Nasze inicjatywy

Kalendarz Adwentowy Bogu Miły

STREFA RELACJI

Adwentowanki Bogu Miłe, to kolorowanki, które przeprowadzą Was przez całą historię wcielenia Pana Jezusa, od Stworzenia Świata, aż do Jego narodzenia w Betlejem. Każdy dzień Adwentu to nowa kolorowanka i konkretna historia biblijna, i możliwość wspólnego spotkania się przy jednym stole z rodziną. To wspólna wędrówka przez karty Pisma Świętego.

Adwentowanki dostaniecie od nas w pliku PDF, abyście mogli wydrukować je w tylu egzemplarzach ilu macie członków rodziny 🙂 Nigdy nie jesteśmy za starzy, aby kolorować z dziećmi lub bez nich 😉

Fundacja dla Rodziny

Finanse po Bożemu

STREFA ROZWOJU

Bóg a pieniądze? Jak to połączyć i czy w ogóle tak się da? Okazuje się, że w Piśmie Świętym jest ponad 2350 wersetów na temat pieniędzy i zarządzania dobrami, które zostały nam dane. Wspólnie odnajdujemy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w sprawie finansów, zbliżamy się do Pana Boga, poznajemy Słowo Boże i dajemy Ci konkretne narzędzia do uporządkowania swojego finansowego „ogródka”. Rekolekcje są prowadzone na podstawie Kursu Finansowego Crown.

Błędy finansowe opisane w Biblii

STREFA ROZWOJU

Kurs oparty jest na książce Chucka Bentleya „Największe błędy finansowe opisane w Biblii. Jak ich unikać?”. Chucka Bentleya jest dyrektorem Crown w USA.

Warsztaty dla absolwentów kursu Crown, podczas których uczestnicy poznają jakie błędy popełnia się w finansach i dowiedzą się jak ich uniknąć.

Po ukończeniu kursu uczestnicy wyjdą bogatsi w wiedzę i silniejsi w stosowaniu narzędzi finansowych w codziennym życiu.

Fundacja dla Rodziny

Rodzinna Majówka

STREFA RODZINNA

Na długi wiosenny weekend zapraszamy na wyjazd rodzinny w przepiękne miejsce w polskich górach. Połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach z cyklu Dialogi Małżeńskie, a po południu mają czas dla siebie i swoich dzieci. 

Wakacje w górach

STREFA RODZINNA

Co roku organizujemy wakacyjne wyjazdy rodzinne.  W tym roku spotkamy się w górach w Poroninie-Stasikówce.

Jest to doskonałe połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci. Jeden cały dzień przeznaczony jest na rodzinną wyprawę po górach.

Proponujemy trzy grupy tematyczne:

  • Dialogi Małżeńskie
  • Wychowywanie Dzieci
  • Wakacje z Biblią
Para blisko siebie przyglądająca się krajobrazowi górskiemu. Fundacja dla Rodziny

Wakacje w górach

STREFA RODZINNA

Co roku organizujemy wakacyjne wakacyjne wyjazdy rodzinne.  W tym roku spotkamy się w górach w Poroninie-Stasikówce.

Jest to doskonałe połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci. Jeden cały dzień przeznaczony jest na rodzinną wyprawę po górach.

Proponujemy trzy grupy tematyczne:

  • Dialogi Małżeńskie
  • Wychowywanie Dzieci
  • Wakacje z Biblią
Fundacja dla Rodziny

Biwaki Ojca z Dzieckiem

STREFA RELACJI

Siła rodziny zależy od tego jak mocne więzi łączą małżonków, ale także rodziców z dziećmi. Organizujemy Biwaki Ojca z Dzieckiem, aby dać im przestrzeń do wzmocnienia ich relacji, do bycia sam na sam, do wspólnej zabawy i rozmowy. Ojciec zabiera na weekend jedno dziecko, aby całkowicie oddać mu swój czas. Oddzielnie są turnusy dla Ojca z Synem, oddzielnie dla Ojca z Córką.

Biwak Rowerowy Ojca z Nastolatkiem

STREFA RELACJI

Siła rodziny zależy od tego jak mocne relacje łączą małżonków, ale także rodziców z dziećmi.
Tym razem zapraszamy, do przygody Ojca z jednym dzieckiem w towarzystwie … roweru!  Single Tracki czekają na zdobycie! Zabierz córkę, albo syna (wiek 13+) i podejmijcie nowe wyzwanie!

Fundacja dla Rodziny
Fundacja dla Rodziny

Wakacje nad morzem

STREFA RODZINNA

Co roku organizujemy wakacyjne wyjazdy rodzinne nad morze. Połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci. Proponujemy trzy grupy tematyczne:

Patronat Honorowy nad wakacyjnymi rekolekcjami objął Wojewoda Dolnośląski, Pan Jarosław Obremski. Arcybiskup Józef Kupny potwierdził swoim błogosławieństwem działalność naszej Fundacji dla dobra rodzin.

Randki Małżeńskie online

STREFA RELACJI

Zapraszamy Was do porandkowania we własnym domowym zaciszu. 

Czeka na Was 7 wspaniałych randek, które dobrze przeżyte mogą wynieść Wasze relacje na wyżyny. 

Wyobraźcie sobie spotkanie we dwoje, w domowej, romantycznej atmosferze, z cichą muzyką w tle, ze świecami na stole i pyszną kolacją. Prawda, że brzmi obiecująco? 

Bibliodrama stacjonarnie

STREFA DUCHOWA

Bibliodrama to SPOTKANIE ze SŁOWEM, drugim człowiekiem i samym sobą. Jest to czas dany TOBIE, abyś mógł wejść głębiej i dotknąć ŹRÓDŁA. Bibliodrama to narzędzie, które pomaga zrozumieć nie tylko Słowo, lecz Go doświadczyć i pokochać. Istotnym elementem takiego spotkania ze Słowem Bożym jest aktywność połączona nierozerwalnie z kreatywnością i spontanicznością. Można wyrazić siebie poprzez różne formy własnej twórczości: pisanie listu, wierszy, dowolnego tekstu, prac plastycznych, rzeźby czy nawet tańca. Wszystko dozwolone, aby móc jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. 

Fundacja dla Rodziny

Bibliodrama online

STREFA DUCHOWA

Bibliodrama to narzędzie, które pomaga zrozumieć nie tylko Słowo, lecz Go doświadczyć i pokochać. Bibliodrama będzie prowadzona przez Internet w formie warsztatowej przez komunikator Google Meet. To umożliwia każdemu z uczestników bycie widocznym i branie aktywnego udziału. Prowadzący będą sugerować różne ćwiczenia, które uczestnicy w wolności będą mogli wykonywać. Wszystkie spotkania będą prowadzone przez certyfikowanych liderów bibliodram Polskiego Towarzystwa Bibliodramy.

Akcja Relacja

STREFA RELACJI

Cykl krótkich filmików dla małżonków/narzeczonych, które mają na celu uświadomić istotę relacji damko-męskich, uporządkować hierarchię wartości i pogłębić dialog między nimi. Pierwszy cykl filmów powstał na potrzeby Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw w lutym 2022 roku. Od listopada 2022 roku rozpoczynamy Akcję Relację Kontynuację.
Kliknij w linki poniżej, aby przejść bezpośrednio do nagrań:

Fundacja dla Rodziny
Fundacja dla Rodziny

Modlitwa

STREFA DUCHOWA

Wprowadziliśmy trzy formy modlitewne dla/za pracowników, wolontariuszy i darczyńców Fundacji dla Rodziny. Jezus sam mówi do nas: „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Chcemy więc, aby nasza fundacyjna rodzina stała się wieczernikiem modlitwy, abyśmy wspierali się modlitwą i powierzali Bogu nasze inicjatywy. 

Kurs Finansowy oparty na Biblii dla kadry zarządzającej i właścicieli firm

STREFA ROZWOJU

Zapraszamy kadrę zarządzającą i właścicieli firm na kurs finansowy oparty na Biblii, dedykowany specjalnie dla nich. Podczas kursu poznajemy odpowiedź na pytania dotyczące pieniędzy, inwestycji, pożyczania, dawania i oszczędzania. Jest to niesamowita podróż po kartach Pisma Świętego, gdzie Bóg sam odpowiada na nasze wątpliwości. Uzyskujemy wolność finansową oraz uczymy się uczciwie zarządzać pieniędzmi i ludźmi.

Fundacja dla Rodziny

Masz pomysł?

STREFA KREATYWNOŚCI

Jeśli masz pomysł na fajną inicjatywę napisz do nas! Wspieramy działania ewangelizacyjne innych ludzi.

Sfinansowaliśmy nagranie świadectw małżeństw uratowanych Bożą ręką. Zobacz efekty

Fundacja dla Rodziny