Dni dla Rodziny nad morzem – Jedność Małżeńska a Finanse otrzymały Patronat Honorowy Wojewody Dolnośląskiego. www.duw.pl

Dni dla Rodziny nad morzem 22-29 lipca 2022

Jedność Małżeńska a Finanse

Po raz kolejny zapraszamy Was na wakacje  z fundacją YoungTree oraz z fundacją dla Rodziny. To niesamowity czas przebywania razem w pięknym miejscu, wśród wspaniałych ludzi. Czas odpoczynku i pogłębiania, a niekiedy budowania relacji na nowo ze swoim współmałżonkiem. 😀

Co mówili uczestnicy naszych rekolekcji w 2021 r.

Agnieszka
Agnieszka
Czytaj więcej
To wspaniały czas dla małżeństw, które chcą wzmocnić swoją miłość i poprawić swoje relacje. Dzięki tym warsztatom zauważyłam jak dużo czasu marnuje na rzeczy, które są nieważne.
Mirek
Mirek
Czytaj więcej
Rekolekcje uświadomiły mi, że nawet po kilkudziesięciu latach małżeństwa trzeba stale o nie dbać. Małżeństwo jest jak drzewo, które może uschnąć...
Monika
Monika
Czytaj więcej
Konferencje a w szczególności tematy poruszane bardzo mnie ubogaciły wewnętrznie. Zrozumiałam męża, dlaczego on tak postrzega pewne sprawy. Otrzymałam wskazówki jak prowadzić dialog...​
Poprzedni
Następny

W skrócie

CO?
Dni dla Rodziny – Jedność Małżeńska a Finanse nad morzem

GDZIE?
Dom Rekolekcyjny przy Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP (ul. Poprzeczna 5,  72-415 Międzywodzie)

KIEDY?
22 lipca (godz. 16:00) – 29 lipca (godz. 10:00) 2022 r.

DLA KOGO?
Dla rodzin, które wciąż i nieustannie chcą przeżywać ze sobą przygodę!
Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są w żadnej wspólnocie.

KTO ORGANIZUJE?

Fundacja YoungTree.org (non-profit) z Krakowa oraz Fundacja dla Rodziny (non-profit).

CZY BEDZIE KSIĄDZ? Tak.

KONTAKT: Dominik Radziszowski, tel. 505 241 433, email: dominik@youngtree.org

Szczegółowe informacje

Tematyka

„Nie da się zbudować trwałej i głębokiej jedności małżeńskiej bez uporządkowania swojego podejścia do finansów”

Elżbieta Wrotek

„Jedność małżeńska a finanse” to przestrzeń spotkania z Bogiem i małżonkiem.  Poznacie rady biblijne na temat zarządzania finansami w zakresie uczciwości, zarabiania pieniędzy, pożyczania, wydawania, oszczędzania, inwestycji i dzielenia się z innymi. Konkretne ćwiczenia pomogą Wam zapanować nad rodzinnym budżetem. Będziecie mieli czas by spokojnie porozmawiać z małżonkiem i podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi małżeństwami w małej grupie.

Autorski program rekolekcji Elżbiety i Mirosława Wrotków jest oparty o kurs finansowy Crown oraz wieloletnie doświadczenie Autorów w pracy z małżeństwami i rodzinami.

 

Zakwaterowanie

Dom Rekolekcyjny przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP  – ul. Poprzeczna 5,  72-415 Międzywodzie

Każda rodzina będzie miała osobny pokój z łazienką i balkonem. W pokojach są 2 łóżka jednoosobowe i 1 wersalka, na której spać mogą dwie osoby.  W pokojach jest też szafa, szafki, mały stolik z pufami, czajnik i lodówka. Na balkonie stolik szklany i dwa krzesła. Pokoje są położone na 1, 2 i 3 piętrze, bez windy. Jest możliwość (za symboliczną odpłatnością) zrobienia prania oraz wypożyczenia parawanu na plażę. Pościel jest na miejscu, ręczniki należy zabrać z domu.

Ośrodek ma kilka lat. W domu jest sala konferencyjna, jadalnia, sala dla dzieci. Teren ośrodka dość duży, znajdują się tam 3 drewniane altany oraz parking. Tuż obok jest park z placem zabaw dla dzieci i siłownią na otwartym powietrzu. Kościół jest zaledwie 50 m od ośrodka. Dom rekolekcyjny położony jest w centrum miejscowości, jednak z dala od ulicznego zgiełku, ok. 10 minut spacerem od morza. Dostępne jest zejście do plaży niestrzeżonej oraz strzeżonej.

Prowadzący

Rekolekcje prowadzi Duch Święty, któremu chcą być wierni:

ela_i_mirek

Elżbieta i Mirosław Wrotek

Są małżeństwem od 1988 roku, rodzicami od 1998 roku.. Związani z Ruchem Światło-Życie, członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, służą małżeństwom w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie więcej......

xMariusz

ks. Mariusz
Susek

Kapłan Archidiecezji krakowskiej od 1999 roku. Wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie. Przewodniczący Rady Ruchów katolickich Archidiecezji krakowskiej oraz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji. Dyrektor Katolickiej szkoły podstawowej im. Ks . Franciszka Blachnickiego

274781070_334866398575789_3453157546605425301_n

Monika i Dominik Radziszowscy

Szczęśliwi małżonkowie z 21 letnim stażem, spełnieni rodzice piątki dzieci. Wspólnie prowadzą warsztaty, rekolekcje dla małżeństw o komunikacji, bożych finansach i wychowaniu dzieci. Są członkami Ruchu Światło-Życie oraz liderami edukacji finansowej Crown.

Opieka dla dzieci

Podczas większości zajęć, w których uczestniczą małżonkowie, zorganizowana jest opieka i zajęcia dla dzieci  w wieku od 4 do 12 lat (tzw. diakonia wychowawcza).

Konferencje będą także nadawane przez internetową stację radiową. Jeśli masz mniejsze dziecko, które wymaga Twojej uwagi będziesz mógł słuchać konferencji przez komórkę.

Opieka dla dzieci starszych niż 12 lat nie jest przewidziana, będziemy zachęcać je aby włączyły się w prace diakonii wychowawczej.

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy ok. 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie, Msza Św.
Od obiadu (około 13.00) do kolacji (około 18.00)  będzie czas dla Waszej rodziny – plaża, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji, będzie jeszcze krótki blok zajęć, który zakończy się ok. godz. 21:00 wspólną modlitwą.

Koszty

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały dla dorosłych i dla dzieci, oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców…

Osoba
dorosła

1050
  • Małżeństwo 2100 zł

Dziecko powyżej
12 lat

700
  • Dzieci urodzone przed
    01.07.2010 r.

Dziecko powyżej
2 lat

500
  • Dzieci urodzone między
    01.07.2010 r. a 01.07.2020

Dziecko do
2 lat*

100
  • Dzieci urodzone po
    01.07.2020 r.

* Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym. 

Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie uczestniczenia – skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić.

Zapisy - lista rezerwowa

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału – wypełnijcie formularz zapisu.

Sprawdzimy czy są dostępne miejsca/pokoje i jeśli tak, to napiszemy do Was maila z prośbą o wpłatę zadatku.

Dopiero nasze potwierdzenie i zaksięgowanie zadatku gwarantuje Wam miejsce.

Pozostałość płatna do 1 czerwca 2022 r.

Aby Twój udział był możliwie efektywny, poprosimy Cię też w ramach przygotowania o wykonanie kilku prostych zadań finansowych – szczegóły prześlemy emailem.

Zapisy już tylko na listę rezerwową.

Zapraszamy Cię bardzo serdecznie,
już teraz cieszymy się na wspólne nadmorskie spotkanie!