Układanie budżetu polega na przyjrzeniu się kosztom, wyciągnięciem wniosków i ustaleniem właściwego poziomu naszych miesięcznych wydatków w poszczególnych kategoriach. Decyzje finansowe muszą być rozpatrywane na tle założenia, że jeśli nie zbilansujesz wydatków, będziesz zużywał swoje oszczędności lub pożyczał pieniądze.

Zanim to uczynisz, chcielibyśmy zachęcić cię do skorzystania z kilku sprawdzianów i podjęcia kilku wyzwań w procesie podejmowania decyzji finansowych.

Pięć sprawdzianów układania budżetu

  1. Co powinniśmy zmienić w naszych wydatkach po przeanalizowaniu formularza Rejestru wydatków?
  2. Przeczytaj wskazówki do planu wydatków, zamieszczone na stronie https://dlarodziny.eu/wskazowki-do-planu-wydatkow/.
  3. Zajrzyj do swojej Listy pomysłów. Jakie ograniczenia wydatków zaznaczyłeś, by zbilansować swój budżet.
  4. Wejdź na stronę https://dlarodziny.eu/ogolna-lista-pomyslow/ i skorzystaj z pomysłów innych uczestników.
  5. Porównaj swoje wydatki na życie z Minimum Socjalne obliczonym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

Źródło: Zeszyt Zastosowań Praktycznych Kurs Finansowy Crown

Polecamy inne wydarzenia w naszej Fundacji:

To cykl krótkich filmów, dotyczących m.in. rozwiązywania konfliktów w związku, dbania o wspólny dobrostan, właściwego określania granic, dbania o relacje małżeńskie.

To weekendowa wyprawa Ojca z Dzieckiem pod namioty w towarzystwie innych ojców. Czas zabawy i przebywania 1 na 1 ze swoim dzieckiem, ale też czas pracy nad swoim ojcostwem.

To wakacyjne wyjazdy rodzinne nad morze. Połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci.

To rekolekcje finansowe online, które trwają 12 tygodni. Czas ten przeznaczamy na poznanie Słowa Bożego, tego co Pan Bóg mówi na temat finansów. Odkrywamy jak pieniądze wpływają na jedność małżeńską i zgodę w rodzinie.