Blog
Kalendarz Adwentowy
dla małżonków


Od początku istnienia Fundacji dla Rodziny naszą misją była pomoc w budowaniu i wzmacnianiu więzi w rodzinie. Kontynuując to dzieło, w tym roku chcemy Was zaprosić do skorzystania z Kalendarza Adwentowego dla małżonków i rodziców.

Ważniejszy kierunek niż prędkość

Przygotowaliśmy go w formie krótkich zadań dla Żony/Męża na każdy dzień tegorocznego czasu oczekiwania na narodziny naszego Boga. Wierzymy, że lepsze są małe zmiany wprowadzane regularnie niż wielkie rewolucje, które szybko upadają. Warto inwestować w rodzinę każdego dnia! Podejmij 22-dniowe wyzwanie i sprawdź, jakie przyniesie owoce. Małe rzeczy mogą przynieść wielką korzyść Tobie i Twoim najbliższym. Sprawdź i przekonaj się! Pamiętaj, że ważniejszy jest kierunek niż prędkość! A kierunek obrany na rodzinę, zawsze jest dobrze obranym kierunkiem 🙂

Kalendarz ma formę pliku PDF z opisem zadań na każdy dzień. Należy go pobrać klikając w poniższy przycisk i wydrukować (w wersji kolorowej lub czarno-białej).

A potem:

  • powiesić go jako plakat w widocznym miejscu domu (np. na lodówce) lub
  • wyciąć każde zadanie osobno i włożyć np. do małych kopert i podpisać odpowiednią datą.


Codziennie (najlepiej rano) odczytać zadanie i … zrealizować je! W Internecie możesz znaleźć też wiele inspiracji, jak wykonać taki kalendarz drogą DIY.

 

Życzymy pięknego Adwentu i dobrych owoców!

Kalendarz jest za darmo, nie musisz za niego nic płacić. Natomiast będzie nam baaaardzo miło, jeśli wyślesz nam zdjęcie swojego kalendarza (fundacja@dlarodziny.eu), a dodatkowo wspomnisz o nim w swoich mediach społecznościowych oznaczając nasz profil @dlarodziny.eu (https://www.facebook.com/dlarodziny.eu/) z hasztagiem #dlarodziny.

Dzięki temu inne osoby będą mogły nas poznać i skorzystać z inicjatyw, które przygotowujemy dla rodzin.

Autor: Mariola Dąbrowska

Polecamy inne wydarzenia w naszej Fundacji:

To cykl krótkich filmów, dotyczących m.in. rozwiązywania konfliktów w związku, dbania o wspólny dobrostan, właściwego określania granic, dbania o relacje małżeńskie.

To weekendowa wyprawa Ojca z Dzieckiem pod namioty w towarzystwie innych ojców. Czas zabawy i przebywania 1 na 1 ze swoim dzieckiem, ale też czas pracy nad swoim ojcostwem.

To wakacyjne wyjazdy rodzinne. Połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci.

To rekolekcje finansowe online, które trwają 12 tygodni. Czas ten przeznaczamy na poznanie Słowa Bożego, tego co Pan Bóg mówi na temat finansów. Odkrywamy jak pieniądze wpływają na jedność małżeńską i zgodę w rodzinie.