Wakacje z Biblią

Wojewoda Dolnośląski, Pan Jarosław Obremski, objął Honorowym Patronatem nasze Dni dla Rodziny w 2023 roku.

Arcybiskup Józef Kupny potwierdził swoim błogosławieństwem działalność naszej Fundacji dla dobra rodzin.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek...

„Jaka jest wola Boża względem twojego życia?” W Biblii nie znajdziemy żadnego wersetu, który mówiłby o tym, jaki zawód powinniśmy wybrać, gdzie mamy mieszkać czy też z kim mamy się ożenić. Jednak napomnienia zawarte w Słowie Bożym, wytyczne linie, przykazania i zachęcenia dają nam konkretne i nieomylne wejrzenie w wolę Bożą względem nas we wszystkich aspektach naszego życia.

Apostoł Paweł pisze, że „Całe Pismo przez Boga jest natchnione …” (II List do Tymoteusza 3,16) W niektórych tłumaczeniach jest napisane, że całe Pismo jest zainspirowane przez Boga.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym? Biblia jest inspirowana przez samego Boga! To jest Boże Słowo, które zawiera Jego mądrość, Jego dobroć, Jego intencje, Jego sądy, Jego serce. Czy jesteś tak bardzo zainteresowany tym, by zrozumieć wolę Bożą, że spędzasz czas przy Jego Słowie?

Dlaczego warto pojechać na rekolekcje?
FDR_www_kwadrat-2.png

Pogłębicie relacje z Panem Bogiem, małżonkiem i dziećmi

Zakochacie się na nowo nie tylko w Słowie Bożym, ale i w sobie nawzajem

Otrzymacie wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania

FDR_www_kwadrat.png

Spędzicie czas z dziećmi nad morzem, budując zamki z piasku

"Przypatrzcie się ptakom w górze: nie sieją, nie zbierają plonów nie gromadzą [ziarna] w spichlerzach, a jednak wasz Ojciec Niebieski żywi je. Czyż nie jesteście warci więcej niż one?"

Ew. Mt 6.26
Co, gdzie, kiedy?!

CO: Dni dla Rodziny nad morzem – temat: Dialog Małżeński. Są to rekolekcje dla całych rodzin. Przed południem zaplanowane są bloki wykładowe oraz rozmowy między małżonkami, a po południu czas na odpoczynek w gronie najbliższych.

GDZIE: Dom Rekolekcyjny przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP (ul. Poprzeczna 5,  72-415 Międzywodzie)

KIEDY:

  • 28 lipca (godz. 16:00) – 4 sierpnia (godz. 10:00) 2023 r. LISTA REZERWOWA

 

INWESTYCJA W RODZINĘ: 

1300 zł – osoba dorosła (małżeństwo 2 600 zł)
1100 zł – dziecko w wieku 13 -18 lat 
650 zł – dziecko 2 -12 lat 
200 zł – dziecko do 2 lat

Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym.

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, materiały dla dorosłych i dla dzieci, prowadzących oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców, ubezpieczenie oraz podatek.

Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie skorzystania z warsztatów – skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić. 

* Ceny mogą ulec minimalnej zmianie ze wzgl. na ceny ośrodka.

DLA KOGO: Dla rodzin, które wciąż i nieustannie chcą przeżywać ze sobą przygodę! Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są jeszcze w żadnej wspólnocie. Na turnusie jest obecny ksiądz. 

KTO ORGANIZUJE: Fundacja dla Rodziny (non profit)

KONTAKT Z OSOBĄ ODPOWIEDZIALNĄ: Ewa Borzęcka, tel. 531 171 500, e-mail: fundacja@dlarodziny.eu

Kilka technicznych informacji

Zakwaterowanie

Każda rodzina będzie miała pokój z łazienką i balkonem. Dla rodzin wielodzietnych przewidziane są dwa pokoje obok siebie. W pokojach są 2 łóżka jednoosobowe i 1 wersalka, na której spać mogą dwie osoby, oraz możliwość dostawki. Pościel jest na miejscu, ręczniki należy zabrać z domu. W pokojach jest też szafa, szafki, mały stolik z pufami, czajnik i lodówka. Na balkonie jest stolik szklany i dwa krzesła. Pokoje są położone na 1, 2 i 3 piętrze, bez windy. Jest możliwość (za symboliczną odpłatnością) zrobienia prania oraz wypożyczenia parawanu na plażę.

Ośrodek ma kilka lat. W domu jest sala konferencyjna, jadalnia, sala dla dzieci. Teren ośrodka dość duży, znajdują się tam 3 drewniane altany oraz parking. Tuż obok jest park z placem zabaw dla dzieci i siłownią zewnętrzną. Kościół jest tylko 50 m od ośrodka. Dom rekolekcyjny położony jest w centrum miejscowości, jednak z dala od ulicznego zgiełku, ok. 10 minut spacerem od morza. Dostępne jest zejście do plaży niestrzeżonej oraz strzeżonej.

Zdjęcia ośrodka i okolicy w Międzywodziu: https://drive.google.com/open?id=17ilXYE-u5dQEEKWdu5TIfRHFChCXHNFI 

Diakonia wychowawcza

Podczas większości zajęć będzie zorganizowana diakonia wychowawcza do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Konferencje będą nadawane przez internetową stację radiową, więc będzie można je słuchać przez np. komórkę ze słuchawkami (udogodnienie dla rodziców z dziećmi 0 – 3 lat).

Nie ma przewidzianych zajęć dla dzieci powyżej 12 lat. Zachęcamy, aby wyjechały na swoje wyjazdy lub włączyły się w prace diakonii wychowawczej.

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy ok. 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie, Msza Św.
Od obiadu (ok. 13.00) do kolacji (ok. 18.00)  będzie czas dla Waszej rodziny – plaża, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji, będzie jeszcze krótki blok zajęć, który zakończy się ok. godz. 21:00 wspólną modlitwą.