie kocha i mogę na nim całkowicie polegać. On obiecał ,że zaspokoi moje potrzeby mam być Mu tylko wierna i dobrze zarządzać powierzonymi przez Niego dobrami. Nie zdawałam sobie sprawy z tego ,że to jak posługuję się finansami ma wpływ na jakość mojego życia duchowego. Dziękuje Bogu za te 12 tygodni , za ten pracowity czas, obecność wspólnoty i jej wsparcie modlitewne. Wiem ,że moja praca nad finansami nie kończy się wraz z rekolekcjami. Jezus oczekuje bym to co dowiedziałam się nie zapominała tylko tym żyła i przekazała dalej innym a w szczególności swoim dzieciom. Szczęść Boże
 
 
 
Bóg zawsze ma niezwykły plan dla mnie i dla Ciebie…. a Kurs Crown okazał się jednym z Bożych ścieżek do Niego. Czas w którym uczestniczyłam w tym kursie, nie należał do łatwych. Bóg kocha mnie i Ciebie i zawsze tak będzie. Niestety nie zawsze mogłam odczuć tak piękną miłość do mnie. Dlatego że, grzech oddzielał mnie od Niego. Kurs przypomina o bezwzględnej wierności Panu Jezusowi, uczciwości, uczy kochać bliźniego i stać na straży zasad zapisanych w Słowie Bożym. To sam Jezus Chrystus jest tym, który jest Prawdą i pragnie zbawienia dla każdego! I On jest Zbawieniem, przejął wszystkie nasze grzechy i poniósł je na Krzyżu. Praca jest od Boga i dla Boga tak samo pieniądze, jestem tylko zarządcą tych wszystkich dóbr. Czuję się wolna w tym co robię, bo już kilka lat temu z wiarą i decyzją serca poszłam za Panem Jezusem Chrystusem. Teraz ten Kurs podniósł moją wiedzę o szczebel w górę, wiele aspektów odsłoniło przede mną nowy wymiar, pozwoliło mi czerpać na nowo radość z tego co posiadam. Trudno opisać swoimi słowami, bo… to więcej niż tylko kurs czy rekolekcje. Bardzo mi się podobało że , przy każdym spotkaniu wzywaliśmy Ducha Świętego, bo to On usprawnia słowo w czyn, daje energię i światło do nowego poznania. To była prawdziwa przyjemność spotykać się w gronie osób, którzy mają te same cele i że mogliśmy w grupie doświadczać działania Boga, który rozwiązuje najtrudniejsze problemy. Wspólnota daje siłę i pomoc w różnych sytuacjach. W mądry, prosty i jasny sposób Andrzej, lider Crowna wspierał nas i naprowadzał na tor Bożych rozwiązań.
 
Dziękuję za ten Kurs, z którego wyniosłam jak w Boży sposób gospodarować pieniędzmi. To ważny aspekt, aby pieniądze które mam były dobrze uszanowane: dawane, wydawane, oszczędzane i inwestowane. Cieszę się też że, mogłam uczestniczyć w tym kursie z mężem, razem mogliśmy pogłębiać naszą więź z Bogiem oraz z samym sobą. Uważam iż, po przejściu Kursu nie będziesz bał się podejmować działań które przed Tobą czekają. Zaufaj i nie bój się rzeczy Wielkich, bo pamiętaj że jesteś drugi po Bogu , a On zawsze pierwszy idzie przed Tobą by utorować Tobie szczęśliwą ścieżkę!
 
 
Kurs Crown, przez który przeszłam nie tylko rzucił nowe światło na sposób zarządzania pieniędzmi, które posiadam. Przede wszystkim pokazał mi, że wartościowe rzeczy kosztują tak jak czas, który trzeba poświęcić na rzetelne przygotowywanie się do kolejnych spotkań. Podczas kursu finansowego Crown dowiedziałam się miedzy innymi tego, że zbytnie przywiązanie do pieniędzy odbiera wolność, burzy wewnętrzny pokój czyniąc tym samym człowieka nieszczęśliwym. Nauczyłam się, aby nie stawiać pieniędzy w miejsce Boga a konkretne sytuacje odbierać jako sprawdzian swojego przywiązania do posiadanych dóbr. Przekonałam się jak ważne jest odpowiednie podejście do wykonywanej przez siebie pracy i jak ono może pozytywnie wpłynąć na jej efekt końcowy. To czego nauczyłam się z kursu to również zysk jaki można osiągnąć kierując się w swoim stylu życia uczciwością i pokorą, jak również tego że dzieląc się z innymi można pomnożyć to co się już posiada i to jest tajemnica Bożej matematyki – “co się dzieli to się mnoży” Podczas trwania kursu czułam motywację ze strony wolontariusza, który się mną opiekował, a do którego mogłam zwrócić się w razie problemów przy wykonywaniu zadań praktycznych. Całość wieńczył profesjonalizm lidera i jego bogate doświadczenie w zakresie finansów.
 
 
Wyniosłem naprawdę dużo z kursu Crown. Moje owoce lub postanowienia po odbytym kursie dotyczą:
1. Jako podstawa – systematycznego prowadzenia rejestru wydatków i nadzorowania budżetu domowego, wcześniejszej spłaty kredytów, rozdziału środków na trzy cele: wydawanie, oszczędzanie (inwestowanie), dawanie; większego obcowania ze Słowem Bożym (codziennie min. 30 min) i powierzania na Adoracji wszystkich planów, zamierzeń, decyzji, wsłuchiwanie się w głos “Co Panie chcesz, bym uczynił?”
2. Uczciwości w najdrobniejszych rzeczach, rzetelnej pracy nad sobą, by stać się odpowiedzialnym i mądrym zarządcą powierzonych mi dóbr.
3. Traktowanie pracy jako służby dla Boga (forma wręcz modlitwy, wykonywana na większą chwałę Bożą), dobre zarządzanie powierzonym mi czasem, wykorzystywanie swoich talentów, umiejętności, uzdolnień w celu służenia innym.
4. Jako cel – osiągnięcie wolności finansowej, szacunek do zarządzanych przeze mnie pieniędzy, zamiast dalszego zadłużania się – założenie funduszy celowych i oszczędzanie, mądre i rozważne gospodarowanie finansami.
5. Szukanie rady przed podjęciem decyzji (u Boga i u ludzi), podejmowanie ich w wolności bez jakiejkolwiek presji, decyzje naprawdę ważne nie będę podejmować pod wpływem chwili.
6. Ponieważ wywodzę się z ubogiej rodziny, mój status materialny jest teraz o wiele wyższy – nie mogę zapomnieć o skromności, uczyć się wdzięczności za każdą drobną rzecz.
7. Rzeczy, których wcześniej nie dostrzegałem – Edukacja finansowa dzieci, spisanie testamentu, wykupienie dobrej polisy na życie.
8. Inwestowanie – najpierw stworzenie poduszki finansowej, potem zbudowanie odpowiednio zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego (im więcej będzie mi dane, tym bardziej będę mógł się dzielić z innymi) – począwszy od drobnych kwot, uporządkowanie spraw z kontami bankowymi (współwłasność z małżonkiem).
9. Dziesięcina – dojście do pułapu 10%, przeznaczyć ją na Kościół (który zawsze był przeze mnie wspierany), cele ewangelizacyjne, katolickie media, ale też ufundowanie wreszcie edukacji dla dziecka w Afryce (poprzez Misje) i pomoc dla chorych dzieci (chociażby przez portal siepomaga).
10. I na koniec zastanawiam się nad zrobieniem lidera Crown (jeszcze nie teraz), może w przyszłości wolontariatem, wykazywaniem się większą aktywnością we Wspólnocie, w Parafii. Mam konkretne cele życiowe w różnych obszarach, najważniejsze to zacząć i wytrwać w realizacji – krok po kroku. Jednak NAJWAŻNIEJSZĄ rzeczą, którą wynoszę z rekolekcji to moja pogłębiona relacja z Bogiem.
 
 
Z wiedzą z kursu CROWN’a powinniśmy wchodzić w dorosłość. Uniknęlibyśmy wielu błędów. Nasza edukacja religijna często kończy się na wiedzy z lekcji religii. Niby jest wiele książek, internet…, ale żyjemy po omacku. Gdybyśmy tylko wiedzieli jakie są Boże zasady – tak w praktyce, dla dorosłych – naprawdę łatwiej byłoby podróżować przez życie. Warto przeżyć 3 miesiące z grupą ludzi poszukujących Boga i Bożej drogi dla nas. Wiele się wyjaśni podczas tej podróży.
 
 
Do rekolekcji podeszłam w wielkimi oczekiwaniami choć bez przekonania , czy faktycznie są mi potrzebne te rekolekcje .Jestem bardzo zadowolona ze wzięłam w nich udział choć mogłoby być więcej zaangażowania z mojej struny to i owoce byłyby większe . Na dzień dzisiejszy uważam ze owoce tego kursu dopiero są przede mną , Słowo Boże i treści tych rekolekcji wciąż we mnie pracują . Osoby które poznałam i ich przeżycia bardzo ubogacają. Polecam całym sercem .
 
 
Rekolekcje pokazały mi w jaki sposób żyć zgodnie z zasadami finansowymi podanymi w Biblii. Pokazały różnicę między tym co o finansach mówi Biblia a tym co mówi współczesny świat. W mojej sytuacji zobaczyłem drogę, która wyprowadzi mnie z zadłużenia, z pomocą Boga. Zobaczyłem kto jest właścicielem wszelkich dóbr, jaka jest moja rola w zarządzaniu finansami, jak dawać i wydawać pieniądze, jak spłacać długi, w co warto inwestować, co jest ważne w życiu.
 
 
Jak dla mnie niesamowita przygoda z Bogiem i Jego ludźmi. Poczucie, że Żywy Bóg uczestniczył w tej przygodzie każdego z nas. Moje doświadczenie – poprawiła się sytuacja finansowa o czym nigdy bym nie pomyślała, że w tak krótkim czasie zmieni się aż tyle, ale głównym przesłaniem tego kursu jak dla mnie jest pogłębienie relacji z Bogiem i zaufanie Mu jako mojemu dobremu Ojcu. Oddanie mu każdej dziedziny życia, zgoda na odcięcie lin zniewolenia i zaufanie, że tylko On wie co dla mnie dobre. To On zapewnia mnie, że zaspokoi każdą moją potrzebę. Wspaniali ludzie, wspaniałe treści, nowe spojrzenie. Bóg zapłać za wszystko.
 
 
Polecam ten kurs nie tylko osobom zadłużonym, ale także młodym singlom planującym odpowiedzialne zarządzanie dobrem czy osobą bojącym się odpowiedzialności finansowej. Nie bójcie się, Bóg JEST i pragnie nauczyć nas mądrego i radosnego dawania, bez lęku o nasze podstawowe potrzeby.
 
 
Bardzo polecam te rekolekcje.
 
 
Teraz nie każde studia i kursy są mi potrzebne – tylko staram się skończyć te wybrane – przez to może w końcu zaoszczędzę pieniądze. Moje postrzeganie wszystkiego: finansów, zarządzania, tego co posiadam – zmieniło się całkowicie. Odwróciło się o 180 stopni. Widzę w tym wszystkim dzieło Boże, za które dziękuję.
 
 
Kurs jest czymś bardzo pożytecznym dla każdego. Ogromną zaletą jest to, że jest tak przesiąknięty Słowem Bożym i że można podczas kursu doświadczać żywego działania Boga u siebie i innych.
 
 
Kurs zbliża do Boga ukazując sposób patrzenia Boga na sprawy doczesne i codzienne. Dzięki temu poznaję bliżej Stwórcę i mogę wybrać, czy z tą Bożą perspektywą chcę współdziałać i za nią podążać.
 
 
Myślałam że będą to rekolekcje o finansach a one działają całościowo, dotykają różnych bardzo ważnych sfer a nie tylko finansów a przede wszystkim zbliżają do Boga i pozwalają go poznać bardziej i bardziej i bardziej. I co zaskakujące to to, że tematy są tak przemyślane i tak idealnie układają się pod koniec jak puzzle, każdy temat jest ważny aby dać obraz całościowy. Dzięki rekolekcjom dostrzegam co Bóg do mnie mówi, przez kogo mówi i jak mówi. Zmieniłam priorytety, ułożyłam sprawy bardzo ważne i najważniejsze. Szczerze polecam każdemu a jeśli tylko jest to możliwe to ważne aby uczestniczyć w nim ze swoją “drugą połową”.
 
 
Dziękuje Bogu za te Rekolekcje i ludzi których poznałam . Niesamowity czas zbliżenia się do Boga ..i obnarzenie swojej słabości i małości hipokryzji grzechu… Nieporadności …stanie się takim dzieckiem ….cóż ja mogę Panie, Ty wiesz i znasz moje serce prowadź przemieniaj ….uzdrawiaj …Jestem tutaj aby służyć … Tak jak potrafie najlepiej. Zmiana z ja na Ty Panie z moje na Twoje Panie. Dużo wiedzy i praktyki wprowadzam w życie . Pragnienie chcę więcej i więcej poznania i zaufania Bogu . Jestem inna dzisiaj jak byłam wcześniej. To dopiero początek bo to początek przemiany. Dziękuje i Błogosławię . Chwała Panu za wszystko co tu się działo . Za Andrzeja i Ewę. Andrzej dziękuję z całego serca, niech Bóg Ciebie prowadzi i Błogosławi każdy krok.
 
 
Świadectwa osób wierzących było budujące. Pokazało że pieniądze są tylko narzędziem. Ważniejsze są nasze pobudki.
 
 
Szczęść Boże, Chciałabym podzielić się moim Świadectwem po rekolekcjach z kursem Crown organizowanych przez Fundację dla rodziny. Zacznę od tego, że od niespełna roku jestem zawierzona Panu Jezusowi przez ręce Maryi, oddałam Im wszystko. Ale czy naprawdę… Jak mawiał ks. Teodor, gdy zaprosimy do swojego życia Maryję zacznie Ona czyścić nasz ogród serca. Jak się okazało, w moim ogródku na grządce finanse było sporo chwastów. Gdy dowiedziałam się na Teobankologii, że istnieją takie rekolekcje i ks. Teodor świadczy za liderów, że przekazują treści zgodne z nauczaniem Kościoła (co nie jest tak oczywiste, w internecie znalazłam opinie, że gdzieś w Polsce są kursy Crown i określane są jako oszustwo…), zdecydowałam się na udział w nich. Z początku zrobiłam to z ciekawości, ale gdzieś na dnie serca czułam, że chodzi o coś więcej. Po spotkaniu organizacyjnym byłam bardzo zmieszana, bo nie potrafiłam jasno określić intencji tych rekolekcji. Przygotowywaliśmy się też na kursie  do Aktu przeniesienia własności na Pana Boga. W pierwszej chwili pomyślałam, że przecież już to zrobiłam podczas zawierzenia, ale gdy podczas lektury podręcznika zasiano we mnie wątpliwość, “czy na pewno chcesz oddać wszystko ?ze wszystkimi konsekwencjami? ” poczułam hamulec.. Było to bardzo nieprzyjemne uczucie. Oddałam je Maryi. Dzień później podczas Różańca tuż przed Bożym Narodzeniem rozważaliśmy grzechy, o których jeszcze nie mamy pojęcia, że istnieją. Podczas 3 tajemnicy chwalebnej w sercu usłyszałam myśl “czego się tak naprawdę boisz dziecko?” pomyślałam, że przecież to, co posiadam to nic aż tak istotnego, skąd ten strach? Gdy ta myśl wróciła w sercu po raz drugi poczułam ogromny pokój i miłość oraz kolejne słowa “nie bój się” niejako z automatu zagościły w mojej głowie. Ze łzami w oczach podziękowałam Maryi. Tego samego dnia dokonałam Aktu przeniesienia, byłam spokojna i szczęśliwa. Podczas kursu każdy zostawiał intencje, za którą będą się modlili wszyscy uczestnicy. Moją było zaufanie Panu Bogu w sprawach  majątkowych. Kolejne tygodnie przynosiły rozwój duchowy poprzez medytacje wersetów Pisma Świętego poświęconych poszczególnym sferom finansów, były też swoistym rachunkiem sumienia. Mimo że uczestniczyłam sama często dyskutowaliśmy z Mężem o omawianych treściach, razem tworzyliśmy domowy budżet i określaliśmy plany oszczędzania i zwiększania kwoty przeznaczanej na dawanie. To bardzo pogłębiło nasza relacje małżeńską. Opatrzność Boża przewidziała, że właśnie równolegle z rekolekcjami pojawiły się “Randki małżeńskie” również prowadzone przez p. Andrzeja Cwynara, prezesa Fundacji dla rodziny, co przyczyniło się do ubogacenia naszego życia rodzinnego. Dlaczego jednak określiłam to Świadectwo jako nietypowe? Jak wszyscy wiemy, Pan Bóg jest tak łaskawy, że daje więcej niż prosimy i zwykle sposób, w jaki się nie spodziewamy. Tak też stało się w moim przypadku. Na początku kursu na pierwszy ogień poszedł mój perfekcjonizm. Jestem żona i Mama 1,5 rocznego synka, gdy zaczynałam kurs Maluszek zaczął “intensywniej” ząbkować. Białe noce, zmęczenie to istny poligon, była walka z czasem i sama sobą. Zobaczyłam też, że muszę się nauczyć prosić o pomoc. Przestać być samowystarczalna, że wystarczy tylko być samodzielna. Doświadczyłam wówczas ogromnego wsparcia i zrozumienia ze strony liderów kursu, ale też troski i modlitwy uczestników. Było to dla mnie niezwykła pomocą w trudnym momencie. Druga kwestia była organizacja czasu, podczas kursu zaczęłam zmieniać nawyki, planować pracę, okazało się nawet, że przy małym dziecku możliwy jest udział w kursie (były jeszcze 2 mamy kilkumiesięcznych dzieci). Na założonej grupie na jednym z komunikatorów często dzieliliśmy się trudnościami, rozterkami podczas kursu. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie że strony p. Andrzeja i p. Ewy. Do dyspozycji były godzinne konsultacje, cotygodniowe spotkania konsultacyjno-inspirujące, a także materiały dodatkowe na email. Podczas kursu Pan Bóg obdarzał nas łaskami. Wspaniałym zjawiskiem była fala wdzięczności, słowa “Chwała Panu” wypowiadane przez uczestników ze szczerego serca i z radością, że takie dobro spotkało bliźniego. Łaska uwielbiania Boga. Przyczyniło się do tego także to, jak Duch Święty otwierał nasze serca, jak zaczęliśmy się dzielić także naszymi życiowymi doświadczeniami już poza kursem, na grupie. Okazało się, że nawracaliśmy nie tylko portfele, ale też małżeństwa (pojawił się temat wiary wśród współmałżonków, trudności z wdrożeniem Bożych zasad), wspieraliśmy się nawzajem podczas walki duchowej o uczciwość jednej z uczestniczek, która zakończyła się zwycięsko na chwałę Bożą. Kochani, kurs Crown można zrobić samodzielnie z podręcznikami, ale jak sami widzicie wspólnota, nad którą czuwa Maryja i Duch Święty to niezwykły dar czasu wśród Bożych ludzi. To umacnia wiarę, gdy słyszymy świadectwa kolegów na żywo, to ubogaca życiowo także, a przede wszystkim pozwala zebrać owoce Ducha Świętego takie jak w naszym przypadku, m. in dobroć, łagodność, cierpliwość, powoli dojrzewająca wierność. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i liderom Andrzejowi i Ewie za wspólnie spędzony czas, za dzielenie się wiarą, wiedzą i doświadczeniem. Chwała Panu za to dzieło! ❤️❤️❤️
 
 
 
Rekolekcje finansowe zmieniają podejście nie tylko do finansów jak i życia. Wzbogacają, rozwijają, nadają kierunek życiu, otwierają się na drugiego człowieka, modlitwę za innych. Z całego serca będę polecać dalej.
 
 
Rekolekcje uświadomiły mi jak ważną dla Boga dziedziną mojego życia są finanse. W bardzo wielu fragmentach Pisma Świętego cytowanych podczas rekolekcji są gotowe rady jak mam postępować w sferze finansów, żeby mieć wewnętrzny pokój, że zrobiłam tak jak On to powiedział. Bardzo istotną była część praktyczna. Zobaczyłam na co wydaję pieniądze, że mogę oszczędzać nawet niewielkie kwoty, ale systematycznie i dadzą one realne oszczędności.
 
 
 
Zapisałam się na rekolekcje, nie myśląc nawet, że tyle będzie w nich Ducha Świętego. Od samego początku miło zaskoczyło mnie to, że rozpoczynamy zajęcia modlitwą na kolanach. Cudownie wspominam lekturę Pisma Świętego, mam w zwyczaju codziennie czytać, ale kurs spowodował, że poza czytaniami z dnia, sięgałam do Pisma jeszcze więcej. Bardzo dużo rozjaśniło mi się w kwestii finansów, teraz tylko być wiernym we właściwym zarządzaniu. Dla mnie jako osoby bez pasji ekonomicznej, było to miękkie podanie świata finansowego przez Boży pryzmat i absolutnie mnie to nie męczyło, mimo że finansów nie lubię. Pracuję jako handlowiec i obracam się w twardym świecie pieniędzy, sprzedaży a także łapówkarstwa, które w trakcie kursu jak również teraz wychodzi zewsząd jak grzyby po deszczu. Dziś nawet miałam sytuację, gdzie ktoś oczekiwał ode mnie łapówki w zamian za wygrany przetarg. Odpowiedziałam, Oferta jest dobra i spełnia warunki przetargu, proszę zrobić w zgodzie z własnym sumieniem. Po ludzku, pewnie sprzedaż nie pójdzie, ale ja wygrałam. Każdy ma wybór – zawsze 🙂 i modlę się abym zawsze stała po stronie prawdy i uczciwości. Życie tak szybko mija, że trzeba wybrać jego cel. Cytaty, których się uczyliśmy, przypominają mi się, w różnych momentach, używam ich w rozmowach z innymi, mało tego, wszyscy się potem choć na chwilę zatrzymują, zastanawiają, a to już dużo. Czy może być coś piękniejszego od działania Ducha Świętego? Polecam wszystkim udział w tych rekolekcjach, najchętniej sama zapisałabym innych, ale to nie tak, na wszystko przychodzi czas i godzina, każdy ma swoją drogę. Niemniej jednak, będę o kursie mówić innym – zawsze.
 
 
Uczestnictwo w rekolekcjach online na podstawie kursu finansowego Crown było dla mnie ciekawym doświadczeniem. Dzięki rekolekcjom dowiedziałam się że pieniądze nie są moralnie złe a człowiek ma nimi zarządzać zgodnie z wolą Pana Boga. To mnóstwo wiedzy praktycznej: tworzenie budżetu domowego, roczny plan wydatków, strategie wyjścia z długów, nauka zarządzania finansami dla dzieci.
 
 
Za mało miejsca na świadectwo ale co szybko mogę napisać to to, że dzięki kursowi patrzę inaczej na życie, na działanie Boga i przypomniałam sobie pewna sprawę z moim tatem związana, która dzięki pomocy Boga załatwiliśmy i jest cudownie Chwała Panu.
 
 
Rekolekcje dały nowe spojrzenie na kwestie finansów i inne życiowe w oparciu o biblijną perspektywę. Pomogły poznać Boże zasady do wykorzystania na przyszłość, skłoniły do wielu refleksji, a tym samym były okazją do rozwoju duchowego i osobistego. Serdecznie polecam!
jest na etapie kształtowania się.
 
 
Ten kurs przyniósł wiele pozytywnych treści i zmian w moim myśleniu oraz zapoczątkował zmiany w postępowaniu, tak, aby to Bóg był w centrum również mojego życia zawodowego, planów finansowych i inwestycyjnych. Dzięki intensywnej lekturze Pisma Świętego poznałam lepiej, co Bogu się podoba i jak mogę zmieniać się dla Niego. Efektem ubocznym było, już w trakcie kursu, podjęcie najważniejszej decyzji strategicznej w moim życiu – spłaty kredytu hipotecznego, którego nie traktowałam nigdy jako formy niewolnictwa finansowego. A drugim efektem było oficjalne zobowiązanie się do całkowitej uczciwości w pracy, do czego przyznałam się przed klientem przy okazji do pewnego aktu nieuczciwości i ku mojemu zaskoczeniu, moje wyjaśnienie zostało dobrze przyjęte. Bóg poukładał lub wciąż układa moje priorytety i to nie tylko w dziedzinie finansów poprzez CROWN. Treści tego kursu zostaną ze mną na długie lata, ten kurs powinno się powtarzać co 2 lata w ramach treningu wierności Bogu…
 
 
Świetne połączenie finansów ze słowem Bożym.
Kurs Crown był dla mnie nowym doświadczeniem w życiu, nie przeżyłem go w 100% dobrze ,ale wyciągnąłem wiele informacji, które praktykuje na dzień dzisiejszy , rozważanie Pisma ŚW oraz czytanie ,oszczędność ,miesięczne wydatki, poduszki finansowe, szczerość itd. Dziękuje z całego serca za wspaniałą ekipę i prowadzących.
 
 
Rekolekcje te uświadomiły mi jak bardzo daleko jestem od Boga. Moje dotychczasowe podejście do Boga, pracy, dziesięciny, wdzięczności za wszystko co mi daje Bóg nijak ma się do tego co mówi Pismo Święte. Ta świadomość jest dla mnie bardzo ważna, bo mogę nad tym pracować, polecać się Bogu, żeby mnie prowadził i Jemu oddawać wszystko co mam i zawierzać cale moje życie. Ta perspektywa jest dla mnie bardzo budująca.
 
 
Z przyjemnością polecę każdemu wierzącemu i niewierzącemu.
 
 
Dzięki kursowi / rekolekcjom dostałam dużo odpowiedzi na pytania jakie mnie nurtowały w sprawie zarządzania finansami po Bożemu. Dostałam mnóstwo praktycznych zastosowań. Uczę się być z Pismem Św. na każdy dzień.
 
 
Kurs CROWN’a pomógł mi podjąć kroki w kierunku oszczędzania, co u mnie kulało. Bardzo jestem wdzięczna za ten czas i poznanych ludzi. Czuję w tym Boże błogosławieństwo i prowadzenie.
 
 
Rekolekcje z kursem finansowy Crown przechodziłam razem z mężem, co okazało się być bardzo cenne dla naszej jedności małżeńskiej. Razem mogliśmy odkrywać Boże spojrzenie na różne dziedziny naszego życia. Dowiedzieliśmy się czego oczekuje od nas Pan Bóg w kwestii nie tylko finansów, ale także w sprawach związanych z zarządzaniem wszystkim, tym czym Pan nas obdarza. Podczas kursu otrzymaliśmy “instrukcje”, dzięki której podejmujemy z mężem wspólne decyzje te związane z finansami, z pracą i wychowywaniem dzieci, nie forsując jak to było dotychczas swoich pomysłów, ale wypracowując rozwiązania w oparciu o zdobyta na kursie wiedzę.
 
 
Uwalniające było uświadomienie sobie, że Bóg jest właścicielem wszystkiego, co uważałam za swoje. Cenna, choć bolesna prawda, która do nas dotarła to to, że nasz dom okrada nasze firmy. Nadpłacanie kredytów lub rat faktycznie skutkowało błogosławieństwem finansowym. Urzekło mnie również, jaką moc ma modlitwa wspólnotowa, spełniała się naocznie. Chwała Panu!
 
 
Jestem zachwycona, że poznałam tak wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Studiowanie Słowa Bożego i uczenie się fragmentów na pamięć oraz poznawanie stanowiska biblijnego na sprawy finansów było niezwykle budującym doświadczeniem. Przed kursem usłyszałam, że warto się zapisać na rekolekcje, i że będziemy “chodzić po wodzie”. Bardzo mnie te słowa zaintrygowały i często o nich myślałam – co też znajomy miał na myśli ???? Na przedostatnim spotkaniu dotarło do mnie, że faktycznie chodzimy po wodzie 😉 Każdy może to robić…. Pod jednym warunkiem – ŻE PATRZY NA CHRYSTUSA, a nie pod nogi!!! Chwała Panu!
 
 
Nie spodziewałam się tyle po tych rekolekcjach, a tak wiele zyskałam. Finanse, to tylko punkt wyjścia, tu chodzi o coś więcej – o zaufanie Panu Bogu, o relację z Nim. Poczułam jeszcze bardziej, że to On nas prowadzi. Dotąd, mimo częstego sięgania po Pismo Święte, nie umiałam odczytywać Słowa Bożego dla siebie. Podczas tych rekolekcji nauczyłam się bardziej słyszeć słowa Pana Boga, które ma dla mnie w Piśmie Świętym. Niezwykłą wartość ma dla mnie modlitwa uczestników za siebie nawzajem. Mam nadzieję, że będę rozwijać owoce tego kursu, że uda mi się jak najdłużej pamiętać mądrości, które tu usłyszałam.
 
 
Bardzo profesjonalnie prowadzony kurs poruszający kwestię finansów w kontekście wiary. Dla mnie osobiście jest to nowość w kościele katolickim w Polsce – brakuje nauczania na takie tematy. Kurs uświadomił mi wiele rzeczy i mam poczucie, że był to bardzo dobrze wykorzystany czas.
 
 
Uważam, że kurs Crown to najlepiej zainwestowane pieniądze w moim życiu. Do tej pory kwestie finansów wzbudzały we mnie strach i paraliżowały moje życie. Miałam wrażenie że pieniądze mają nade mną kontrolę a nie ja nad nimi. Kurs zmienił mój sposób postrzegania pieniędzy i dał mi narzędzia do zarządzania nimi. Pierwszy raz w życiu odczuwam, że temat finansów nie budzi we mnie lęku. Mam pełną świadomość i poznałam narzędzia jak mądrze nimi zarządzać, tak aby się podobało Panu Bogu. To powoduje, że czuję radość i wdzięczność za to co mam. Kurs też zmotywował mnie do regularnej modlitwy i oddawania wszystkiego Bogu, każdego dnia. Nawet najmniejszej rzeczy, którą wykonuje. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że kurs zmienia moje życie na lepsze.
 
 
Prosiłam Boga o pomoc w tym obszarze – i ją dostałam – lepszej nie mogłam sobie wymarzyć.
 
 
Jestem bardzo zadowolona że zdecydowałam się na udział w tych rekolekcjach. Uporządkowałam swoje finanse już nie mam takiego lęku ale jeszcze sporo pracy przede mną, ale wiem już w którą stronę mam iść i jak. Dziękuję bardzo.
 
 
Jedyne czego żałuje to to, że ten kurs tak szybko się skończył. Nawet się nie obejrzałem, a już byliśmy przy ostatnim temacie. Będę polecać ten kurs znajomym, bo wiele z niego wyniosłem.
 
 
Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w kursie. Był to czas, gdy mogłam wsłuchać się w samą siebie. Usłyszeć słowo Boże, poznać interesujących ludzi i spojrzeć na finanse z Bożej perspektywy. Dzięki temu wiele kwestii rozjaśniło się w mojej głowie. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki kursowi łatwiej mi zapanować nad finansami. Poukładać kwestię prowadzenia budżetu i lepiej planować miesięczny budżet. Jest to bardzo przydatny, praktyczny i potrzebny kurs. Polecam gorąco każdemu.
 
 
Nie spodziewałam się, że aż tak skorzystam z kursu. Na finanse spojrzałam z innej, Bożej perspektywy. Prowadzę małą firmę od lat, a dopiero teraz widzę ile rzeczy robiłam nie tak. Efekty kursu już zaczynają być widoczne, a to dopiero początek 🙂 Bezcenne jest też przylgnięcie do Słowa Bożego. Kurs sprawił, że nie wyobrażam sobie początku dnia bez czytań z dnia. Decyzja o uczestnictwie w kursie była najważniejszą rzeczą kończącą poprzedni rok i rozpoczynającą bieżący .Dziękuję organizatorom i prowadzącym. Szczęść Boże.
 

Po edycji, która rozpoczęła się 01.10.2020 r.

 

Bardzo chciałam poszerzyć swoją wiedzę na temat finansów po Bożemu. Dowiedzieć się jak przekazać wiedzę dzieciom, zachować równowagę finansową, nie bać się wydawać. Kurs przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Odpowiedział nie tylko na te pytania, ale przede wszystkim wskazał życiowy fundament. Relacja z Jezusem, zaufanie Bogu i współpraca z Duchem Świętym. Jeśli będę budować moje życie z Bogiem, wykonując moją część odpowiedzialności to Pan Bóg zatroszczy się o wszystkie moje potrzeby (nie zachcianki) ;).

 

Osobiście jestem bardzo zadowolona z udziału w kursie. Przede wszystkim ogromną wartością było dla mnie przebywanie i rozmyślanie nad sprawami Bożej ekonomii wśród tak wspaniałych osób, dla których wiara ma fundamentalne znaczenie. Jestem wdzięczna każdej osobie, która uczestniczyła w kursie. Wspaniałym autorytetem, inspiracją i przykładem życia stał się dla mnie Prowadzący Kurs – Andrzej Cwynar. Dla mnie jednym z najważniejszych tematów poruszanych na kursie był temat pracy i etyki pracy. Dzięki wskazówką pochodzącym ze Słowa Bożego, nie mam wątpliwości, że prace należy wykonywać sumiennie i nie ma żadnych wyjątków od reguły. Pan Bóg wymaga od nas, abyśmy jako chrześcijanie byli kryształowi. Poza tym bardzo wiele dowiedziałam się o zarządzaniu finansami. Myślę, że prowadzenie rejestru wydatków i planowanie budżetu staną się moimi nawykami, które zaprocentują w przyszłości.

 

Dla mnie osobiście ten kurs dał dużą dawkę radości z dobrze spędzonego czasu na kursie, perspektywę zobaczenia swojego życia z punktu widzenia drugiej osoby, jak moje życie moje wpływać na bliskich, gdy jestem i gdy mnie już zabraknie.

 

Bardzo dobrze oceniam kurs Crowna i polecam go szczególnie młodym osobom, które dopiero co wkroczyły na rynek pracy i chcą „ogarnąć” po Bożemu swoje finanse. Mimo, iż o wielu rzeczach miałam świadomość z racji skończonych studiów, sam kurs był dla mnie atrakcyjny z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że pokazał mi co Bóg mówi o finansach w swym Słowie (co ciekawe w samej Biblii jest ponad 2350 wersetów poświęconych pieniądzom i posiadaniu rzeczy). Po drugie, ponieważ ma wymiar czysto praktyczny i przez to może być przydatny nawet dla osób z backgroudnem ekonomiczno-finansowym. Sam kurs dał mi do zrozumienia, że zbyt wiele ciężko zarobionych pieniędzy przecieka mi przez palce. Doszłam do wniosku, że wiele z moich potrzeb jest po prostu moją zachcianką, a ja sama zbyt często ulegam modzie oraz konsumpcjonizmowi promowanemu w social media i mainstreamowych środkach przekazu. Kurs bardzo szybko pokazał mi, że aby być wiernym zarządcą mojego majątku muszę być wierna rzeczom małym, do których z pewnością zaliczyłabym nawyk skrupulatnego prowadzenia domowej buchalterii oraz określenie i spisanie swoich celów, które będą mnie motywowały do większego oszczędzania. Kurs zachęcił mnie tez większego dawania na Boże cele. Wcześniej moje dawanie opierało się na przeznaczeniu moich pieniędzy na tacę i okazjonalne akcje. Myślę, że kurs zmienił na plus moje nastawienie do pracy i kwestii posiadania majątku – na kursie dowiedziałam się, że odtąd pracuję nie dla przełożonego rozliczającego mnie z mojego targetu, lecz dla Jezusa, który kibicuje mi na mojej ścieżce zawodowej i jest właścicielem wszystkiego, co mam.

 

Przyszedłem na kurs z czystej ciekawości, jest kilka elementów, które mogę zabrać i wykorzystać w życiu, by być lepszą osobą. Całość oceniam bardzo pozytywnie, myślę, że większości osobom kurs ten pozwoli na lepsze gospodarowanie czasem, zrozumienie, że warto pracować, by dzielić się radością i $ z innymi… Na początku podchodziłem do tego z rezerwą, bo nie jestem wierzący i praktykujący, ale pomimo tego starałem się zrozumieć przesłanie.

 

Kurs dogłębnie i rzeczowo przeprowadza uczestnika przez wszystkie tematy, każdy jest mocno osadzony na Słowie Bożym i uzupełniony o doświadczenie autorów i prowadzącego, który jako praktyk porusza się bardzo sprawnie w tematyce i dzieli się ciekawostkami i praktykami, które sam z powodzeniem wdrożył w życie.

 

Uważam, że każdy chrześcijanin, katolik powinien przejść przez taki kurs – obowiązkowo. Zwłaszcza młode małżeństwa. Bardzo otwiera oczy na działanie Boga w naszym życiu. Obowiązek nauki wersetów z Biblii na pamięć dał mi doskonałą możliwość obcowania ze Słowem, w zasadzie bez ustanku. Pomimo, że należę do wspólnoty Domowego Kościoła od kilku lat, kurs Crown wzbogacił moje życie wewnętrzne, relację z Panem Bogiem, relację ze Słowem.

 

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w kursie o Bożych finansach. Uczestniczyliśmy jako małżeństwo, co zmobilizowało nas do wspólnych działań i decyzji w sprawach finansowych. Kurs zmienił nasz stosunek do pieniędzy, ponieważ uwolniliśmy się od potrzeby zapobiegania o nie, a nasze wysiłki ukierunkowane są w stronę rzetelnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków. Nauczyliśmy się, że wszystko co posiadamy i będziemy posiadać jest DAREM BOŻYM, a my jesteśmy tylko zarządcą. To prawda która nas wyzwala i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość całkowicie ufając Bogu. Kurs pokazał nam również praktyczne wskazówki zarządzania pieniędzmi, poprzez: dawanie, oszczędzanie i inwestowanie. Wiedzę tę wprowadzamy w życie i przekazujemy naszym dzieciom. Chwała Panu!!!

 

Bardzo dobry czas spędzany zarówno w cotygodniowych spotkaniach z uczestnikami kursu i wymianą doświadczeń, jak i praca w domu z Pismem Św. oparta o nasze finanse. Od dłuższego czasu chciałam uczestniczyć w tym kursie, aż w końcu udało się! Przeżyliśmy ten kurs razem z mężem bardzo głęboko – duchowo. Pan Bóg troszczy się o nasze finanse – wielkie odkrycie. Kurs powinien każdy wierzący człowiek przejść, aby móc uporządkować swoje-Jego finanse, swoje-Jego inwestycje, oszczędności. Dziękuję.

 

Informacja o kursie przyszła, kiedy zastanawiałam się nad zmianą w życiu zawodowym. Udział w kursie pozwolił mi na głębsze poznanie wiary, dzięki temu uzmysłowiłam sobie, że Chrystus również jest obecny w mojej pracy i to dla Niego pracuję. Inaczej zaczęłam postrzegać pracę, nie jako konieczność ale jako zadanie do wykonania, które powierzył mi Chrystus, uwzględniają moje zdolności. Poprzez staranne wykonywanie obowiązków w pracy, będę starała się dawać świadectwo wiary.

 

Kurs Crown zbliżył nas z żoną i razem rozwiązujemy problemy finansowe. Dzięki kursowi Crown poszerzyłem swoją wiedzę o Biblii, o zasadach Boskich w zarządzaniu finansami.

 

Polecam kurs/rekolekcje Crown każdemu, kto szuka w życiu Bożych drogowskazów dotyczących swojego życia finansowego. W trakcie cotygodniowych spotkań, które trwały ok. 2 miesiące, nauczyłam się nie tylko, jak bardzo Pan Bóg ukochał człowieka dając mu Pismo Święte, w którym zawarł wszystko, dosłownie wszystko, co powinnam wiedzieć na temat zarabiania, oszczędzania, inwestowania, pracy… Jako wielki „bonus” dostałam możliwość refleksji nad życiem i nad moimi wartościami. Zrozumiałam, co jest ważne i podjęłam postanowienia na przyszłość. Dzisiaj proszę Pana Boga, aby pomógł mi dobrze zagospodarować przeżyte doświadczenia i trwać przy podjętych postanowieniach już na zawsze, weryfikując je jeśli taka będzie Jego wola.

 

Kurs bardzo dobry, przybliżył mnie do Boga i do częstszego studiowania Biblii i zagłębiania się w słowo Boże. Kurs pokazał mi, jak bardzo praktyczne jest Pismo Święte, jak dużo wersetów poświęconych jest tematom finansowym, praktycznym, dotyczącym naszego życia tu i teraz. Zachęcam moim znajomych do wzięcia udziału w kursie!

 

Czas kilku tygodni, podczas których odbywał się kurs, był po ludzku dla mnie bardzo trudny. Przeszłam wiele ciężarów, także finansowych, rozprawę sądową, podczas której wraz z córką musiałyśmy stanąć twarzą w twarz z tym, kto przez wiele lat stosował nad nami przemoc psychiczną, a w końcu straciłam syna, który był niepełnosprawny, ale śmierć mimo wszystko przyszła za szybko, nagle… Dzięki Bożej miłości i Waszemu wsparciu, obecności…przetrwałam. Dlatego polecam ten kurs nie tylko dlatego, że pozwolił mi usystematyzować sprawy finansowe, pomógł przygotować projekt testamentu i wzmocnił mnie duchowo, ale też dzięki wspaniałym ludziom i ich modlitwie pomógł przetrwać trudne dni. Polecam kurs tym, którzy czują, że stoją na krawędzi życia… i dziękuję za wszystko, czego bardzo poraniona, doświadczyłam od organizatorów, wykładowcy i uczestników kursu. Dziękuję za przybliżenie do Pisma Świętego i modlitwę. Za to, że poczułam, ze jestem potrzebna. Żywię nadzieję, że kiedyś będę mogła odwzajemnić to uczucie innym. Z Panem Bogiem, Mariola.

 

Do kursu przystąpiłam jako osoba z ogromnym bałaganem finansowym i szukająca pomocy Bożej, więc trafiając na kurs, trafiłam idealnie. Sytuacja finansowa się nie poprawiła jak za dotknięciem magicznej różdżki, bo to nie o to chodzi, ale już wiem co robić aby było lepiej, żeby moje życie i jego finansowa część było zgodne z Bożym planem. Polecam każdemu kto chce finanse poprowadzić po Bożemu. W Piśmie Świętym, które jest integralną częścią kursu, każdy znajdzie odpowiedzi. Chwała Panu.

 

Było to dla mnie głębokie doświadczenie działania Boga nie tylko w sferze moich finansów, ale w ogóle. Nauczyłam się otwierać się na Niego, zapraszać Go do swojego życia/domu, dostrzegać Go w innych ludziach i szukać Jego działania w sobie. A przy okazji uporządkowałam swoje sprawy finansowe.

 

Kurs uświadomił mi, że odpowiedź na jakiekolwiek pytanie związane z finansami znajdziemy w Biblii. Wskazówki tam zawarte naprawdę działają.

 

Kurs niezwykle ubogacający zarówno wiedzę jak i wnętrze duchowe . Pomagający uporządkować swoje sprawy finansowe, jak i nauczyć się nowych nawyków . Motywuje do odgrzebania spraw dotyczących ubezpieczenia, emerytury czy testamentu, które czasem umykają nam w natłoku codzienności. Ponadto każdemu na swój indywidualny sposób pokazuje drogę jaką Bóg przeznaczył dla niego, by coraz bardziej poznawać kim jestem w Chrystusie. Wspaniale zebrane Słowa Pana o tym jak żyć, by być szczęśliwym.

 

Kurs był wspaniały, który przybliżył mnie do Pana Boga. Pokazał, jak należy gospodarować własnymi finansami, jak żyć po Bożemu i dzielić się z innymi. Kurs uświadomił mi o wczesnej edukacji dzieci w kwestii finansowej oraz pokazał, jak mądrze wychowywać dzieci, dając im kieszonkowe. Ten kurs zamierzam promować w rodzinie, żeby inni tak jak ja mogli tez skorzystać.

 

Kurs uświadomił mi o wiele więcej o sobie samej i sposobie, w jaki dotychczas podchodziłam do życiowych spraw, niż się spodziewałam. Był dla mnie czasem stawania w prawdzie o sobie i przynagleniem, aby wprowadzić w swoje życie bardzo konkretne zmiany w wielu dziedzinach, nie tylko w sferze finansów. Kurs bardzo dobitnie przekonał mnie o konieczności życia wiarą poprzez moje czyny, decyzje, gospodarowanie swoim życiem, nie tylko przez pobożność i wypełnianie praktyk religijnych.

 

Kurs bardziej o Panu Bogu i naszej relacji z nim niż finansowy – trochę zaskoczenie. Skutek – postęp w wierze i zbliżenie do Pana Boga. Rezultaty o wiele bardziej finansowe niż po każdym finansowym coachingu.

 

Kurs CROWNa otworzył mnie na obecność Boga w moich finansach. Uświadomił mi, że to, jak dysponuje pieniędzmi, wpływa na moja wieź z Bogiem, a odpowiedzialne zarzadzanie finansami przybliża mnie do Boga. Uważam, ze kurs CROWNa powinien być obowiązkowy w ramach np. nauk przedmałżeńskich.

 

Udział w kursie Crown był bardzo dobrze zainwestowanym czasem i pieniędzmi. Cieszę się, że pracowaliśmy z fragmentami Pisma Świętego, podobała mi się struktura ćwiczeń w „Podręczniku uczestnika”. Bardzo fajnie, że kurs był online, a nie stacjonarnie, bo dzięki temu osoby z różnych miast Polski/Europy mogły wziąć udział. Poznałam Bożych ludzi, którzy umocnili mnie w mojej wierze – to też było dla mnie bardzo ważne. Kurs zmobilizował mnie to pogłębiania wiedzy finansowej, traktuje go jako początek mojej edukacji finansowej i impuls do wprowadzenia zmian w zarządzaniu Bożymi pieniędzmi.

 

Po pierwsze należą się podziękowania za moją możliwość wzięcia udziału w kursie. To jest niesamowite, jak Pan Bóg przez cały ten czas dotykał wielu spraw w moim życiu, tym duchowym i codziennym. Nie zdawałam sobie do tej pory sprawy, jak sfera finansowa ważna jest w rozwoju życia duchowego i jaki ma wpływ na moją relacje z Panem Bogiem. Istotne jest też to, że w czasie tego kursu poruszane są takie tematy jak uczciwość, zaufanie, dzielenie się, wieczność. Dzięki temu mogłam rozpocząć proces porządkowania istotnych spraw w moim życiu, przewartościować moje myślenie i działanie w codzienności i w relacjach z drugim człowiekiem. Wiem też, że jest to proces długotrwały i dużo przede mną jeszcze pracy. Chcę też tutaj zwrócić szczególną uwagę, że podczas całego kursu odkrywałam kolejne fragmenty Słowa Bożego, ponieważ każdy temat oparty jest na fragmentach z Pisma Świętego. I to jest kolejny atut, który przemawia za tym, żeby przejść przez ten kurs.

 

Kurs zmienił moje podejście do finansów. Nigdy wcześniej w ten sposób nie myślałem o finansach, majątku. Przez prace z Pismem Świętym, Bóg pokazał mi jaka droga powinienem iść, jak prowadzić finanse i co robić żeby zostać dobrym zarządca powierzonego mi majątku. Żałuje, że nie było takiego kursu kilkadziesiąt lat wcześniej. Na pewno uniknąłbym wielu błędów.

 

O rekolekcjach finansowych usłyszałam z mężem na Teobankologii podczas różańca z ks. Teodorem. Od razu poczułam, że jest to cos w czym chciałabym wziąć udział. I chociaż nie mieliśmy problemów finansowych, to wiedziałam, że w tej sferze czegoś nam brakuje. Rekolekcje te przerosły nasze oczekiwania. Codzienna praca ze Słowem Bożym uświadomiła nam braki nie tylko w sferze finansów, ale również w innych sferach życia. Duch Święty poprzez Słowo Boże udoskonala nas, kształtuje nasze charaktery i pokazuje słabe strony, które potrzebują przemiany. Żałuje, ze nie mieliśmy możliwości do takiego kursu wiele lat wcześniej. Jestem wdzięczna Bogu, że ks. Teodor podjął taka intencję, i że mogliśmy w tych rekolekcjach uczestniczyć, bo nie zdawałam sobie sprawy jak ważny jest to temat, który niejednokrotnie ratuje małżeństwo i rodzinę. Będę go polecać każdej osobie niezależnie od wieku. CHWAŁA PANU.

 

Cieszę się, że mogłem lepiej poznać Pismo Święte. Bardzo dużo nauczyłem się o tym, jak być dobrym zarządcą i bardzo dużo dały mi rozdziały o dawaniu i uczciwości. Po tym kursie Bóg uświadomił mi, że jest wiele rzeczy, za które mogę być wdzięczny i powinienem być zadowolony z życia i rzeczy, jakie mam. Można powiedzieć, że kurs spłacił mi się, ponieważ udało mi się spłacić karty kredytowe i powoli, ale coraz szybciej wychodzę z reszty długów. Chwała Panu i Bóg zapłać za cudownie spędzony czas.

 

To niesamowite, że kurs finansowy zbliża do Pana Boga. Przede wszystkim naprawia relacje z Nim, a później sferę finansów. Mnie dał łaskę ufności Bogu i dzielenia się z innymi. Rozpoczął drogę naprawy sytuacji finansowej. Każdy chrześcijanin powinien go przejść, nieważne jak stoi finansowo.

 

Każde spotkanie miało w sobie coś odkrywczego. Z każdym spotkaniem zdawałam sobie sprawę, że tak naprawdę finanse nie są oderwane od życia w relacji z Bogiem, ale stanowią ich ważną część. Co zawdzięczam kursowi nie da się krótko opisać, ale najważniejsze punkty to: 1. Nauczyłam się mówić w 1 os. licz. poj. …. JA UWAŻAM, JA … moje przemyślenie jest…. co nie było łatwe dla dziecka z rodziny wielodzietnej, które wypowiadało się w imieniu grupy lub bezosobowo. (DZIĘKI ZA ZASADY KURSU, podane na początku!! – BARDZO ważne w komunikacji na co dzień). Nastąpiła u mnie refleksja o odkrywaniu pragnień własnego serca, wyrażania mojej opinii, przemyśleń – w wolności, bez krytyki i komentowania ze strony innych. 2. Ważne było dla mnie dopowiedzenie Andrzeja, że najważniejsza inwestycja to: 1) relacja z Bogiem (codzienne czytanie Pisma Świętego – tego co Bóg mówi do mnie przez swoje SŁOWO) i tego, że najlepszy czas w ciągu dnia mam poświęcić Jemu, 2) relacja z współmałżonkiem (w tym randki finansowe, zasady 3 świateł: czerwone, pomarańczowe, zielone itp.) 3) relacja z dziećmi/Rodziną (inwestowanie czasu dla dzieci, budowanie więzi 1 do 1 (rodzic – dziecko). 3. Bardzo dziękuję za nauczenie mnie, jak dawać kieszonkowe i jak uczyć dzieci zarządzać finansami. To mnie przynagliło do zakupu książek, skarbonek i chęci dzielenia się z innymi (dzieci małżeństw z Domowego Kościoła). 4. Bardzo mi się spodobała praktyka uczenia się cytatów na pamięć. Najbardziej zmienił mnie cytat: „Cokolwiek czynicie z serca wykonujcie, jak dla Pana…”. Bóg mówi przez SŁOWO i ważne, żeby pracowało Ono w mojej głowie. 5. Były to dla mnie najbardziej wymagające, najdłuższe w życiu rekolekcje/kurs. Wyrobiły one we mnie nawyk sięgania po Słowo Boże, zbierania paragonów itp., itd., które będę się starać pielęgnować. 6. Chwała Panu za wszystko, co zostało w sercu i głowie po kursie. Amen.

 

Kurs = rekolekcje, jak dla mnie. Bogactwo Słowa Bożego i zatrzymania się nad konkretnymi tekstami w odniesieniu do mnie, lub do nas jako małżeństwa/rodziny – niesamowicie angażuje i daje możliwość dogłębnej analizy własnej sytuacji oraz ewentualnych sposobów jej poprawy. Spotkania on-line – świetne, dzięki temu byliśmy w stanie w ogóle uczestniczyć. Materiały w postaci książek, dobrze, czytelnie przygotowane, elegancko wydane. Kompendium wielowątkowej edukacji finansowej, z uwzględnieniem konieczności edukacji własnych dzieci. Arkusze na Dysku – fajnie, zbiorczo, łatwodostępne – bardzo ułatwiły nam porozumienie, pracę – szczególnie Budżet domowy. Modlitwa wspólna przed i po spotkaniu – pomocna, poza tym modlitwa wszystkich za wszystkich i siebie – niesamowite dobro. Duża wiedza prowadzących, a szczególnie doświadczenie życiowe, dodatkowe prezentacje, celowane żarty tematyczne, przykłady z życia i zapraszani goście, którzy byli w stanie dodatkowo wesprzeć przekazywane informacje i rozszerzyć tematy – super. Otwartość prowadzących i uczestników, szczerość wypowiedzi, dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami – ubogacające. Sposoby zachęcania do uczestnictwa – “na purchawkę” czy “na zawał serca” – ekstra – dzięki temu każdy mógł zaistnieć, a mało aktywni też nie pozostawali bardzo w tyle. Ogólnie MEGA! 

 

Wspaniały kurs, cudowni prowadzący, wspaniali ludzie – uczestnicy. Prowadzony Kurs w Duchu Świętym, zbliżający do Boga. Jestem lepszym człowiekiem, kroczę Bożymi ścieżkami, czuję się silniejsza i bogatsza w miłość do Boga. Nauczyłam się co mogę robić, aby być bliżej Boga. Dziękuję prowadzącym.

 

Kurs Crown to dla mnie piękna przygoda. Wymagał systematycznego przygotowania i zaangażowania, co skłoniło mnie do wielu przemyśleń, nadało właściwy kierunek moim działaniom. Wiedza z Crowna sprawiła, że w moim życiu więcej teraz spokoju ducha i radości, przypomniała jakie wartości są najważniejsze. Relację z uczestnikami Crowna, wspólne dzielenie się spostrzeżeniami, choć on-line – bezcenne.

 

Analizowanie słów Pisma Świętego – nieczęsto miałam na to czas, na Crownie nadrabiałam zaległości z ogromną przyjemnością. Pismo Święte zawiera ok. 2350 wersetów dotyczących zarządzania powierzonymi nam środkami. Na początku bardzo zdziwiło mnie zestawienie: pieniądze i Pismo Święte, o co tu chodzi? Okazało się, że to fakt i przeanalizowanie wersetów uzbraja nas w umiejętność, jak zachowując właściwe proporcje wydawać, oszczędzać i hojnie obdarowywać innych zgodnie z własnym sumieniem i naszą wiarą. Nigdy jeszcze nie miałam tak uporządkowanych dokumentów finansowych. Budżet regularnie uzupełniany bardzo ułatwia moją codzienność, ale nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze, że „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. ” (Dzieje Apostolskie 20, 35).

 

Po edycji, która rozpoczęła się 17.09.2020 r. 

 

Uważam, że kurs był bardzo wartościowy, przewyższył moje oczekiwania. Zawiązała się wspólnota, w której wspieraliśmy się w wykonywaniu zadań, myślę że duża w tym zasługa prowadzącego. Cenne było dla mnie to, że nauczyłam się rozmawiać swobodniej o działaniu Pana w moim życiu. Mam poczucie większej kontroli nad swoimi finansami, a także uważam, że wiem więcej o tym, co Pismo  Święte mówi o finansach i czuję się zmotywowana, by podążać za słowami Pana. Przemyślałam wiele kwestii i wiem, że mam przed sobą dużo pracy jeśli chodzi o bycie dobrym zarządcą. W małżeństwie częściej rozmawiamy o finansach. Myślę, że chętniej sięgam po Pismo Święte i nauczyłam się konkretniej modlić w sprawach finansowych. Świadectwo prowadzącego Andrzeja dotyczące wychowywania dzieci do wolności finansowej uważam za bardzo cenne. Bardziej zdecydowanie podchodzę do kształtowania u moich dzieci dobrych postaw, jeśli chodzi o styl życia.

 

Bardzo się cieszę, że miałem okazję uczestniczyć w tym kursie. Jestem teraz na innym poziomie w relacji z Bogiem. Staram się oddawać to co mam najlepsze. Czas, pieniądze, moje życie. Jestem pewny, że oddając, otrzymam jeszcze więcej, jeśli będę potrzebował. Nie byłem najpilniejszym studentem, jednak mimo moich braków w wypełnianiu dokumentacji finansowej wiem że oszczędzam i z każdą chwilą moja sytuacja jest coraz lepsza. Mimo wysiłku, który towarzyszył kursowi, jestem bardzo zadowolony, bo wiele się nauczyłem i dowiedziałem. Będę się starał teraz po kursie wykorzystać to wszystko i jeszcze pełniej wprowadzać w życie. Co najważniejsze, pieniądze stały się też drogą do Boga. Dzięki nim staję się z jednej strony wolny i jeszcze bardziej szczęśliwy, bo w każdej chwili Bóg jest blisko i zna moje potrzeby, i wszystkim może zaradzić wedle swojej woli. A jego wolą jest, abym był szczęśliwy i żył pełnią życia.

 

Ten czas, to są moje rekolekcje z Biblią, żyję w przyjaźni z Bogiem. Staram się ją systematycznie „odnawiać” poprzez sakrament pokuty. Nieustanna modlitwa i słowo Boże dają mi siłę do moich trudności, z którymi codziennie się zmagam, zwłaszcza zdrowotnych. Codziennie przezwyciężam samego siebie i swoje wady. Jest to dla mnie wyzwanie, któremu chcę sprostać. Dzięki kursowi wyeliminowałem część zachcianek, bardzo drobnych przyjemności i z tego cieszę się. Niestety nie wyeliminuję lekarstw ze względu na swoje zdrowie. Zostały mi do wyeliminowania w części tzw. zakup gadżetów. Jest tu odrobinę lepiej. Mniej tego kupuję. Myślę, że wszystko przyjdzie z czasem i jestem przekonany o tym. Ten kurs rzucił mi duże światło na to, co jest zachcianką, a co potrzebą i jak dawać, żeby posiadać. Planuję również założyć własną działalność i myślę o tym od dawna, a kurs mnie w tym tylko utwierdza, żeby łączyć przyjemne z pożytecznym. Dojrzewam do tego coraz mocniej .To jeden z mojej listy pomysłów. Dziękuję Andrzejowi za wszystkie cenne wskazówki i wsparcie, jakie otrzymałem od niego. Jest ogromne. Dziękuję za Jego prowadzenie za sprawą Ducha Świętego. Serdecznie polecam osobom z problemami finansowymi i nie tylko. Naprawdę warto. Świetna mobilizacja do przezwyciężania codziennych problemów. Poznałem tutaj wspaniałych ludzi na czele z Andrzejem. Dziękuję Bogu, że mi ich postawił na mojej drodze.

 

Generalnie kurs spełnił oczekiwania, aczkolwiek w inny sposób niż się spodziewałem. Pogłębiła się moja relacja z Bogiem. Tematy kursu dotyczące finansów przerobiłam na własnym życiu w ciągu ostatnich dwóch lat, stąd nie były one dla mnie zaskoczeniem lub odkryciem. Bardziej potwierdzeniem, że to co zmieniałam w gospodarowaniu moimi finansami będzie działać i spełniać swoje zadanie. Zdecydowanie  pogłębiłam swoją relację z Bogiem, odnowiłam, pogłębiałam studium biblijne. Tym samym kurs spełnił może nie tyle oczekiwania, co myślę, że swoje zadanie.

 

Kurs spełnił moje oczekiwania, a nawet je przerósł. Szczególnie w kwestii wymiaru rekolekcyjnego tego kursu.

 

Nie miałem oczekiwań. Zgłosiłem się z ciekawości, więc trudno powiedzieć, ale „tak” forma jest ciekawa, zbliżająca do Pana Stworzyciela.

 

To trudne pytanie, gdyż kurs właściwie został pokierowany tak, że zobaczyłam, że istotą moich wątpliwości nt. inwestowania jest nie sama wiedza, jak inwestować, ale jak zarządzać pieniędzmi z Bogiem. Moje oczekiwania były płytsze, niż wiedza, którą uzyskałam. Czyli zdobyłam informację jak Bóg chce, żebym postępowała, ale jednocześnie dzięki linkom, które podsyłałeś mogłam też poszerzyć moją praktyczną wiedzę z zasad inwestowania. Odpowiadając na pytanie, tak kurs spełnił moje oczekiwania, a nawet więcej – pomógł odkryć inne oczekiwania, o których nie miałam pojęcia.

 

Tak, kurs spełnił moje oczekiwania, aczkolwiek kształtowały  się one w trakcie trwania kursu. Byłem zaskoczony, jak Bóg prowadził mnie po tematach, które wydawało mi się, że mam przerobione. Kurs Crown otworzył mi oczy na aspekty finansowe w perspektywie wieczności i realizowania powołania tu, na ziemi. Poukładałem sobie sprawy finansowe w relacji z Bogiem, dzięki czemu łatwiej jest mi nie przywiązywać się do dóbr materialnych.

 

Tak. Kurs przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, poznaliśmy razem z mężem Boże zasady, ale też wskazówki względem mojego – naszego powołania. Dowiedziałam się, zrozumiałam, że to że wszystko należy do Pana Boga, to nie tylko pusty frazes, ale fakt i ma swoje konsekwencje, bardzo realne. Wielkim odkryciem było też to, że pracuję nie za kasę, ale jest to integralna część mojego powołania.

 

Tak. Przewyższył moje oczekiwania. Nauczyłem się kwestii finansowych, które mnie interesowały. Odnalazłem wspólnotę ludzi, z którymi dobrze się czułem. „Przy okazji” kurs przyniósł duże zmiany w moim życiu.

 

Tak i dodatkowo w pewnym sensie je przekroczył – owoce są większe niż moje wstępne oczekiwania. Wychodzę z kursu z wiedzą, poukładaniem kwestii finansowych w głowie, z celami długoterminowymi, z lepszą relacją z Panem Bogiem. Kurs pomógł mi intelektualnie i sercem przyjąć pewnego rodzaju kryzys w moim życiu i trwać w zaufaniu oraz dostrzegać dobre owoce tego trudnego czasu.

 

Czas na zastanowienie się nad sobą, naszą rodziną i naszymi wydatkami. Sporo praktycznych informacji, jakie jest stanowisko Boga wobec finansów. Piękny czas w gronie rodziny. Możliwość poznawania wspaniałych ludzi.

 

Pokazały mi, jak bardzo Boga interesują nasze finanse, że jesteśmy tylko zarządcami a nie ich właścicielami, jak przez nie Bóg nas wychowuje i jak trudno jest powiedzieć „ Jezu, Ty się tym zajmij” – warto!

 

Rekolekcje dały doświadczenie wspólnoty, pogłębienie świadomości spraw finansowych i ich roli także w życiu wiary. Mogłam „oddychać’’ Panem Bogiem na modlitwie, adoracji, czytaniu Słowa Bożego i na spotkaniu z drugim człowiekiem. Rekolekcje dały przestrzeń i okazję do przemyślenia i przemodlenia różnych kwestii finansowych oraz podjęcia pewnych decyzji. Otrzymałam również fachową poradę (kompetentną i godną zaufania).

 

Nauczyły mnie, jak zarządzać własnymi finansami i uświadomiły, że wszystko co mamy tak naprawdę, to otrzymaliśmy od Pana Boga, że to On jest właścicielem wszystkiego i mamy to tylko w swoim zarządzie, więc trzeba o te dobra dbać ze zdwojoną siłą, stanowczością.

 

Pięknie przeżyty urlop w „Bożym towarzystwie”. Pogłębiliśmy relację małżeńską. Usłyszeliśmy piękne świadectwa, które są żywym przykładem – jak można budować na „skale”. Przewartościowaliśmy  sprawy finansowe – poprawiamy zarządzanie posiadanym dobrem. 

 

Pogłębienie relacji  z Panem Bogiem. Chęć podejmowania konkretnych działań – ograniczanie wydatków, napisanie testamentu.

 

Dużo wiedzy na temat tego, co mówi Bóg o finansach. Myślę, że wprowadzimy w życie to, o czym się  tu dowiedzieliśmy i poczujemy tę wolność finansową. Już mi lżej po uświadomieniu sobie, że to wszystko co mam i tak nie jest moje, tylko Boga. Ponadto przeżycie duchowe na tych rekolekcjach były równie głębokie, jak odkrycia w sprawie finansów.

 

Po edycji, która rozpoczęła się 09.06.2020 r. 

 

Kurs otworzył mi oczy na szersze patrzenie na sprawy finansów – zarówno pod kątem dostępnych narzędzi finansowych prezentowanych na kursie – i co najważniejsze tego, co Pan Bóg mówi na ich temat. Zdumiewającym odkryciem dla mnie było to, jak istotnym elementem życia rodzinnego są właśnie finanse i jak wiele ta sfera pokazuje o kondycji samego małżeństwa. Zrozumiałam, że finanse w małżeństwie, to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim, to relacja miedzy małżonkami oraz Panem Bogiem. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w kursie prowadzonym właśnie przez Andrzeja, ponieważ zajęcia były prowadzone w duchu wartości, które są mi bardzo bliskie – rodzina, relacja z żoną, dziećmi. Andrzej dzielił się swoim profesjonalnym doświadczeniem zawodowym z dziedziny finansów, jak i pokazywał to, co na co dzień jest dla niego najważniejsze. Wszystko to dla mnie stanowiło wspólną, spójną całość. Kurs będę polecać dalej i uważam, że każdy powinien go przejść choć raz w życiu.

 

Bóg wlał w moje serce łaskę nawrócenia w trakcie trwania kursu, dzięki kursowi nauczyłam się gospodarowania pieniędzmi, w Boży sposób, co bardzo mi pomogło na nowej drodze życia. Bardzo dziękuję za kurs.

 

Kurs finansowy CROWN zmienił moje życie, ponieważ wprowadził Boga do niego. Dowiedziałam i upewniłam się w niektórych zagadnieniach dotyczących finansowania, dawania, inwestowania, systematyczności. Uświadomił mi głębiej, że uczciwość jest bardzo istotna, mimo, że wydawało mi się, że należę do ludzi uczciwych. Uczestnictwo w kursie całkowicie zmieniło moje spojrzenie na mnóstwo spraw. Bóg przemienił moje myślenie i zachęcił do podjęcia konkretnych zmian, np. systematyczności i wierności w dawaniu dziesięciny oraz regularnym odkładaniu. Poznałam tu wspaniałych, wartościowych ludzi, pracujących nad sobą, którzy dążą do zmian w swoim życiu.

 

Zaczęło się od dialogu małżeńskiego w niedzielny wieczór, w którym wyszło ogromne napięcie w sferze finansowej. Na drugi dzień przyszedł pierwszy raz w życiu sms od tego kapłana z zaproszeniem na kurs CROWN. We wtorek o 6.30 już uczestniczyliśmy z mężem Dominikiem w kursie. Przeczytałam książkę niemal jednym tchem, nabyłam kolejne i rozdałam… Nigdy wcześniej nie zbierałam paragonów. Wiele lat temu potrafiłam zaoszczędzić i pilnować budżetu. Wtedy byłam blisko Boga. Potem przyszedł czas życia w wielkim mieście Wrocław, jatki, powolne oddalanie się od modlitwy, rodziny pochodzeniowej. Pan się o mnie upomniał, przyszedł przez dwa dary -dzieci. W czasie kursu: zbieram paragony i je wpisuję. Złożyliśmy pierwszą w życiu w dniu wypłaty darowiznę, oszczędności w wysokości 20% wynagrodzenia. Złożyliśmy nadpłatę na najmniejszy kredyt. Wcześniej spłaciliśmy kartę kredytową. Uczymy się każdego dnia. Uczymy też nasze dzieci tego, czego sami nie umieliśmy – uczciwego, z Panem Bogiem oszczędzania. Zaprosiliśmy też Maryję do naszej rodziny. Pan hojnie błogosławi przed decyzją większą finansową, modlę się.

 

Ten kurs jest dla mnie bodźcem do zmiany wielu rzeczy w moim życiu. Na pewno inne spojrzenie na finanse i życie zgodne z Biblią i Słowem Bożym. Unikanie długów i wyjście z długów z pomocą Bożą. Wiem, że moje życie chcę i będę prowadził z wolą Bożą.

 

Moje spojrzenie na finanse zmieniło się pod wpływem kursu. Nie tylko poprzez treść materiałów, ale też poprzez świadectwo uczestników. Nadal popełniamy błędy w zarządzaniu pieniędzmi, ale dużym krokiem naprzód w naszym małżeństwie jest to, że uczymy się rozmawiać o finansach bez napięcia i wyrzutów. Dla nas to spora zmiana.

 

Ja czuję wdzięczność za ten czas i ludzi. Nie byłam świadoma po pierwsze, jakie ludzie mają problemy i rozterki, jak planują wydatki, i jak to jest ważne w życiu, a przy tym mocno wierzą i modlą się dużo więcej niż ja. Kurs uświadomił mi, jak potrzebujemy Boga w każdej sferze życia i jak ważna jest modlitwa, pokładanie ufności. Ubolewam, że nie wypełniłam budżetu i nie pilnowałam wydatków tak, jak powinnam, ale na pewno zmieniłam myślenie. Zdałam sobie sprawę, że nie mogę odkładać życia i planów na później. Przestać żyć od 1 do 1 i naprawdę zacząć oszczędzać, chociażby 200 zł i zacząć dawać więcej na Kościół i misje, co do tej pory zaniedbywałam (na pewno nie było to proporcjonalne do zarobków). Wyliczyłam, ile powinnam miesięcznie odkładać, nauczyłam się rezygnować z zachcianek, chociaż miałam chwilę słabości. Na pewno nauczyłam się planować wydatki na jedzenie i korzystać z tego, co mam a to była moja największa bolączką i ciągle wyrzuty sumienia z powodu marnowania jedzenia… Kluczowe z czym wychodzę po kursie: 1. Jest bardzo dużo ludzi wierzących dookoła, od których można się wiele nauczyć 2. Żyj w bojaźni Bożej i dziękuj za wszystko, co masz. Bądź wdzięczny za pracę i każdy dzień. 3. Pracuj i działaj tak, jakby Bóg cały czas patrzył i mógł być dumny 4. Walcz o modlitwę i proś o łaskę mądrości we wszystkich decyzjach, a zwłaszcza wydatkach.

 

Kurs wyjątkowy i bardzo praktyczny. Wskazuje i uczy, jak należy zarządzać finansami i czerpać z tego satysfakcję. Dedykowany dla każdego, i dziecka i dorosłego. Ważny szczególnie dla rodziców, którym leży na sercu mądra przyszłość dzieci.

 

Kurs ten nie tylko przemodelował nasze podejście do finansów, ale zauważyliśmy, że bardzo nas z żoną do siebie zbliżył, spowodował, że więcej się razem modlimy (daje się odczuć, że Duch Święty działa, no i modlitwy uczestników) i podejmujemy wspólne decyzje, nie tylko w finansach, to tylko był początek… teraz to się przekłada na wszystko, co robimy. Dlatego uważamy, że pary małżeńskie powinny robić ten kurs razem – obowiązkowo.

 

Kurs okazał się dla mnie odkryciem Bożych wskazówek dla każdego – czyli coś na kształt Dekalogu lub Jego rozwinięcia. Słyszałem wcześniej wiele dobrego o kursie od kolegi ze wspólnoty, ale jak dotąd nigdy wcześniej nie udało mi się w nim uczestniczyć. Przynaglenie poczułem podczas Różańca (Nowenny Pompejańskiej) odmawianego razem z ks. Teodorem, który zaprosił do modlitwy również Andrzeja Cwynara. Krótka i ciekawa zachęta Andrzeja sprawiła, że jeszcze tego samego wieczora zgłosiłem zainteresowanie uczestnictwem w kursie i napisałem na podany adres. Kurs w bardzo wnikliwy sposób prowadził mnie od uświadomienia, że absolutnie NIC nie jest w moim posiadaniu. Ja mogę jedynie aspirować do roli wiernego zarządcy Bożego majątku… Pod pewnymi warunkami, o których jest wiele i szczegółowo w Piśmie Świętym I to powinno być celem dużo większym, niż jakakolwiek forma posiadania (w rozumieniu ogólnoprzyjętej kultury).

 

Czas kursu uświadomił mi jak ważne jest dobrze pokładać system wartości w każdej sferze życia Jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na swoim miejscu

 

Nie spodziewałam się, że ten kurs aż tak wpłynie na moje myślenie i patrzenie na sprawy finansowe i duchowe. Nauczyłam się tak wiele w tak krótkim czasie. Całe lata wiedzy i doświadczeń nie dały mi tyle ile ten kurs… Mogę nawet powiedzieć, że zaczynam wszystko od nowa… Ten kurs pokazuje także, jaka jest siła modlitwy i siła Słowa Bożego oraz ustawia właściwą hierarchię w życiu codziennym. Żałuję, że tak późno na niego trafiłam. Polecam każdemu!!!!!!

 

Kurs odkrył przede mną prawdę o tym, że to Bóg jest właścicielem wszystkiego, co posiadam, a ja tylko tym zarządzam. Poruszający dla mnie jest fakt, że nawet sprawy finansowe są szeroko i jasno określone w Piśmie Świętym. Nie zdawałam sobie sprawy, jak ważne jest od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrze wydawać, jednocześnie oszczędzając i dzieląc się z innymi, jak ważna jest kolejność i ilość dawania, jak ważne jest oszczędzanie i inwestowanie oraz radzenie się mądrych ludzi, jak ważna jest uczciwa praca przez 6 dni, a wszystko po to, aby na osobistym spotkaniu z Chrystusem usłyszeć „jestem z Ciebie zadowolony”.

 

Jestem wdzięczna Bogu za kurs Crowna i ludziom, którzy go tworzą… Poza tym, że dzięki kursowi uczę się jak zarządzać zgodnie z wolą Bożą tym, co zostało mi dane, jak dawać, dzielić się, oszczędzać, inwestować, wychodzić z długów, jak być zadowoloną z tego, co mam i wdzięczną za wszystko, co mam, jak żyć uczciwie, skromnie, w Bożym błogosławieństwie… to dodatkowo poprzez Słowo Boże, którym wypełniony jest cały kurs, jestem bliżej Boga, bo dzięki Jego Słowu wiem, co i jak robić, wiem, czego oczekuje ode mnie Bóg. Boże Słowo pozwala mi poznać prawdę o Bogu, o mnie oraz otaczającym mnie świecie, a poznanie prawdy prowadzi do życia w wolności i pokoju serca. Kurs Crowna pomógł mi również bardziej zaufać Bogu, przypomniał mi, że wszystko, co mam jest darem od Boga, że Bóg się o mnie troszczy, zaspokaja wszystkie moje potrzeby, że wie, co dla mnie na dany czas najlepsze, że nigdy mnie nie opuszcza, a cierpienie, trudy czy przeciwności w moim życiu zawsze prowadzą do czego dobrego, lepszego… Bogu niech będą dzięki za cudownych ludzi, których poznałam na kursie, za wspaniałego prowadzącego i za początek nowego i lepszego etapu w moim życiu.

 

Andrzeju, chciałam jeszcze raz podziękować, że mogliśmy wziąć udział w kursie razem, we dwoje z moim mężem, mimo, że uregulowaliśmy za jedną osobę. Uznaliśmy wtedy, że nie możemy sobie pozwolić na wydatek na szkolenie na 2 osoby. Jednak już dziś, z całą pewnością możemy powiedzieć, że ten kurs to była najlepsza inwestycja w naszym życiu. Nie byłoby takich owoców gdybyśmy nie byli na nim razem. Dlatego w najbliższym czasie (kilku dni) dokonam przelewu za moje uczestnictwo, z największą radością! Czuję się tak jakbym zaczynała wszystko od nowa. Ten kurs przywrócił mi nadzieję, wzmocnił wiarę i dał bezcenną wiedzę. Już dzieją się cuda, a i tak najlepsze pewnie dopiero przed nami! Jeszcze raz dziękuję.

 

Po raz pierwszy o Fundacji Crown usłyszałam podczas modlitwy różańcowej na Teobańkologii, gdy gościem u Ks. Teodora Sawielewicza był Lider Crowna – Andrzej Cwynar. Było to moje pierwsze zderzenie z „Bożą ekonomią”. Bóg i finanse? Czy to w ogóle idzie w parze ? Niektórzy zapewne byliby tym połączeniem niemal zszokowani, jednak już podczas tej modlitwy zrozumiałam, że przecież wszystko co mamy, należy do Boga, to On powierzył nam w zarządzanie pewne dobra. Następnym krokiem było zapisanie się na Kurs w kolejnej jego edycji. Były to najlepiej zainwestowane pieniądze, które w dodatku zwróciły się bardzo szybko.

 

Poprzez Kurs finansowy, którego założeniem jest nauka „Bożej ekonomii”, nauczyłam się nie tylko takiego zarządzania jakie podoba się Panu, ale przede wszystkim jeszcze bardziej zbliżyłam się do Boga i uznaję to jako jeden z ważniejszych fundamentów mojego nawrócenia. Nauczyłam się pełnego zaufania i powierzania wszystkiego w Bogu.

 

Na kurs Crowna trafiłam w nienajciekawszym etapie mojego życia, pracując jako stewardessa, w pandemii przebywałam od kwietnia na bezpłatnym urlopie. Niestety branża lotnicza bardzo ucierpiała w sytuacji związanej koronawirusem, ja zaś pełna lęku o przyszłość i niepewna jutra szukałam oparcia w Bogu i On właśnie zesłał mi w odpowiednim momencie ten kurs i naszego prowadzącego – Andrzeja Cwynara. Wraz z rozpoczęciem kursu zaczęło dziać się coraz więcej zmian w moim życiu, nowe oferty, możliwości, pełno łask i błogosławieństw od Boga. To, czego Kurs mnie nauczył – zaufania i oddawania wszystkich, nawet tych sytuacji związanych z pracą i finansami – doprowadziło mnie do miejsca w którym teraz jestem, z nowymi planami i pomysłami na przyszłość. Moje oczy i serce jeszcze bardziej otworzyły się na Boga, a ja będąc wiernym zarządcą tego co powierzył mi Pan Bóg wiem że będzie on błogosławił mi we wszystkich działaniach które podobają się Jemu.

 

Kurs jest szczególnie przydatny dla rodzin, angażuje on wszystkich członków rodziny do ingerowania w Boże – domowe finanse, co przez to zbliża domowników do siebie. Osoby, które planują małżeństwo, założenie rodziny również odnajdą dla siebie potrzebne do wprowadzania w życie treści. Prowadzący, Andrzej Cwynar podzielił się również z nami tym jak angażować dzieci w Bożą, rodzinną ekonomię już od ich najmłodszych lat, tak by w przyszłości również stali się godnymi, wiernymi w najdrobniejszej rzeczy zarządcami.

 

Uważam, że różne wersje Kursu powinny być przedstawiane zarówno w szkołach jak i na naukach przedmałżeńskich.

 

Ja osobiście dalej czuję niedosyt i planuję zapisać się na Kurs Liderów Crowna, a przede wszystkim nieść świadectwo wprowadzając Boże zasady ekonomii w życie codzienne. Bóg zapłać za wspaniałą grupę, naszego Lidera Andrzeja Cwynara oraz Księdza Teodora, który zaufał i pozwolił szerzyć dzieło Edukacji Finansowej CROWN i Fundacji Andrzeja – Fundacji dla Rodziny Chwała Panu !

 

Byłem uczestnikiem kursu i pomimo wielu lat pracy w bankowości ten kurs zmienił moje finanse i podejście do nich. Niewłaściwe podejście do pieniędzy prowadzi do rozpadu związków, pracoholizmu, chciwości, kłótni, depresji, zazdrości, niezadowolenia i innych tragedii etc. Ma też wpływ na naszą wiarę i jak do niej podchodzę. Polecam właśnie Andrzej Cwynar i jego kursy, bo są na wysokim poziomie a do tego jest Bożym człowiekiem. 🙂 Kursy znajdziecie na stronie dlarodziny.eu, są też tam inne inicjatywy np. dla małżeństw czy rodziców i dzieci

 

Po edycji, która rozpoczęła się 05.06.2020 r.

 

Ja, Elżbieta, będąc w jesieni życia zapragnęłam uporządkować swoje sprawy finansowe. Sercem czułam, że uczestnictwo w Kursie CROWN będzie mi pomocne. Pomyślałam, że później będę mogła służyć Dobrą Radą dla moich bliskich, i nie tylko. W tym Kursie Wiedza o finansach połączona ze Słowem Bożym, z wielką łatwością, rozwiązuje wszystkie życiowe problemy. Tu połączenie Wiedzy i Wiary sprawia, że ja od „dziś” nie czuję się niewolnikiem w świecie materialnym. CHWAŁA PANU ! 

 

Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w kursie CROWN wraz z moim mężem. Był to bardzo wyjątkowy czas, który na pewno zbliżył nas do Boga, a dzięki Niemu – do siebie nawzajem. Codzienne uzupełnianie podręcznika i rozważanie Słowa Bożego – wspólnie, było wyjątkowe i bardzo budujące. Kurs otworzył nam oczy na wiele istotnych i bardzo ważnych rzeczy, o których nie zawsze pamiętaliśmy. Niesamowite jest również to, jak ważne jest zarządzanie powierzonym majątkiem i jak to przekłada się na naszą relację z Panem Bogiem. Przed kursem nie zdawałam sobie sprawy,  jak pieniądze kształtują nasze charaktery i jak Boże zarządzanie jest ważne w naszym życiu. Dziękuje Bogu za ten czas,ludzi i każde słowo, które usłyszałam na tym kursie. Był to owocny czas spędzony we wspaniałym towarzystwie ludzi, którzy pragną bogactwa duchowego i robią wiele by je osiągnąć. CHWAŁA PANU!

 

Kurs uświadomił mi, jak paradoksem jest chęć zmiany i poprawy sytuacji finansowej przy niechęci do zmiany nawyków, próby dokładnej realizacji zadań. Chcę zastanowić się nad moją postawą przy dawaniu.

 

Kurs – super sprawa mogę tak powiedzieć po zakończeniu. Po pierwszym spotkaniu było jednak inaczej. Mówiłem, że to nie dla mnie, że mi to jest niepotrzebne, że mi to się nie przyda. Kiedy zacząłem wypełniać podręcznik uczestnika kursu, wszystko zaczęło wywracać się do góry nogami. Miałem niezły kocioł w głowie. Niby wszystko wiedziałem, a tak naprawdę nic nie wiedziałem. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, dla kogo pracuję, skąd mam pracę, kto jest właścicielem tego, co posiadam, jak zarządzam tym, co posiadam, jak pomagam innym. W trakcie kursu dużo rzeczy się zmieniło, do pewnych spraw zacząłem inaczej podchodzić. Teraz mówię, że kurs był bardzo mi potrzebny i na pewno mi się przyda. Nasze życie na ziemi jest tylko na chwilę, naszą ojczyzną jest niebo. Nic na ten świat nie przynieśliśmy i nic z niego nie zabierzemy. CHWAŁA PANU

 

Spełniłam swoje marzenie uczestnicząc w tym kursie. Kurs był fantastycznym sposobem i możliwością odkrywania Słowa Pana, na wprowadzenie zmian w postrzeganiu i realizacji wydatków. No i jestem mądrzejsza.

 

Po edycji, która rozpoczęła się 21.05.2020 r.

 

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o kursie Crown od naszej pary pilotującej w 2017 r. Dla mnie jakoś nie przemówiło to, co powiedzieli o nim. Natomiast dla Tomka, jak się potem okazało, wzięcie udziału w takim kursie stało się marzeniem. Minął 2018 i 2019 rok. W międzyczasie nasza znajoma mówiła nam, że ukończyła ten kurs online, ale jej świadectwo jakoś do mnie nie przemówiło. Dopiero, gdy na początku 2020 roku dostaliśmy informację, że w naszym rejonie będzie organizowany właśnie kurs Crown od razu wiedzieliśmy, że jest on dla nas. Wtedy nasza sytuacja finansowa była naprawdę słaba – zadłużenie na karcie kredytowej, kredyt odnawialny, z którym borykaliśmy się od 2005 r., inne kredyty jak hipoteczny, samochodowy i jakieś gotówkowe. Żadnych oszczędności, nic, zero. W pewnym momencie uświadomiliśmy sobie, że po prostu żyjemy na kredyt i dalej tak nie damy rady. Co ten kurs zmienił? WSZYSTKO!!!  Mówi się, że portfel nawraca się ostatni. Coś w tym jest.

 

Zaczęliśmy kurs w marcu i zaraz wybuchła pandemia. Na szczęście udało się go zrobić online. Te 10 spotkań, to było krok po kroku odkrywanie tego w jakiej jesteśmy sytuacji finansowej i duchowej. Jak te dwie sfery się nawzajem przenikają. Jak dużo błędów popełniliśmy, ale co najważniejsze, że Pan Bóg to wszystko potrafi wyprostować. I to w tak krótkim czasie – wystarczyło tylko posłusznie wykonywać każde polecenie w podręcznikach i słuchać prowadzących (byli świetni:)). W ciągu 10 tygodni spłaciliśmy kartę kredytową, kredyt odnawialny, stworzyliśmy poduszkę finansową, mimo, iż nasz dochód przez epidemię spadł o 50%. Dla nas to jest CUD. Teraz po zakończeniu kursu stosujemy w dalszym ciągu te metody i jesteśmy w stanie spłacać kolejne zadłużenia. Również zaczęliśmy kurs Crown dla naszych dzieci, bo chcemy aby od początku swojej przygody z finansami miały świadomość, że wszystko dostają od Pana Boga a oni są tu na ziemi jedynie zarządcami jego majątku.

 

Bardzo dziękuję za wasz wkład i pracę, będę polecać kurs i przekażę książkę, bo przekazane treści, ale i doświadczenie grupy, świadectwa i wspólna modlitwa już owocują i korygują kurs na właściwe tory. Mnie pozwolił ten kurs jeszcze namacalniej uświadomić sobie, jak ważne jest zdrowe, czyli Boże, podejście do tematu finansów. Jednocześnie było wiele bardzo konkretnych i praktycznych wskazówek, jak pewne rzeczy uporządkować – nie jedynie frazesy, albo abstrakcyjne dyskusje, ale konkret, tabelki, plan, strategia, np. wychodzenie z długu lub inwestycje. Super skondensowane, żaden temat nie uznałam za zbędny lub nudny. Super tez, że cena jest wręcz symboliczna, przez co nie stanowi dużej przeszkody do podjęcia kursu. Dziękuję za waszą bardzo ważną pracę, wkład, zaangażowanie i świadectwo, jakie składacie, prowadząc ten kurs!:-)

 

Bardzo się cieszę, że wziąłem udział w tym kursie. Wierzę, że Duch Św. mnie tu przyprowadził, żeby mi pokazać i pomóc zweryfikować moje podejście do finansów, tak aby było zgodne z wolą Bożą. Wiem, że owoce tego już są duże, a będą jeszcze większe.

 

Kurs Crown jest, był, dla mnie doświadczeniem miłości Boga, Jego troski o wszystkie szczegóły mojego życia. Był to czas otwierania mi oczu. Mimo, że nie wszystkie zadania wykonałam sumiennie i jeszcze wciąż przede mną dużo pracy, to nawet w tym stopniu, w którym udało mi się te zadania wykonać, przyniosły one obfite owoce w postaci pokoju, wprowadzenia systematyczności, uporządkowania Kto jest Kim i co jest Czyje… i wstępnego opanowania mojego budżetu. Nauka, jaka płynie z tego kursu spowodowała u mnie doświadczenie zdjęcia prawie że namacalnego ciężaru zmagania się z zarządzaniem posiadanym mieniem. Ustawienie odpowiedniego porządku, postawienie Boga na pierwszym miejscu spowodowało lawinę oczyszczenia błędnych schematów działania i myślenia. Hasło „Bóg na pierwszym miejscu” jest dość popularne, tu jednak – w tym kursie poznałam szczegóły znaczenia Jego pierwszeństwa. Doświadczyłam, że faktycznie wolność od „nałogu” posiadania czegokolwiek jest warunkiem zbliżenia się do Boga. I chcę podążać drogą wolności. Jestem wdzięczna za wszystkie nauki, jakie otrzymałam w czasie kursu i mam nadzieję, że będę do nich wracać, pogłębiać je, udoskonalać swoje działania, których się nauczyłam.

 

Jeśli te słowa nie są zbyt jasne, to zapewne tylko dlatego, że najczęściej dary duchowe są trudno wytłumaczalne, ale osoba obdarowana dobrze rozumie, co dostała. Dlatego WIELKIE DZIEKI prowadzącym i wielkie dzięki za dar ludzi, którzy zainicjowali tą edukację finansową wg. Biblii. Chwała Panu – On prawdziwie ogarnia wszystko. 🙂

 

Bardzo porządkuje w głowie, nie tylko finanse, ale spojrzenie na życie, podejście do życia, religii, Boga, wartości i swojego światopoglądu. Przestrzega przed pułapkami tego świata.

 

Kurs odmienił nasze spojrzenie na finanse. W pierwszym tygodniu trwania kursu udało się spłacić i zamknąć kredyt obrotowy który mieliśmy od ośmiu lat. Jesteśmy wdzięczni za Kamili i Andrzeja zaangażowanie, bez was by nam się nie udało. Dobrze, że jesteście. Bóg Wam zapłać.

 254