Akcja Relacja

Projekt „Akcja Relacja” to cykl krótkich filmów, dotyczących m.in. rozwiązywania konfliktów w związku, dbania o wspólny dobrostan, właściwego określania granic, dbania o relacje małżeńskie.

Projekt został zainicjowany w lutym 2022 roku z okazji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw i zrealizowany przy współudziale Teobańkologii.

I cykl „Akcja Relacja” został odtworzony na kanale You Tube łącznie ok. 200 000 razy. W cyklu tym jest 8 odcinków filmów, 3-4 minutowych.

Od listopada 2022 roku publikujemy filmy z II cyklu „Akcja Relacja Kontynuacja”. W sumie jest 10 odcinków, ok. 8 minutowych.

Filmy Akcja Relacja zrealizowane są przez Roksanę i Andrzeja Cwynarów, którzy są małżeństwem z ponad 20 letnim stażem oraz rodzicami trójki dzieci, założycielami naszej Fundacji.

Roksana Cwynar – pedagog specjalny – terapeuta, Lider Edukacji Finansowej CROWN, absolwentka Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie, prowadzi działalność gospodarczą – ucząc języka angielskiego.

Andrzej Cwynar – ekonomista, Lider Edukacji Finansowej CROWN, trener Tato.net, Lider Ojcowskiego Klubu, Lider Bibliodramy, nauczyciel Naturalnych Metod Planowania Rodziny, absolwent Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie, pomysłodawca i założyciel Fundacji dla Rodziny.

Fundacja dla Rodziny

Akcja Relacja Kontynuacja - listopad 2022

odc. 1 Czy to ta, czy to ten?

Film podpowiada, na czym oprzeć się w poszukiwaniach swojego wybrańca/swojej wybranki, po czym poznać, że to, co przeżywamy, to jest prawdziwa miłość i co zrobić wtedy, gdy mamy problem z wyrażaniem i odczuwaniem własnych emocji.  

odc. 2 O radościach

Związek z drugim człowiekiem – mimo nieuchronnych życiowych burz – powinien być dla nas źródłem szczęścia. Film pokazuje drogi i sposoby, na budowanie jedności w związku, poprzez poszukiwanie tego, co łączy i sprawia radość.

odc. 3 O punktach zapalnych w naszych relacjach

Nie ma związku bez punktów zapalnych, wybuchów i pożarów – jakie są najczęstsze zapalniki w związkach i jak wyjść z trudnych sytuacji, radząc sobie skutecznie i bezpiecznie z emocjami własnymi oraz swojego małżonka, gdzie szukać pomocy, kiedy jest już naprawdę trudno – o tym mówi kolejny odcinek.

odc. 4 Czy to naprawdę miłość?

Czym tak naprawdę jest miłość, jak daleko w niej od uczuć do decyzji? – film podpowiada co zrobić, by miłość nie wygasała wraz ze zmieniającymi się w nas emocjami.

odc. 5 Priorytetyzacja

Co jest pierwsze, co jest drugie, a co jest trzecie? W kolejnym odcinku poruszany jest temat priorytetów w życiu i przeznaczania czasu na najważniejsze rzeczy, a przede wszystkim osoby. 

odc. 6 Być jednym ciałem i jednym duchem

Kolejny odcinek opowiada o budowaniu jedności małżeńskiej – tej zewnętrznej i cielesnej. Co musi się wydarzyć aby spotkanie fizyczne było satysfakcjonujące i udane. 

odc. 7 Gdy się nie układa. Kocham i wystarczy.

Zdarza się, że małżeństwo, poprzez nagromadzenie różnorakich trudności staje się toksyczną, niszczącą relacją – film mówi o tym, co wtedy robić i gdzie szukać pomocy.

odc. 8 Ja sama. Jak nie wychować lenia.

Odcinek o współpracy, o odkrywaniu wartości tego, co zrobi druga osoba i o tym, jak nie wychować lenia.

odc. 9 My i teściowie.

Nasz dom rodzinny ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszej obecnej rodziny. Odcinek o tym, jak uzyskać niezależność finansową, emocjonalną w stosunku do swoich rodziców, ale także swoich dzieci.

odc. 10 Wdzięczność

Jak być wdzięcznym i zadowolonym ze swojego życia? Jak być w relacji ze sobą, drugim człowiekiem i delektować się życiem? Gdzie w tym wszystkim jest odpoczynek? Na zakończenie serii odcinek o wdzięczności.

Akcja Relacja - luty 2022

odc. 1 Jak radzić sobie na małżeńskim ringu?

Czy dobre pary się kłócą? Czy w małżeństwie wszystko musi być wspólne? Czy „jeśli zazdrości, to znaczy, że kocha”? Odpowiedzi na te pytania postarają się znaleźć Roksana i Andrzej Cwynarowie z naszej Fundacji, którzy tworzą szczęśliwe małżeństwo od 21 lat! Są rodzicami 3 dzieci, a od 13 lat formują się w Domowym Kościele (gałęzi Ruchu Światło-Życie). 

odc. 2 To jest moje. Nie ruszaj.

W drugim odcinku pt. „To jest moje. Nie ruszaj.” Roksana i Andrzej Cwynarowie poruszają temat tego, ile trzeba i można dawać z siebie w małżeństwie. Jaka jest odpowiedź? Czy tylko jedna? Gdzie są granice tego dawania? Co robić, gdy drugiej stronie się nie chce? Dużo pytań, dużo konkretnych odpowiedzi, zobacz!

odc. 3 A jesli śmierć nas (nie)rozłączy?

W trzecim odcinku Roksana i Andrzej Cwynarowie w piękny sposób poruszają temat bardzo trudny. Co, jeśli coś nam się rozsypie? Co, jeśli piękne uczucia przemijają? Czy to koniec?… Na koniec filmu oczywiście jest zadanie, nieco inne niż do tej pory. Zobaczcie, bo warto! W rozwiązaniu dzisiejszego zadania pomoże Wam ta playlista ŚWIADECTWA.

 

odc. 4 Co zamiast cichych dni?

W czwartym odcinku pt. „Co zamiast cichych dni” Roksana i Andrzej Cwynarowie zachęcają, by wyobrazić sobie pewne zwierzęta ciągnące wóz… Dlaczego? Obejrzyj! Oni wszystko wyjaśnią 🙂 Czy w małżeństwie idziemy razem? Czy ważny jest kierunek, czy prędkość?… Co jest najważniejsze w codzienności? Będzie też, oczywiście, zadanie!

odc. 5 [1+1=1]

W piątym odcinku pt. „1+1=1″, jak łatwo się domyślić, Roksana i Andrzej Cwynarowie poruszają temat małżeńskiej jedności. Czy wiesz, przy ilu stołach trzeba się spotykać w małżeństwie? Kiedy się przytulać, a kiedy lepiej nie? Co jedność oznacza dla kobiet, a czym jest dla mężczyzn? 👩‍❤️‍👨 Zobacz! Oczywiście potem możesz wykonać zadanie specjalne. 🙂

odc. 6 Jak szybko się pogodzić?

W szóstym odcinku pt. „Jak się szybko pogodzić” Roksana i Andrzej Cwynarowie podpowiedzą, jak się szybko godzić? Będzie też, oczywiście, zadanie!

odc. 7 Denerwujesz mnie!

Dziś, w 7 odcinku, dowiemy się od Roksany i Andrzeja mi.in.: skąd wziąć dobrego męża? Jakie formy modlitwy są najlepsze? Czy Pan Bóg od razu wysłuchuje naszych modlitw? Jest kolejne zadanie do wykonania i #polecajka różańcowa. 🙏

odc. 8 Mój Ci on!

W ósmym, ostatnim odcinku pt. „Mój Ci on – zaborczość czy miłość?” Roksana i Andrzej Cwynarowie podsumowują cały cykl, poruszając sedno – RELACJE, jakie nas łączą. Co wspólnego ma małżeństwo z kwiatem? Dlaczego czasem coś nam się rozsypuje? Czego szukają w związku kobiety, a czego mężczyźni? I… jaka jest recepta na szczęśliwe małżeństwo? Co robić, by w radości iść razem przez życie? 👩‍❤️‍👨

Polecamy inne wydarzenia w naszej Fundacji:

To cykl krótkich filmów, dotyczących m.in. rozwiązywania konfliktów w związku, dbania o wspólny dobrostan, właściwego określania granic, dbania o relacje małżeńskie.

To weekendowa wyprawa Ojca z Dzieckiem pod namioty w towarzystwie innych ojców. Czas zabawy i przebywania 1 na 1 ze swoim dzieckiem, ale też czas pracy nad swoim ojcostwem.

To wakacyjne wyjazdy rodzinne. Połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci.

To rekolekcje finansowe online, które trwają 12 tygodni. Czas ten przeznaczamy na poznanie Słowa Bożego, tego co Pan Bóg mówi na temat finansów. Odkrywamy jak pieniądze wpływają na jedność małżeńską i zgodę w rodzinie.