Fundacja w mediach


Fundacja dla Rodziny proponuje ojcom przeżycie niezwykłych chwil ze swoim dzieckiem - ze wspólnym gotowaniem strawy w kociołku nad ogniskiem, z grą terenową w lesie, kajakami, lodami, plażowaniem lub…

Jak rozpoznać nadchodzący kryzys? Co zrobić by zminimalizować ilość trudnych sytuacji w małżeństwie? Czy istnieje sposób by sprawdzić się przed ślubem? Zapraszam do posłuchania rozmowy z Roksana i Andrzej Cwynar, założycielami Fundacja dla Rodziny.

Rozmowa z Waldkiem Rożkiem - nauczycielem wychowania fizycznego, Liderem ds. Biwaków Ojca z Dzieckiem w naszej Fundacji, członkiem Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Oławie, Wojownikiem Maryi, mężem Ani, tatą 4 dzieci...

Ojcostwo i wydarzenia, które je wzmacniają, to codzienność Andrzeja Cwynara, szefa Fundacji Dla Rodziny. Rozmawiamy m.in. o biwakach ojców z dziećmi, o ojcostwie, w którym kierunek jest ważniejszy niż prędkość, czy o warsztatach, które nasz gość prowadzi dla ojców w więzieniach.

Pierwszy cykl filmów poświęconych tematyce małżeńskiej wyświetlono 200 tys. razy. Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały kolejną serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację.


Wypowiedź naszego Prezesa Andrzeja Cwynara w głównym wydaniu Wiadomości, w temacie rodzicielskim, z okazji pojawienia się na świecie 8 miliardowego człowieka.

wiadomości TVP 1

Kryzys jest szansą na stworzenie lepszego związku. On nas obnaża, pokazuje jakiś brak. Kiedy mamy jakieś problemy musimy stanąć przed nimi w pokorze, przyjąć je. Ważne jest, aby małżonkowie wspólnie ten kryzys przepracowali – mówi Andrzej Cwynar.

Jak dbać o swoje finanse i planować wydatki w tych trudnych czasach? Z głową! O sposobach na oszczędzanie, a także inwestowanie opowiedzą Sabina Orlik i Angelika Rojek - wolontariuszki Fundacji dla Rodziny.


To już druga edycja cyklu "Akcja Relacja". Filmy dla małżonków zostały przygotowane przez Fundację dla Rodziny i kanał "Teobańkologia".


„Akcja Relacja Kontynuacja” to cykl dziesięciu 8-minutowych filmów, które odpowiedzą na pytania, m.in. jak rozwiązywać konflikty, budować relacje z teściami, określać granice czy przeżywać bliskość fizyczną.


Pierwszy cykl filmów poświęconych małżonkom wyświetlono 200 tys. razy. Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały kolejną serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację. Premiera 5 listopada.


Prezes fundacji, Andrzej Cwynar wraz z żoną Roksaną Cwynar, opowiadają o powrocie "Akcji Relacji" na kanał YouTube. Już 5 listopada nowy odcinek, 1 z 10 w serii "AR Kontynuacja".


Po raz kolejny wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przy bielawskiej parafii zorganizowała dla małżonków warsztaty, które 9 września poprowadził Andrzej Cwynar, założyciel Fundacji Dla Rodziny.


O tym, jak być ojcem, który realnie uczestniczy w rodzinnym życiu i ma na nią wpływ będziemy rozmawiać w programie Dobre Historie. Poznamy niesamowitych ojców, którzy mają świadomość swojej odpowiedzialności i dbają o relację z dzieckiem, nie rezygnując tym samym z zadbania o dobro materialne rodziny.


Reportaż o Dniach dla Rodziny w Międzywodziu z 2022 roku. Rekolekcje połączone z warsztatami finansowymi "Jedność małżeńska a finanse". Współorganizowane z Fundacją Young Tree.


Prezes fundacji, Andrzej Cwynar podpowiada w rozmowie o tym, jak znaleźć dla siebie czas m.in. dzięki organizowanym wycieczkom czy biwakom, ale – jak sam podkreśla – nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by potrafić wygospodarować chwilę dla żony i męża.


Rozmowa Andrzeja Cwynara w Telewizji EWTN w nowym programie "Dookoła rodziny", z okazji Dnia Ojca. Andrzej opowiada o swoim doświadczeniu ojcostwa oraz o działalności naszej Fundacji.Konferencja Andrzeja Cwynara na 5. Ojcowskim Poligonie Duchowym w Parczewie pt. "Ojciec obecny, ojciec nieobecny" (23.04.2022). Tegoroczny poligon organizowany był pod hasłem: "Rodzina silna obecnością ojca". A tu link do krótkiego wywiadu https://youtu.be/nvjXGweBr18

Gościem audycji Dziś w Kościele był sam prezes i założyciel Fundacji dla Rodziny, Andrzej Cwynar. Opowiedział nam przede wszystkim, co sprawiło, jaki bodziec na to, żeby stworzyć w ogóle taką inicjatywę.

Rozmowa Andrzeja Cwynara z Michałem Bondyrą w Radio Emaus. Męska rozmowa o męskich sprawach czyli o tym jak wzmacniać więzi małżeńskie oraz jak być efektywnym tatą.

"Poznali się na rekolekcjach, gdy byli na życiowych zakrętach. Po ślubie przeszli kryzys. Pokonali go dzięki wierze i wspólnocie. Dziś pomagają innym małżeństwom."

“Coś niezwykle potrzebnego proponuje fundacja „Dla Rodziny”, która uruchomiła ewangelizacyjny konkurs grantowy.”Relacja z wyjazdu rodzinnego Dialogi Małżeńskie. Wypowiedzi dwóch rodzin uczestniczących, prowadzących i ks. opiekuna.

Przy wojewodzie dolnośląskim powstała rada do spraw rodziny. W jej skład weszli samorządowcy, lekarze, liderzy opinii, przedstawiciele organizacji pozarządowych i znawcy tematu. Z radością informujemy, że również w tym zacnym gronie pojawił się Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny z Oławy.

Randki małżeńskie bez walenia krzyżem po głowie. Z Roksaną i Andrzejem Cwynarami z "Fundacji dla Rodziny", organizatorami trwających właśnie Randek Małżeńskich, rozmawia Jerzy Kamiński.
Fundacja "Dla Rodziny" oraz kanał Teobańkologia zapraszają wszystkie małżeństwa na randki online. Będzie o temperamentach, konfliktach, dzieciach, seksie i budżecie rodzinnym. To propozycja dla wszystkich małżeństw, bez względu na staż, zaangażowanie religijne, czy miejsce zamieszkania...

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja dla Rodziny dołączyła do Związku Dużych Rodzin.Dzięki niej istnieje możliwość skorzystania z 5% zniżki na kursy Crown oraz Rekolekcje on-line „Finanse po Bożemu” – na podstawie kursu finansowego Crown.W ostatni weekend sierpnia przy Górze Iglicznej, w salezjańskim ośrodku Marianówka, odbył się weekend ojców z córkami. Założenia tych trzech dni są proste - tata i córka spędzają z sobą czas poza domem. Wtedy nie rozpraszają ich domowe obowiązki, inni domownicy, bieżące sprawy.

Jak układać swoje finanse, opierając się na Piśmie Świętym? Wiedzą to doskonale ludzie, którzy ukończyli we Wrocławiu kurs Crown. Ich świadectwa są intrygujące.

Andrzej Cwynar - prezes naszej Fundacji, wziął udział w Międzynarodowym Forum Tato.net w Zabrzu 06.04.2019. Jego wystąpienie zaczyna się od 48 minuty, ale polecamy obejrzeć całość.Nie musisz zabierać dziecka na wycieczkę dookoła świata, aby zbudować z nim dobre relacje. Czasami wystarczy wziąć wędkę i pójść na ryby – przekonuje Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny, trener Tato.net i założyciel Ojcowskiego Klubu w Oławie.


Andrzej Cwynar zaprasza na Randki Małżeńskie w telewizji regionalnej Oława.Andrzej Cwynar – mąż i tata trójki dzieci, nauczyciel NPR, trener Tato.net, Lider Crown, Asystent Bibliodramy, założyciel Ojcowskiego Klubu w Oławie, a także Fundacji dla Rodziny. Organizuje warsztaty, biwaki, wędrówki dla ojców z dziećmi – głównie ojców z synami.


W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyły się warsztaty pt. "Ojcostwo a praca".Andrzej Cwynar, organizator spotkania, podkreśla, że poruszony temat jest bardzo ważnym aspektem codzienności mężów i ojców.


Mniejsi i więksi mężczyźni spotkali się na miejscu - w Marianówce na terenie Salezjańskiego Ośrodka Rekolekcyjnego - w Boże Ciało popołudniu. Była wspólna kolacja i okazja do integracji.
Rozmowa z Andrzejem Cwynarem, współorganizatorem „Tygodnia dla Rodziny”, który zaplanowano w gminie Strzelin od 26 maja do 3 czerwca br.

Na zaplanowanej wcześniej rozprawie rozwodowej zjawiła się tylko żona, tłumacząc, że... sprawa jest nieaktualna. 10 dni później razem z mężem przeżywali uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. To owoc cyklu spotkań w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie.

W najbliższy weekend w Strzelinie odbędą się warsztaty dla żon i mężów. Można się jeszcze zapisać i dowiedzieć się więcej jak w sytuacjach kryzysowych "nie utopić się w łyżce wody".
Rolą private bankiera jest wspieranie klienta nie tylko w zarządzaniu majątkiem prywatnym, ale też firmowym – wskazanie pól ryzyka, szans na dodatkowy zysk, możliwych optymalizacji.