Fundacja

Zarząd

Pomagamy budować rodziny silne obecnością ojców i małżonków.
Pokazujemy ludziom, że można to osiągnąć, że warto zawalczyć o rodzinę– i są na to sposoby.
Wystarczy podjąć decyzję i być konsekwentnym. To się opłaca.

Jestem pomysłodawcą i założycielem Fundacji.

Przez 18 lat pracowałem w instytucjach finansowych – ostatnio jako Private Banker i z-ca dyr oddziału. W tym czasie wstąpiłem z żoną do wspólnoty i po okresie „brania” przyszedł czas „dawania”. Najpierw organizowaliśmy wydarzenia formacyjne, a obecnie bardziej skupiamy się na warsztatach, konferencjach i różnych inicjatywach wspierających rodziny. Kiedy liczba uczestników w jednym roku przekroczyła 1 000 osób postanowiliśmy założyć Fundację Dla Rodziny – do współtworzenia której serdecznie Cię zapraszamy.

ANDRZEJ CWYNAR

Prezes fundacji

Współpracownicy

Katarzyna Piotrowska

Żywiołowa, radosna i pełna nowych pomysłów menager od zadań specjalnych. Dba o relacje między pracownikami i wolontariuszami. Zatroskana o rozwój Fundacji. Kocha podróże dalsze i bliższe oraz eksperymentowanie w kuchni.

foto_ewa

Ewa Borzęcka

Szczęśliwa żona i mama 3 wspaniałych chłopaków. Z Fundacją dla Rodziny związana od samego początku. Koordynuje działania Fundacji i pilnuje porządku. Lubi tańczyć, chodzić po górach. W wolnym czasie, którego wciąż jej brakuje, czyta książki.

Alicja Zając

Specjalistka od mediów społecznościowych i grafiki. Ożywia swoimi pomysłami profile społecznościowe naszej Fundacji. Zajmuje się także nagrywaniem i montażem filmów dla Fundacji. Żona i mama 2 dzieciaków.

Opiekun Duchowy

KS. JANUSZ GORCZYCA

„I będziecie moimi świadkami aż po krańce ziemi” Dz 1, 8 – motto kapłańskie

Obecny w Fundacji od samego początku, nasz duchowy opiekun. Jest proboszczem w parafii św. Maurycego we Wrocławiu. Wspiera nas modlitwą, dobrą radą i obecnością na organizowanych wydarzeniach.

Ksiądz Janusz lubi aktywnie spędzać czas na wędrówkach górskich, pływaniu, tenisie stołowym oraz narciarstwie. Lubi słuchać muzyki poważnej i jazzu. interesuje się także fotografią.

Jest sangwinikiem z domieszką choleryka. Pogodny, towarzyski i trochę romantyk. Jak sam podkreśla – nie lubi konfliktów i atmosfery walki.

Kliknij po cały życiorys księdza.

Liderzy Crown

Andrzej Cwynar

Ekonomista z doświadczeniem w finansach i private bankingu. Założyciel Fundacji dla Rodziny; Lider CROWN; Trener Tato.net i Lider Ojcowskiego Klubu; Nauczyciel NPR; Lider Bibliodramy. Mąż Roksany i tato trójki dzieci; Uwielbia Bożą ekonomię i nowe wyzwania.

Teresa Węglarz

Żona i mama czwórki dzieci. Wolontariuszka Fundacji dla rodziny i lider CROWN. Jej pasją to ogrodnictwo. W życiu kieruje się Słowem Bożym i zawartymi w nim wskazówkami . Jest zachwycona Mądrością Boga i Jego troską o każdego człowieka.

Aneta Dębska

Kocha pracować z ludźmi. Na swoim koncie ma cenne doświadczenie pracy jako opiekun osób niepełnosprawnych. Wolontariuszka Fundacji dla Rodziny. Ostatnie 10 lat spędziła w Anglii. Prywatnie: żona z 20-letnim stażem, mama trójki dzieci.

Kamil Olas

Agent nieruchomości, przedsiębiorca prowadzący własną firmę, lider edukacji finansowej Crown, pasjonat Bożych zasad finansowych. ‘’Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie z Bogiem ‘’.

Dorota Kmiecik

Bliskie są jej codzienne dylematy związane z podejmowaniem decyzji finansowych, jakie stawia przed nią wychowywanie trójki dzieci. Żyje na co dzień Bożymi zasadami zarządzania finansami, poznanymi na kursie CROWN. Czuje, że dzięki temu jej życie staje się coraz bardziej świadome a relacja z Bogiem coraz bliższa. Z zawodu ekonomistka, pracuje w jednostce budżetowej.

Teresa Adamczyk

Żona, mama dwójki dzieci. Dotychczasowy Tutor w Fundacji dla Rodziny. Odkrywa pasję w pracy z ludźmi w zakresie zarządzania finansami zgodne z wartościami chrześcijańskimi oraz kształci się w tym kierunku. Ukończyła kurs Lidera Edukacji Finansowej. Chętnie swój czas poświęca służąc innym ludziom.

Adam Niedzielski

Tester Oprogramowania, Wolontariusz Fundacji Dla Rodziny oraz Leader Edukacji Finansowej Crown. Zawsze chętny do pomocy innym szczególnie z problemami technicznymi. Miłośnik kolarstwa górskiego i gier komputerowych. Mąż Agnieszki z 12 letnim stażem, tato trójki dzieci.

Beata Dyko

Liderka CROWN. Ukończyła kurs teologii życia konsekrowanego. Należy do wspólnoty Cisi Pracownicy Krzyża – stowarzyszenia osób świeckich konsekrowanych.
Jej motto to: „Przeszkody są po to, by je pokonywać, a nie po to, by one pokonywały mnie” Bł. Luigi Novarese

Piotr Radojewski

Absolwent administracji oraz ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje w centrum rozliczeniowo księgowym w międzynarodowej korporacji w branży logistycznej. Interesuje się finansami osobistymi oraz inwestowaniem. Jest ewangelizatorem świeckim i członkiem wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Lider CROWN z rocznym stażem. Prywatnie mąż Anny.

Anna Sankowska

Lider Edukacji Finansowej CROWN, wolontariusz Fundacji dla Rodziny oraz Dobry Anioł Fundacji SMS z Nieba. Z zawodu nauczycielka wychowania przedszkolnego i logopeda. Prywatnie żona i mama dwóch córek. Bardzo lubi wyzwania.

Karolina Dulska

Wolontariusz Fundacji dla Rodziny. Od 15 lat żona wspaniałego jedynego męża Jakuba i mama czwórki wspaniałych córek. Z wielką radością i odpowiedzialnością zajmuję się domem i wychowaniem Bożych dzieci. W wolnym czasie lubi podróżować, czytać książki, chodzić po górach, jeździć rowerem, piec i gotować a przede wszystkim spotykać się z ludźmi. Zawsze otwarta na pomoc innym.

Monika Młodawska

Ekonomistka, pracująca w sektorze bankowym, zafascynowana Bożymi zasadami finansowymi. Żona Mateusza i mama 3 dzieci, kończąca razem z mężem pilotaż Domowego Kościoła. Związana z Fundacją dla Rodziny od grudnia 2021 r. - najpierw jako tutor, a teraz jako lider. Dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami kursu.

Jola Korzyńska

Zachwyciła ją mądrość Boża i praktyczność Pisma Świętego. Jej pragnieniem serca jest wprowadzenie nauki Bożej o finansach dla dzieci w całej Polsce i poza jej granicami. Wolontariusz Fundacji dla Rodziny oraz Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO, członek Straży Honorowej NSM oraz Rycerzy Niepokalanej. Opiekunka domowego ogniska, męża i trzech córeczek. Kocha Polskę, góry, poezję i teatr.

Natalia Nalepa

Bardzo lubi piec i gotować, kocha przyrodę i piękno w każdej postaci. Mieszka w Hiszpanii. Sześć lat temu doznała miłosierdzia Bożego i od tamtego czasu pragnie rozwijać i pogłębiać swoją relację z Bogiem. Żona i mama dwójki dzieci.

Monika i Dominik Radziszowscy

Logopeda i informatyk-przedsiębiorca. Szczęśliwi małżonkowie wspólnie podążający do świętości, wychowujący 5 dzieci w Edukacji Domowej, animatorzy Ruchu Światło Życie, formujący się w Domowym Kościele, organizatorzy i prowadzący warsztaty z zakresu komunikacji i budowania relacji w małżeństwie i rodzinie. Liderzy Edukacji Finansowej Crown oraz założyciele Fundacji YoungTree.org

Angelika Rojek

Szczęśliwa żona i mama 2 dzieci. Jest fanką polskiego morza i naszych nadbałtyckich plaż oraz wielbicielką dobrej kuchni. Zawodowo wieloletni zarządca 2 firm oraz menadżer prawie 40 osobowego zespołu. Wolontariusz Fundacji dla Rodziny oraz Leader Edukacji Finansowej Crown.

Anna Elak

Wolontariuszka Fundacji dla Rodziny, Lider Edukacji Finansowej CROWN. Menager domu – żona Jacka i mama trójki dzieci. Lubi czytać książki, chodzić do kina, podróżować oraz jeździć na rowerze i pływać. Zawsze otwarta na pomoc innym.

Mirosław Zaleski

Szczęśliwy mąż Anny i tato dwójki dzieci. Stale szukający Boga i nieustannie się nawracający. Prawie 20 lat spędzonych w bankowości zaowocowało rozległą wiedzą w dziedzinie finansów, kredytów itp., ale przede wszystkim skłoniło go do poszukiwania drogi do usług finansowych uczciwych i autentycznie nastawionych na Klienta. Zmienił go kurs "Biblia o finansach". Obecnie Lider Edukacji Finansowej CROWN, prowadzący konsultacje dla osób mających problemy w kontaktach z bankami. Z miłości do ludzi certyfikowany na Akademii WSB coach. Z ogromnej pasji do rynków finansowych, partner ds. inwestycji Klienta w Domu Inwestycyjnym Xelion.

Andrzej Graczyk

Pracownik Centrum Informatyki MF, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, entuzjasta finansów osobistych i inwestowania. Po nawróceniu pasjonat pogłębionej formacji duchowej, członek wielu wspólnot i Instytutu Duchowości. Prywatnie od 17 lat mąż jednej żony i ojciec wspaniałych dzieci.

Liderzy Kompasu Kariery Zawodowej

KATARZYNA PIOTROWSKA

Coach, Lider Bibliodramy, współorganizator warsztatów psychologicznych, kursów ewangelizacyjnych, Tutor w Fundacji dla Rodziny, koordynator projektów psychologicznych w organizacji Caritas, menedżer od licznych Bożych zadań specjalnych. Mama dwójki dorosłych już dzieci. Jej pasją jest praca z ludźmi oraz odkrywanie radości z pomagania innym, podróże dalsze i bliższe, eksperymentowanie w kuchni.

Liderzy Bibliodramy

Katarzyna Piotrowska

Coach, Lider Bibliodramy, współorganizator warsztatów psychologicznych, kursów ewangelizacyjnych, Tutor w Fundacji dla Rodziny, koordynator projektów psychologicznych w organizacji Caritas, menedżer od licznych Bożych zadań specjalnych.Mama dwójki dorosłych już dzieci. Jej pasją jest praca z ludźmi oraz odkrywanie radości z pomagania innym, podróże dalsze i bliższe, eksperymentowanie w kuchni.

13b

Andrzej Cwynar

Ekonomista z doświadczeniem w finansach i private bankingu. Założyciel Fundacji dla Rodziny; Lider CROWN; Trener Tato.net i Lider Ojcowskiego Klubu; Nauczyciel NPR; Lider Bibliodramy.Mąż Roksany i tato trójki dzieci; Uwielbia Bożą ekonomię i nowe wyzwania.

Milena Dworznikowska

Teolog, pedagog. Z zamiłowania i pasji: muzyk. Animator kultury z dużym doświadczeniem pracy w grupie. Obecnie Lider Bibliodramy w Polskim Towarzystwie Bibliodramy.Ceni sobie to, co twórcze, bo „Miłość jest twórcza”. Pragnie towarzyszyć ludziom w ich poszukiwaniu Boga i cieszy się z nimi, kiedy Go odnajdują.