Fundacja w mediach

Fundacja w mediach


Często podejście do finansów mamy bardzo skrajne. Niektórzy z nas są albo bardzo skąpi, uznając, że pieniądze są najważniejsze w życiu, że należy je gromadzić i z nikim się nimi nie dzielić, a inny z nas są rozrzutni. Gdzie jest złoty środek podejścia do finansów? A może w ogóle go nie ma?

W naszych małżeństwach zdarza się nam spierać o kwestie finansowe, na co wydać pieniądze, skąd je wziąć – czy to dużo, czy mało? Jak rozmawiać ze sobą, aby również temat finansów przyczyniał się do umacniania miłości małżeńskiej, a nie stawał się źródłem konfliktów?

Rozmowa Andrzeja Cwynara na kanale fundacji "Służąc życiu" o tym jak Pan Bóg uratował jego małżeństwo oraz o grancie ewangelizacyjnym.
Gościem odcinka jest Waldemar Rożek – mąż i ojciec czwórki dzieci. Przełomowym wydarzeniem w życiu Waldka był wyjazd do Medjugorie. Aktywnie działa w Fundacji dla Rodziny. Angażuje się w budowanie relacji poprzez wędrówki rodziców z dziećmi i wspólne biwakowanie..

Pamiętajmy, że małżeństwo to też walka o nas dwoje, o wspólnie spędzany czas, o relację, którą nieustannie trzeba pielęgnować. Jeżeli brakuje nam takiego wspólnie spędzanego czasu, przebywania z sobą, to nasza bliskość zaczyna się rozjeżdżać...

- Spotkanie było dla mnie ważne i cenne. Był czas na modlitwę, rozmowy, poznawanie się i wsłuchiwanie, co poszczególne osoby robią w Kościele. Jeśli chodzi o radę, to pracowaliśmy w grupach, które później przedstawiły swoje wnioski. Pochylaliśmy się głównie nad synodem.

Może nieraz usłyszałeś, że jesteś najgorszym rodzicem na świecie, że nic nie rozumiesz albo że masz zostawić swoje dziecko w spokoju. – Nie przejmuj się tym. - Słyszeliśmy to w różnej formie, nie tylko od Julii. Czas nastoletni u dzieci rządzi się swoimi prawami – mówił A. Cwynar.

Rzut #MęskimOkiem na to, jak dogadać się z nastolatkiem. Rozmowa Michała Bondyry z Andrzejem Cwynarem w Radio Emaus o tym jak poradzić sobie z nastolatkiem i nie zwariować.

Wolałbym nie oceniać, co jest nie tak. Lepiej z naszego punktu widzenia diagnozować, co jest, co się dzieje i co robić dalej. Mamy czasem poczucie, że w Kościele jest dużo teologizacji, dużo mądrych słów, które trudno jest przełożyć na codzienne życie, więc w naszej działalności staramy się to upraszczać...

Podobno najczęstszym powodem kłótni w małżeństwie są" władza, seks, a na pierwszym miejscu... pieniądze. Dlaczego finanse są aż takim źródłem nieporozumień? Co zrobić, żeby łączyły zamiast dzielić?

Chociaż jako małżeństwo "wychowaliśmy się" w Domowym Kościele, oferta fundacji - co bardzo podkreślam - nie jest skierowana do osób zaangażowanych we wspólnoty. Przeciwnie - naszą grupą docelową są osoby, które nie mają doświadczenia bycia we wspólnocie.

Zakończone we wtorek 396. zebranie plenarne KEP na Jasnej Górze przyniosło kilka zmian w radach i komisjach Episkopatu. Jedną z nich jest wybór Roksany i Andrzeja Cwynarów do grona konsultorów Rady ds. Rodzin przy KEP.

Rozmowa u Przemka Jasińskiego na kanele "Moc w słabości" z Andrzejem Cwynarem, który opowiada o tym jak po Bożemu ułożyć sobie sferę finansową.
Fundacja dla Rodziny

Fundacja dla Rodziny proponuje ojcom przeżycie niezwykłych chwil ze swoim dzieckiem - ze wspólnym gotowaniem strawy w kociołku nad ogniskiem, z grą terenową w lesie, kajakami, lodami, plażowaniem lub…
Fundacja dla Rodziny

Zaczyna się od tego, żeby być świadomym mężczyzną, zapanować nad sobą, kontrolować siebie. Najpierw trzeba się poczuć dobrze jako mężczyzna, potem jako mąż, bo w tej relacji pojawia się obszar ojcostwa.

Jak rozpoznać nadchodzący kryzys? Co zrobić by zminimalizować ilość trudnych sytuacji w małżeństwie? Czy istnieje sposób by sprawdzić się przed ślubem? Zapraszam do posłuchania rozmowy z Roksana i Andrzej Cwynar, założycielami Fundacja dla Rodziny.

Ojcostwo i wydarzenia, które je wzmacniają, to codzienność Andrzeja Cwynara, szefa Fundacji Dla Rodziny. Rozmawiamy m.in. o biwakach ojców z dziećmi, o ojcostwie, w którym kierunek jest ważniejszy niż prędkość, czy o warsztatach, które nasz gość prowadzi dla ojców w więzieniach.

Andrzej Cwynar jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie wychowania dzieci do posługiwania się pieniędzmi. Według niego jest to obszar, który dzieci powinny trenować i przywyknąć do aspektów z nim związanych. Dzisiaj dzieli się swoją pomysłowością w tej dziedzinie. Zapraszamy!
Fundacja dla Rodziny

Rozmowa z Waldkiem Rożkiem - nauczycielem wychowania fizycznego, Liderem ds. Biwaków Ojca z Dzieckiem w naszej Fundacji, członkiem Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Oławie, Wojownikiem Maryi, mężem Ani, tatą 4 dzieci...

Rozmowa Dawida Mrotka z Andrzejem Cwynarem, który dzieli się tym jak go w życiu przeorało i jak z rekina finansowego stał się finansistą myślącym po Bożemu. Andrzej prowadzi u nas Kurs Finansowy na podstwie Kursu Crown.
Fundacja dla Rodziny

Pierwszy cykl filmów poświęconych tematyce małżeńskiej wyświetlono 200 tys. razy. Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały kolejną serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację.

Fundacja dla Rodziny

Wypowiedź naszego Prezesa Andrzeja Cwynara w głównym wydaniu Wiadomości, w temacie rodzicielskim, z okazji pojawienia się na świecie 8 miliardowego człowieka.

wiadomości TVP 1
Fundacja dla Rodziny

Kryzys jest szansą na stworzenie lepszego związku. On nas obnaża, pokazuje jakiś brak. Kiedy mamy jakieś problemy musimy stanąć przed nimi w pokorze, przyjąć je. Ważne jest, aby małżonkowie wspólnie ten kryzys przepracowali – mówi Andrzej Cwynar.
Fundacja dla Rodziny

Jak dbać o swoje finanse i planować wydatki w tych trudnych czasach? Z głową! O sposobach na oszczędzanie, a także inwestowanie opowiedzą Sabina Orlik i Angelika Rojek - wolontariuszki Fundacji dla Rodziny.

Fundacja dla Rodziny

To już druga edycja cyklu "Akcja Relacja". Filmy dla małżonków zostały przygotowane przez Fundację dla Rodziny i kanał "Teobańkologia".

Fundacja dla Rodziny

„Akcja Relacja Kontynuacja” to cykl dziesięciu 8-minutowych filmów, które odpowiedzą na pytania, m.in. jak rozwiązywać konflikty, budować relacje z teściami, określać granice czy przeżywać bliskość fizyczną.

Fundacja dla Rodziny

Pierwszy cykl filmów poświęconych małżonkom wyświetlono 200 tys. razy. Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały kolejną serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację. Premiera 5 listopada.

Fundacja dla Rodziny

Prezes fundacji, Andrzej Cwynar wraz z żoną Roksaną Cwynar, opowiadają o powrocie "Akcji Relacji" na kanał YouTube. Już 5 listopada nowy odcinek, 1 z 10 w serii "AR Kontynuacja".

Fundacja dla Rodziny

Po raz kolejny wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przy bielawskiej parafii zorganizowała dla małżonków warsztaty, które 9 września poprowadził Andrzej Cwynar, założyciel Fundacji Dla Rodziny.

Fundacja dla Rodziny

O tym, jak być ojcem, który realnie uczestniczy w rodzinnym życiu i ma na nią wpływ będziemy rozmawiać w programie Dobre Historie. Poznamy niesamowitych ojców, którzy mają świadomość swojej odpowiedzialności i dbają o relację z dzieckiem, nie rezygnując tym samym z zadbania o dobro materialne rodziny.

Fundacja dla Rodziny

Reportaż o Dniach dla Rodziny w Międzywodziu z 2022 roku. Rekolekcje połączone z warsztatami finansowymi "Jedność małżeńska a finanse". Współorganizowane z Fundacją Young Tree.

Fundacja dla Rodziny

Prezes fundacji, Andrzej Cwynar podpowiada w rozmowie o tym, jak znaleźć dla siebie czas m.in. dzięki organizowanym wycieczkom czy biwakom, ale – jak sam podkreśla – nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by potrafić wygospodarować chwilę dla żony i męża.

Fundacja dla Rodziny

Rozmowa Andrzeja Cwynara w Telewizji EWTN w nowym programie "Dookoła rodziny", z okazji Dnia Ojca. Andrzej opowiada o swoim doświadczeniu ojcostwa oraz o działalności naszej Fundacji.


Fundacja dla Rodziny

Konferencja Andrzeja Cwynara na 5. Ojcowskim Poligonie Duchowym w Parczewie pt. "Ojciec obecny, ojciec nieobecny" (23.04.2022). Tegoroczny poligon organizowany był pod hasłem: "Rodzina silna obecnością ojca". A tu link do krótkiego wywiadu https://youtu.be/nvjXGweBr18
Fundacja dla Rodziny

Gościem audycji Dziś w Kościele był sam prezes i założyciel Fundacji dla Rodziny, Andrzej Cwynar. Opowiedział nam przede wszystkim, co sprawiło, jaki bodziec na to, żeby stworzyć w ogóle taką inicjatywę.
Fundacja dla Rodziny

Rozmowa Andrzeja Cwynara z Michałem Bondyrą w Radio Emaus. Męska rozmowa o męskich sprawach czyli o tym jak wzmacniać więzi małżeńskie oraz jak być efektywnym tatą.
Fundacja dla Rodziny

"Poznali się na rekolekcjach, gdy byli na życiowych zakrętach. Po ślubie przeszli kryzys. Pokonali go dzięki wierze i wspólnocie. Dziś pomagają innym małżeństwom."
Fundacja dla Rodziny

“Coś niezwykle potrzebnego proponuje fundacja „Dla Rodziny”, która uruchomiła ewangelizacyjny konkurs grantowy.”


Fundacja dla Rodziny

Relacja z wyjazdu rodzinnego Dialogi Małżeńskie. Wypowiedzi dwóch rodzin uczestniczących, prowadzących i ks. opiekuna.
Fundacja dla Rodziny

Przy wojewodzie dolnośląskim powstała rada do spraw rodziny. W jej skład weszli samorządowcy, lekarze, liderzy opinii, przedstawiciele organizacji pozarządowych i znawcy tematu. Z radością informujemy, że również w tym zacnym gronie pojawił się Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny z Oławy.
Fundacja dla Rodziny

Randki małżeńskie bez walenia krzyżem po głowie. Z Roksaną i Andrzejem Cwynarami z "Fundacji dla Rodziny", organizatorami trwających właśnie Randek Małżeńskich, rozmawia Jerzy Kamiński.Fundacja dla Rodziny

Fundacja "Dla Rodziny" oraz kanał Teobańkologia zapraszają wszystkie małżeństwa na randki online. Będzie o temperamentach, konfliktach, dzieciach, seksie i budżecie rodzinnym. To propozycja dla wszystkich małżeństw, bez względu na staż, zaangażowanie religijne, czy miejsce zamieszkania...
Fundacja dla Rodziny

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja dla Rodziny dołączyła do Związku Dużych Rodzin.Dzięki niej istnieje możliwość skorzystania z 5% zniżki na kursy Crown oraz Rekolekcje on-line „Finanse po Bożemu” – na podstawie kursu finansowego Crown.


Fundacja dla Rodziny

W ostatni weekend sierpnia przy Górze Iglicznej, w salezjańskim ośrodku Marianówka, odbył się weekend ojców z córkami. Założenia tych trzech dni są proste - tata i córka spędzają z sobą czas poza domem. Wtedy nie rozpraszają ich domowe obowiązki, inni domownicy, bieżące sprawy.
Fundacja dla Rodziny

Jak układać swoje finanse, opierając się na Piśmie Świętym? Wiedzą to doskonale ludzie, którzy ukończyli we Wrocławiu kurs Crown. Ich świadectwa są intrygujące.
Fundacja dla Rodziny

Andrzej Cwynar - prezes naszej Fundacji, wziął udział w Międzynarodowym Forum Tato.net w Zabrzu 06.04.2019. Jego wystąpienie zaczyna się od 48 minuty, ale polecamy obejrzeć całość.


Fundacja dla Rodziny

Nie musisz zabierać dziecka na wycieczkę dookoła świata, aby zbudować z nim dobre relacje. Czasami wystarczy wziąć wędkę i pójść na ryby – przekonuje Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny, trener Tato.net i założyciel Ojcowskiego Klubu w Oławie.

Fundacja dla Rodziny

Andrzej Cwynar zaprasza na Randki Małżeńskie w telewizji regionalnej Oława.


Fundacja dla Rodziny

Andrzej Cwynar – mąż i tata trójki dzieci, nauczyciel NPR, trener Tato.net, Lider Crown, Asystent Bibliodramy, założyciel Ojcowskiego Klubu w Oławie, a także Fundacji dla Rodziny. Organizuje warsztaty, biwaki, wędrówki dla ojców z dziećmi – głównie ojców z synami.


Spodobało mi się jej imię – śmieje się Andrzej zapytany o początek znajomości z żoną. – Akurat. Mąż nawet nie wiedział jak mam na imię, ponieważ spotkaliśmy się na rekolekcjach o rozeznawaniu życiowego powołania , a tam jest taka zasada, że się do siebie nie odzywa...

Fundacja dla Rodziny

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyły się warsztaty pt. "Ojcostwo a praca".Andrzej Cwynar, organizator spotkania, podkreśla, że poruszony temat jest bardzo ważnym aspektem codzienności mężów i ojców.

Fundacja dla Rodziny

Mniejsi i więksi mężczyźni spotkali się na miejscu - w Marianówce na terenie Salezjańskiego Ośrodka Rekolekcyjnego - w Boże Ciało popołudniu. Była wspólna kolacja i okazja do integracji.Fundacja dla Rodziny

Rozmowa z Andrzejem Cwynarem, współorganizatorem „Tygodnia dla Rodziny”, który zaplanowano w gminie Strzelin od 26 maja do 3 czerwca br.
Fundacja dla Rodziny

Na zaplanowanej wcześniej rozprawie rozwodowej zjawiła się tylko żona, tłumacząc, że... sprawa jest nieaktualna. 10 dni później razem z mężem przeżywali uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. To owoc cyklu spotkań w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie.
Fundacja dla Rodziny

W najbliższy weekend w Strzelinie odbędą się warsztaty dla żon i mężów. Można się jeszcze zapisać i dowiedzieć się więcej jak w sytuacjach kryzysowych "nie utopić się w łyżce wody".Fundacja dla Rodziny

Rolą private bankiera jest wspieranie klienta nie tylko w zarządzaniu majątkiem prywatnym, ale też firmowym – wskazanie pól ryzyka, szans na dodatkowy zysk, możliwych optymalizacji.