Dni dla Rodziny – wychowywanie dzieci, 15 -21.08.2022 r. Trzęsacz | dla Rodziny

 Dni dla Rodziny nad morzem – Wychowywanie dzieci, otrzymały Patronat Honorowy Wojewody Dolnośląskiego. 

Dni dla Rodziny nad morzem 15 - 21 sierpnia 2022 r.

Wychowywanie dzieci

Z dzieckiem jest jak z pudełkiem – zauważyłam – Trudno wyjąć coś, czego się nie włożyło. Magdalena Tulli „Szum”

 

Zapraszamy Was, aby zatrzymać się na chwilę nad swoim rodzicielstwem. Przemyśleć, czy w dobrym kierunku podążamy jako rodzice i czy dobre metody wychowawcze stosujemy wobec naszych dzieci. Czy umiemy przekazać im zachowania, zasady, wartości, na których nam zależy?

Tydzień nad morzem z Fundacją dla Rodziny to czas pracy, a zarazem odpoczynku w gronie rodziny i ludzi o podobnych wartościach. Celem tych warsztatów jest pogłębienie relacji poprzez wspólne spędzenie czasu oraz głębszego zrozumienia drugiego człowieka.

Aby wziąć udział, konieczne jest wypełnienie poniższego formularza w którym prosimy o informacje, które pomogą nam prawidłowo zająć się Waszym zgłoszeniem. Dodatkowo niezbędne jest zaakceptowanie regulaminu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Jeśli jeszcze się wahasz to zapraszamy do zapoznania się ze świadectwami  z ubiegłych warsztatów.

Zuzia
Zuzia
Czytaj więcej
Rekolekcje pomogły stanąć mi obok problemów wychowawczych i zobaczenie co robię źle, powielając schematy wyniesione z domu. Pozwoliły mi poznać wiele technik, które pozwalają na zmniejszenie poziomu restrykcji i zachęcenie dzieci do współpracy. Dały możliwość wspólnego rodzinnego odpoczynku i zabawy, pozwalając na spędzenie indywidualnego czasu z każdym dzieckiem.
Małgorzata
Małgorzata
Czytaj więcej
Większa świadomość jak duży ciężar odpowiedzialności ciąży na rodzicach, jak ważne jest dawanie dobrego przykładu (jak my zwracamy się do dzieci ), tak one zaczną do nas. Czas na zrozumienie, przemyślenie metod i technik wychowawczych. Skalę problemu - dzielenie się innych rodzin na temat ich problemów wychowawczych. Czas wyciszenia, odcięcia się od problemów w domu, pracy, miejsca zamieszkania. Radość przebywania z rodziną. Wzmożony czasu z Panem Bogiem.
Karolina
Karolina
Czytaj więcej
Polecam tą formę wypoczynku dla rodzin, które chcą lepiej zrozumieć małżonka oraz dzieci. W tej atmosferze z księdzem, przy codziennej Eucharystii. Problemy wychowawcze które na początku wydawały się być dla nas trudne zmniejszyły swój rozmiar na bardziej rozwiązywalne i zrozumiałe. Dla par, które jeszcze nie znają zasad prowadzenia dialogu cenne rady jak go przeprowadzić bez udowadniania, kto ma więcej racji. Zdałam sobie sprawę, że idealnych rodzin brak. Każdy coś znajdzie dla siebie.
Poprzedni
Następny

W skrócie

CO?
Dni dla Rodziny nad morzem – wychowywanie dzieci.

GDZIE?
Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy Centrum Edukacyjne Archidiecezji Kamieńsko- Szczecińskiej w Trzęsaczu (ul. Pałacowa 3, 72-344 Rewal)

KIEDY?
15 sierpnia (godz. 16:00) – 21 sierpnia (godz. 10:00) 2022 r.

DLA KOGO?
Dla rodzin, które wciąż i nieustannie chcą przeżywać ze sobą przygodę!
Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są w żadnej wspólnocie.

KTO ORGANIZUJE?
Fundacja dla Rodziny (non profit) oraz Fundacja JESTEM (non-profit) z Oławy

CZY BEDZIE KSIĄDZ? Tak

KONTAKT: Ewa Borzęcka, tel. 531 171 500, email: fundacja@dlarodziny.eu

Szczegółowe informacje

Zakwaterowanie

Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy Centrum Edukacyjne Archidiecezji Kamieńsko- Szczecińskiej w Trzęsaczu (ul. Pałacowa 3, 72-344 Rewal)

Ośrodek, do którego Państwa zapraszamy położony jest 150 m od morza. W pawilonie mieszkalnym może zamieszkać 150 osób. W budynku znajdują się czteroosobowe pokoje z łazienkami. Oferujemy nowoczesną stołówkę.

Na terenie Ośrodka znajdują się: 100 osobowa sala konferencyjna, miejsce na ognisko, boisko do badmintona. Obok Ośrodka boiska do piłki nożnej, siatkówki, plac zabaw.

Opieka dla dzieci

Podczas większości zajęć, w których uczestniczą małżonkowie, zorganizowana jest opieka i zajęcia dla dzieci  w wieku od 4 do 12 lat (diakonia wychowawcza).

Konferencje będą także nadawane przez internetową stację radiową, więc będzie można je słuchać przez np. komórkę ze słuchawkami (udogodnienie dla rodziców z dziećmi 0 – 3 lat).

Nie ma przewidzianych zajęć dla dzieci powyżej 12 lat. Zachęcamy, aby zorganizować dzieciom inne wyjazdy  lub aby włączyły się w prace diakonii wychowawczej.

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy ok. 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie Msza Św., konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie.
Od obiadu (około 13.00) do kolacji (około 18.00)  będzie czas dla Waszej rodziny – plaża, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji planujemy wspólne zabawy integracyjne, które zakończą się ok 21:00 wspólną modlitwą.

Koszty

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały dla dorosłych i dla dzieci, prowadzących oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców.

 

Osoba
dorosła

1080
  • Małżeństwo 2100 zł

Dziecko powyżej
15 lat

1080
  • Dzieci urodzone przed
    16.08.2007 r.

Dzieci w wieku 8-14 lat

660
  • Dzieci urodzone od 16.08.2007 r. do 15.08.2014

Dzieci w wieku 4-7 lat

480
  • Dzieci urodzone od 16.08.2014 r. do 15.08.2018

Dzieci w wieku
do 3 lat

210
  • Dzieci urodzone po 15.08.2018 r.

* Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym. 

Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie uczestniczenia – skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić.

Zapisy

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału – wypełnijcie formularz zapisu.

Sprawdzimy czy są dostępne miejsca/pokoje i jeśli tak, to napiszemy do Was maila z prośbą o wpłatę zadatku – dopiero nasze potwierdzenie i zaksięgowanie zadatku gwarantuje Wam miejsce.

Pozostała kwota płatna do 1 czerwca 2022 r.

JEŚLI OKAŻE SIĘ, ŻE Z UWAGI NA KORONAWIRUSA BĘDZIEMY MUSIELI ODWOŁAĆ WYJAZD – ODDAMY ZADATEK.