Wychowywanie dzieci - LISTA REZERWOWA

Wojewoda Dolnośląski, Pan Jarosław Obremski, objął Honorowym Patronatem nasze Dni dla Rodziny w 2023 roku.

Arcybiskup Józef Kupny potwierdził swoim błogosławieństwem działalność naszej Fundacji dla dobra rodzin.

Dni dla Rodziny nad morzem

Zapraszamy Was, aby zatrzymać się na chwilę nad swoim rodzicielstwem. Przemyśleć, czy w dobrym kierunku podążamy jako rodzice i czy dobre metody wychowawcze stosujemy wobec naszych dzieci. Czy umiemy przekazać im zachowania, zasady, wartości, na których nam zależy? Celem tych warsztatów jest pogłębienie relacji poprzez wspólne spędzenie czasu oraz głębszego zrozumienia drugiego człowieka.

Dlaczego warto pojechać na rekolekcje?
FDR_www_kwadrat-2.png

Pogłębicie relacje z Panem Bogiem, małżonkiem i dziećmi

FDR_www_kwadrat-3.png

Poznacie przyjazne metody wychowawcze

FDR_www_kwadrat-4.png

Dowiecie się, w jaki sposób inwestować w relacje z dziećmi

FDR_www_kwadrat.png

Spędzicie czas z dziećmi nad morzem budując zamki z piasku

Z dzieckiem jest jak z pudełkiem – zauważyłam – Trudno wyjąć coś, czego się nie włożyło

Magdalena Tulli „Szum”

Zapraszamy Was, aby zatrzymać się na chwilę nad swoim rodzicielstwem. Przemyśleć, czy w dobrym kierunku podążamy jako rodzice i czy dobre metody wychowawcze stosujemy wobec naszych dzieci. Czy umiemy przekazać im zachowania, zasady, wartości, na których nam zależy?

Co mówią uczestnicy?
5/5

Rekolekcje pomogły stanąć mi obok problemów wychowawczych i zobaczenie co robię źle, powielając schematy wyniesione z domu. Pozwoliły mi poznać wiele technik, które pozwalają na zmniejszenie poziomu restrykcji i zachęcenie dzieci do współpracy. 

5/5

Doświadczenie spotkania z innymi rodzicami wierzącymi- bezcenne. Zastrzyk energii i motywacji na branie oddechu, energii do lepszego bycia rodzicem. Umocnienie w jedności małżeńskiej, próba stworzenia jednego frontu, danie siebie w małżeństwie mocnego wsparcia.

5/5

Poukładanie, uporządkowanie metod wychowawczych. Pomogły zdać sobie sprawę z tego jak dużo zależy od odpowiedniego podejścia do wychowania, to znaczy: kwestia jasnego komunikowania o konsekwencjach przekraczania granic.

Co, gdzie, kiedy?!

CO:  Dni dla Rodziny nad morzem – temat: Wychowywanie Dzieci. Rekolekcje, na które przyjeżdżacie całą rodziną. Szkolicie się do południa, a popołudniu macie czas dla swoich dzieci.  

GDZIE: Dom Rekolekcyjny przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP (ul. Poprzeczna 5,  72-415 Międzywodzie)

KIEDY: 

  • 7 lipca (godz. 16:00) – 14 lipca (godz. 10:00) 2023 r. LISTA REZERWOWA
  • 21 lipca (godz. 16:00) – 28 lipca (godz. 10:00) 2023 r. LISTA REZERWOWA

DLA KOGO: Dla rodzin, które wciąż i nieustannie chcą przeżywać ze sobą przygodę! Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są w żadnej wspólnocie. Na turnusie będzie ksiądz. 

KTO ORGANIZUJE: Fundacja Jestem (non profit) oraz Fundacja dla Rodziny (non profit)

KONTAKT Z OSOBĄ ODPOWIEDZIALNĄ: Ewa Borzęcka, tel. 531 171 500, e-mail: fundacja@dlarodziny.eu2

Kilka technicznych informacji

Zakwaterowanie

Międzywodzie:

Każda rodzina będzie miała pokój z łazienką i balkonem. W pokojach są 2 łóżka jednoosobowe i 1 wersalka, na której spać mogą dwie osoby. Pościel jest na miejscu, ręczniki należy zabrać z domu. W pokojach jest też szafa, szafki, mały stolik z pufami, czajnik i lodówka. Na balkonie jest stolik szklany i dwa krzesła. Pokoje są położone na 1, 2 i 3 piętrze, bez windy. Jest możliwość (za symboliczną odpłatnością) zrobienia prania oraz wypożyczenia parawanu na plażę.
Ośrodek ma kilka lat. W domu jest sala konferencyjna, jadalnia, sala dla dzieci. Teren ośrodka dość duży, znajdują się tam 3 drewniane altany oraz parking. Tuż obok jest park z placem zabaw dla dzieci i siłownią zewnętrzną. Kościół jest tylko 50 m od ośrodka. Dom rekolekcyjny położony jest w centrum miejscowości, jednak z dala od ulicznego zgiełku, ok. 10 minut spacerem od morza. Dostępne jest zejście do plaży niestrzeżonej oraz strzeżonej.

Zdjęcia ośrodka i okolicy w Międzywodziu: https://drive.google.com/open?id=17ilXYE-u5dQEEKWdu5TIfRHFChCXHNFI

Diakonia wychowawcza

Podczas większości zajęć będzie zorganizowana diakonia wychowawcza do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Konferencje będą nadawane przez internetową stację radiową, więc będzie można je słuchać przez np. komórkę ze słuchawkami (udogodnienie dla rodziców z dziećmi 0 – 3 lat).

Nie ma przewidzianych zajęć dla dzieci powyżej 12 lat. Zachęcamy, aby wyjechały na swoje wyjazdy lub włączyły się w prace diakonii wychowawczej.

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy ok. 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie, Msza Św.
Od obiadu (ok. 13.00) do kolacji (ok. 18.00)  będzie czas dla Waszej rodziny – plaża, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji, będzie jeszcze krótki blok zajęć, który zakończy się ok. godz. 21:00 wspólną modlitwą.

Inwestycja w rodzinę

Ceny za 7 noclegów:

1300 zł – osoba dorosła (małżeństwo 2 600 zł)
1100 zł – dziecko w wieku 13 -18 lat 
650 zł – dziecko 2 -12 lat 
200 zł – dziecko do 2 lat

Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym.

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały dla dorosłych i dla dzieci, prowadzących oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców, ubezpieczenie oraz podatek.

Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie skorzystania z warsztatów – skontaktuj się z nami, zobaczymy, co da się zrobić. 

* Ceny mogą ulec minimalnej zmianie ze wzgl. na ceny ośrodka.
Organizator

Fundacja Jestem z Oławy

Fundacja dla Rodziny z Oławy www.dlarodziny.eu